İlçe Milli Eğitim Arge de görev almak...?

Kodla Büyü

bil_tek&yaz

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,
Size bir şey sormak ve fikirlerinizi almak istiyorum. İlk dönem 30 saat dersim vardı. 8 kendi okulumda 22 görevlendirme ile farklı bir okulda. fakat şubat atamasında görevlendirme ile gittiğim okula bilişim öğretmeni atandı. şuan 8 saat dersim kaldı. farklı okullara da gönderiyorlar ama yine de maaş karşılığını dolduramıyorum. 14 saat dersim oldu toplam 3 okulda. Bugün ilçe Milli eğitim müdürü yaz tatiline kadar, benim eğer istersem arge de görev yapabileceğimi söyledi. hafta da 2 gün(8 ders) kendi okulumda derse girdikten sonra 3 günde milli eğitimde çalışabileceğimi ve haftada 18 saat ek ders alacağımı söyledi. ayrıca orada kendime sınav görevi felan da yazabileceğimi, kurs felan açabileceğimi söyledi. ama eğer istemezsem de haftada 3 gün 14 saate derse girip maaşımı alacağım. ne yapmam gerektiği konusunda kararsızım, ne yapabilirim. daha önce milli eğitimde çalışan arkadaşlar varsa görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim.

Paraya ihtiyacın varsa mecbur kabul edeceksin hocam ama öyle bir sıkıntın yoksa dertsiz başa dert almaya gerek yok derim ben :)

Daha önceki zamanlarda da bu konu açılmıştı..
Ben çalıştım
pek tavsiye etmem
omd arkadaşı ma da katılıyorum..

Tamamen kişisel, ek ders almazsam sorun olmaz dersen görev alma, para lazım dersen başka okullardan ders bulmaya bak oda olmuyorsa, milli eğitime yine gitme tavsiye etmem. :)

angarya ve son dakika işleri üstüne yıkarlar. memurun yapacağı işleri sana verip şu güne kadar yetişmeli derler.

Hocam herkesin paraya ihtiyacı vardır ama çok kötü durumda değilseniz ve o ilçede uzun süre daha görev yapacaksanız ilçe memdeki her türlü görevden uzak durmak lazım.

Geri