üniversitede burs

Kodla Büyü

hsezgin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar istanbul marmara üniversitesinde okuyacak bir arkadaşım var. Marmara Üniversitesinde okuyacak biri nerelerden burs alabilir.(bölüm- bilgi ve belge yönetimi)

İKİ ÖĞRENCİMİZ VAR..KARDEŞ..MADDİ OLARAK SIKINTI VAR NEREDE BURS AYARLAYABİLİRİZ..İKİSİDE EĞİTİM FAKUTESİ..

Önceden istanbul büyükşehir belediyesi veriyordu, bir kaç yıl önce belediyelerin burs vermesi yasaklandı.
Vakıfların bursundan bir şey çıkmıyor. Kendi memleketinizdekilerin kurduğu dernekler varsa oralardan alabilirsiniz. Marmara üniversitesinde rektörlük ve yemek bursları da var, öğretim üyeleri ve personelle arası iyi olan sınırlı sayıda öğrenciye çıkar.

Marmara üniversitesinde 4 yıl okudum. İlanını gördüğüm internette araştırdığım sayısız yere her yıl başvurdum. Sadece 1 kez aldığım büyükşehir belediyesi bursu dışında hiç bir yerden burs alamadım. Başvuru için yaptığım masraflar yanıma kar kaldı. :verymad: (Öğrenci işlerinden güç bela alabildiğim transkriptler, ailemin nüfus kayıt örnekleri, kardeşimin öğrenci belgeleri, fotokopileri, fotoğraflar, ulaşım, posta masrafları)...

Babamın devlet memuru olması en büyük dezavantajımdı. Mutlaka araya tanıdık birilerinin girmesi lazım. Maddi durumu gerçekten kötü olup burs alamayanların yanında 3-4 farklı yerden alıp son derece lüks yaşayan öğrenciler de oluyor.

Burs için başvurduğunuz yerler aileniz için beyan ettiğiniz geliri belgelemenizi istiyor. Anne babası özel sektörde yüksek ücretlerle çalışanlar maaş bordrosunu asgari ücret gösterebiliyor. Annemin çalışmadığını kanıtlamak için emekli sanıdığı, bağkur ve ssk dan ayrı ayrı evrak almıştım.

Burs

Ekli dosyalar

• bursal_adimlar.png
    bursal_adimlar.png
    31.7 KB · Görüntüleme: 215
Son düzenleme:
Geri