İlçe Milli Eğitim Müdürünün Cevabı

Kodla Büyü

zech

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Dün İlçe Milli Eğitim Müdürü Okulumuza toplantı yapmaya geldi. (Kendisi öğretmenlerine çok değer veren birisidir. Hocam okulumuzda BT sınıfı olmadığı için formatör olamadım, ek dersim yok demiştim. 1 aya kalmadan halk eğitimde bana kurs açmıştı.) Ben de sorumu hazırlamıştım tabi. Aynen şu şekilde sordum:
-Hocam, Bakanımız "çocuklar bilgisayar biliyor, bilgisayar dersine gerek yok, bilgisayar dersini kaldırdık, bilişim tasarım dersi koyduk" dedi. Böyle bir ders yok. Çocuklar bilgisayar biliyorsa biz hangi derse gireceğiz, biz ne olacağız bir bilginiz veya fikriniz var mı? dedim. Kendisi çok hoş ve tebessümle karşıladı. Cevabı;
-Bu konuda benim bir bilgim yok. Siz sistemin içinde yer alıyorsunuz. Allah sistemin dışındakilere yardım etsin. Bir sürü seçmeli dersten bahsediliyor. İçlerinde muhakkak bilişim dersi de olur. Dedi.

hocam bakan bile konuya vakıf değil. Ortalıkta deli divane BT Tasarım dersi deyip deyip geziyor.

bizim dersimiz değişip bilişim tasarım olursa ben isterim doğrusu. hiç olmazsa bilgisayarlarımızı programlama, animasyon ya da web gibi alanlarında kullanabileceğimiz bir ders olur gibi geliyor. nacizane kendi düşüncemdir...

28.03.2012 tarihinde 4+4+4 yasası
görüşmeleri sırasında MEB Sayın Ömer
Dinçer, "BT Derslerinin seçmeli olması;
BT öğretmenleri çocuklarımız
kabiliyetli
olarak okullara geldiği için BT ve Tasarım Dersi olarak hazırladık" dedi.
Peki şu "BT ve Tasarım dersi" içeriği
nedir, bu dersi verecek öğretmenler
kimler?Bilşim Teknolojileri
Öğretmenleri
bu dersi verecekler mi? Bu ders haftada kaç saat olacak? Aldığım cevap: Sözünü
ettiğiniz konuda
Başkanlığımızda sonuçlanmış bir
çalışma bulunmamaktadır.
değişiklikler
ve gelişmeler Başkanlığımız ttkb.meb.gov.tr adresinden takip
edilebilir. -----
ttk_sorucevap@meb.gov.tr yazdı.

ozzzzz80' Alıntı:
bizim dersimiz değişip bilişim tasarım olursa ben isterim doğrusu. hiç olmazsa bilgisayarlarımızı programlama, animasyon ya da web gibi alanlarında kullanabileceğimiz bir ders olur gibi geliyor. nacizane kendi düşüncemdir...

dersin tasarım olması sorun değil, eminim hepimiz üstesinden geliriz, ancak çift tıklamakta bile zorlanan öğrenciye neyin tasarımını nasıl yaptırıcaz?
alfabeyi öğretmeden kitap yazdırmak gibi birşey bu.

buka_' Alıntı:
dersin tasarım olması sorun değil, eminim hepimiz üstesinden geliriz, ancak çift tıklamakta bile zorlanan öğrenciye neyin tasarımını nasıl yaptırıcaz? alfabeyi öğretmeden kitap yazdırmak gibi birşey bu.
Biz de önce alfabeyi öğretiriz. Öğrencinin seviyesine göre planlar hazırlanıp ders işlenmiyor mu? Bilene bildiği yerden sonrasını, bilmeyene de en baştan başlar anlatırız.

Firmamız tarife ücretlerini değiştirme hakkını saklı tutar ....
Öğretmenliğe başlarken imzaladığınız formaların altında bu vardı
Dikkat etmediniz mi ? :puhaha: :puhaha: :puhaha:

muratozdas kardeşim bakanlığı tanımaya başladın sonunda. Gördüğün gibi biri öyle der biri böyle derher gün birşeyler değişir herkes birşey söyler.

Geri