İlçede tek olanlar ne yapıyorsunuz zümrede?

Kodla Büyü

omd

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Selamlar gençler. Yönetmelikte ilçede alanında tek olanlar zümre toplantısı yapmaz, il zümresine katılır yazıyor. Siz neler yapıyorsunuz? Bizim buralarda genelde sonradan sıkıntı çıkarıyor ilçe mem :D

• Beğen
Tepkiler: H_M
Hocam bir ara tektim ben de , tutanağı teslim edip çıkar gelirdim. Yönetmeliğe de bakmamıştım hiç.

İl zümresini getirip okula teslim edersiniz hocam ilçe zümresi niyetine tek başına ilçe zümresi olmaz

• Beğen
Tepkiler: omd
İlköğretim de yapmaz, lisede yapardı eskiden, ama sonradan değişti benim bildiğim tek öğretmen dahi olsanız zümre yapılması lazım.

Burayı bi inceleyin bence

Son düzenleme:
İlköğretim de yapmaz, lisede yapardı eskiden, ama sonradan değişti benim bildiğim tek öğretmen dahi olsanız zümre yapılması lazım.

Burayı bi inceleyin bence
Okulda yapılıyor onda sıkıntı yok. İlçedeki zümre başkanları toplantısı için aynı yazıda şu ibare geçiyor:
Ekli dosyayı görüntüle 75406
İlçe toplantısı tek kişiyle yapılamaz demiş açık açık.
Link: https://ogm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2019_08/27181000_MEB_EK_ve_ZY_27.08.2019.pdf

Yeni yönerge yayınlandı zümreler için orada yazması lazım diye hatırlıyorum

Zamanında yıllarca yaşadım. Cevabını kimsenin net olarak bilmediği bir konu. Herkes bir yorum yapar ama kimse bi yönergeye dayandıramaz. Bu da sadece bilişim öğretmeninin başına gelir malesef

(4) (Değişiklik: 08/08/2018 tarihli ve 14420738 sayılı Makam Onayı), (Değişik: 27/08/2019 tarihli ve 15362682 sayılı Makam Onayı). İlçede alanında bir öğretmen olması durumunda zümre toplantısı yapılmaz. Bu öğretmenler alanları ile ilgili il zümresine katılırlar ve alınan kararları yıllık çalışma programlarında belirtirler.

Kaynak: https://ogm.meb.gov.tr/www/mill-egi...egisiklik-yapilmasina-dair-yonerge/icerik/796

Kendimiz gibi ilçede tek olanları toplayıp ile gidiyoruz. 😂

İlde de formaliteden bir zümre yapıyoruz …
Şimdiye kadar alınan kararların uygulandığını veya alınan kararlarla ilgili bir Çalışma olduğunu görmedim aynı SORUNLAR her sene yazılıyor çiziliyor gönderiliyor konuşuluyor. İlde yapmış olduğumuz boş muhabbet yanımıza zarar kalıyor.
Hep aynı şeyler. Rutin şeyler …
Mazot yakıp ithalatı arttırmak + artı trafik oluşturmak gibi ayrıca zararları var. 🙂

• Beğen
Tepkiler: omd
Geri