öğretmen bilgisayarı arızası lütfen akıl verin!!

Kodla Büyü

Lainn

Aktif Üye
merhabalar,
Bt sınıfındaki ana bilgisayar sorunn veriyor yardımcı olursnaız sevinirim.
açılışta soruyor olagan sekilde mi acılsın guvenli kiptemi filan.. olağan şekilde acılsın dedikten sonra bilgisayar acılıyor ve şifre isteme ekranına geliyor, ordan şifreyi girdikten sonra yada 3-5 sn bekledikten sonra ekran mavileşiyor ve uyarı veriyor
'' bir sorun algılandı bilgisayarınızın zarar görmemesi için windows kapatıldı...
teknik bilgi :Stop: 0x00000008E''

arkadaşlar ne yapmam gerekiyor?

Format atmanız gerekiyor hocam, mavii ekran gelmişse başka bir çözümü olduğunu bilmiyorum, tek çözüm format, en azından ben öyle yapıyorum. Yada bir de işletim sistemini üzerine yeniden kurabilirsiniz.

format yerıne bu verilen kurtarma dvdsini kullansak işe yararmı, formatlasam altından kalmamam diyorum sürücülerinin

Kurtarma dvd'si diske tamamen o dvd'deki imajı yazıp, normal formatla geri getirebileceğiniz diski bile geri getirilemez şekilde yeniden yazar.

Format yerine kurtarma konsoluna girip bir chkdks/f c: yapmayı deneyin.

sitelerde' Alıntı:
Kurtarma dvd'si diske tamamen o dvd'deki imajı yazıp, normal formatla geri getirebileceğiniz diski bile geri getirilemez şekilde yeniden yazar.

Format yerine kurtarma konsoluna girip bir chkdks/f c: yapmayı deneyin.

chkdks/f c: nasıl yaapcağım basit bir bicimde analta bilirseniz..

hocam bilgisayarınız exper ise boot menüsünde network kartı en başa al. save et. yeniden başlat.

hocam bilgisayarım exper,
boot menüsünden networku nasıl başa alacam size zahmet anlatırsanız yada anlatılmıs bilgi verici bi yazısı avrsa iletirseniz sevinirim.
tşkler
kusura bakmayın bu sekilde uzuyor olay ama snucta köy yerındeyız ve degil yapacak kisiyi teknik servise goturmemiz bile olay oluyor burda

Hocam RAM leri yer değiştir. Flash bellek takılı ise çıkart. Kart okuyucu takılı ise çıkart. Bir de bu olay neyden sonra olmaya başladı? Onu öğrenebilir miyiz? Oturum açma ekranında 2 defa ctrl alt del yap peşpeşe administrator yaz kullanıcı adına ve boş şifre ile giriş yap. Bakalım olacak mı.

Bir de boot menüsünü sormuşsun. Açılışta bi biosa gir markasına bak. Award mı? Phonex mi? Ona göre boot ayarlarını anlatırız sana sen bios markasını söyle yeter.

Geri