ÖZEL HİZMET TAZMİNATI(bordromu incelermisiniz)

Kodla Büyü

SHİFT+DEL

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar ben Haziranda 632 sayılı kararname ile sözleşmeden kadroya geçtim... temmuz ayında il dışından ilköğretimden meslek lisesine geçtim... Derece ve kademelerim geçen ay düzeltildi... kasım ayı maaş bordrosunu incelediğimde özel hizmet tazminatının 520,51 olduğunu gördüm.. forumda araştırdığıma göre teknik öğretmenlerin 612.37 olması gerektiğini yazmış arkadaşlar.. Bende de bir problem var heralde..

Ayrıca bireysel emekliliğim var. 109 Tl, geri ödemesinin olup olmadığı vergiden muaf olma durumunu nasıl anlarım benim bordroda onu yapmışlarmı?

Bordomu inceleyip hataları söylebilirmisiniz arkadaşlar.. ek gösterge, gelir vergisi, özel hizmet tazminatı, bu hafta düzelttireceğim ona göre...çünkü maaşımda başkalarına göre bariz düşüklükler var...

Ekli dosyalar

• Bordro.zip
    40.9 KB · Görüntüleme: 141
  • bordro.jpg
    bordro.jpg
    184 KB · Görüntüleme: 4,296
hocam ben de geriye dönük olarak almıştım.siz de temmuzda geçtiğiniz için
ağustos+eylül+ekim+kasım+aralık geriye dönük olarak almalısınız..
ben geriye dönük 1 yıllık almıştım.

bastacim' Alıntı:
hocam ben de geriye dönük olarak almıştım.siz de temmuzda geçtiğiniz için
ağustos+eylül+ekim+kasım+aralık geriye dönük olarak almalısınız..
ben geriye dönük 1 yıllık almıştım.

sadece özel hizmet tazminatınımı aldınız hocam.. Bide 8/1 e düşünce yan ödemede alınıyor heralde 20-30 tl civarı onudamı aldınız?? Ayrıca bunun için okula dilekçemi veriyoruz??

özel hizmet tazminatı aldım hocam.okulun kendisi yapmadığı için böyle birşeyden bahsettiğimde vurdumduymaz takıldığı için ; ilçedeki mutemete gittim.anlattım durumu yaptı.

ben de sağlık meslek lisesinde (tef mezunuyum) formatör öğrtmen olarak görev yapıyorum.benim durummda olup ek tazminat parası alan varmı.bu arada hala khk ile geçtim. benm derce kademem verilmemş güncellenmemiş....

bastacim' Alıntı:
özel hizmet tazminatı aldım hocam.okulun kendisi yapmadığı için böyle birşeyden bahsettiğimde vurdumduymaz takıldığı için ; ilçedeki mutemete gittim.anlattım durumu yaptı.

ilçedeki mal müdürlüğüde maaşlara bakıyormu bilginiz varmı?? ben oraya gidip inceleteyim diyorum maaş bordrosunu???

hatta memur sicil numaram da yok hala.aksaray ortaköy görev yeri. bu kadar hantal bir yerde görmedim buarada

lover128' Alıntı:
hatta memur sicil numaram da yok hala.aksaray ortaköy görev yeri. bu kadar hantal bir yerde görmedim buarada

Hocam bende yeni öğrendim.. Memuriyet sicil numaraları kalkmış.. Memuriyet sicil numaranız 0(sıfır) olarak girmeniz gerekiyor.... hocam denemek için Muhasebat.gov tr. girip bir deneyin isterseniz.. emekli sicil numaranızı girin, kurum sicil numarasınada 0 yazın... bordronuz açılacaktır....

lover128' Alıntı:
girdim ama memur sicil numarnız sisteme kayıtlı değil tahakkuka bildiriniz diyor

Onu bilmiyorum hocam.. Bende bu ay ilk defa muhasebata girdim..Daha önce forumda bir yerde okumuştum sıfır girileceğini.. tesadüfen denedim oldu.. Ben e devlet şifremle türkiye.gov.tr üzerinden bakıyorum genelde maaş bordroma...

SHİFT+DEL' Alıntı:
omd' Alıntı:
omurilik' Alıntı:
bireysel emeklilikler nerde gösteriliyor acaba?

en sol sütundaki Sigorta hanesinde gösteriliyor.

ben 109 tl bireysel emeklilik ödüyorum... %15 maaşıma geri ödeme olması lazım.. onun maaşıma yansıyıp yansımadığını nasıl anlayacağız peki...

o yazmıyor bordrolarda. Benim de çok takıldığım bir nokta o.

lover128' Alıntı:
girdim ama memur sicil numarnız sisteme kayıtlı değil tahakkuka bildiriniz diyor

e-BORDRO İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA
Emekli Sicil Numarası ile Memuriyet/Kurum Sicil Numarasının say2000i sistemine girilmemesi veya hatalı girilmesi nedeniyle maaş bordrolarını alamayıp hata mesajı alan personellerin, öncelikle kendi kurum mutemetlerine müracaat etmek suretiyle eksik/hatalı olan bilgilerini (Emekli/memuriyet sicil numarası) muhasebe biriminden sisteme girdirmeleri/düzelttirmeleri gerekmektedir.

Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı personellerinden alınan e-maillerde kurumları tarafından kendilerine memuriyet sicil numaraları verilmediği, bunun yerine mebsis numarası verildiği bildirilmektedir. Bu durumda olan MEB personellerinin kendi kurum mutemetlerine müracaat ederek memuriyet sicil numarası yerine maaş bilgi girişi formunda bulunan Memuriyet Sicil No alanına mebsis numarasını say2000i sistemine girdirmeleri gerekmektedir.

Bu çerçevede, yukarıda belirtilen hususlar dikkate alınarak bordro alınamaması durumunda, kbs@muhasebat.gov.tr adresine e-posta gönderilmeden önce ilgili tahakkuk birimine ve muhasebe birimine müracaat edilmesi gerekmektedir. kbs@muhasebat.gov.tr adresine sadece, söz konusu müracaatlardan sonuç alınamaması durumunda e-posta gönderilecektir.

Merhaba arkadaşlar, bende çok programlı lisede atölye öğretmeniyim, eylül 2012'de atamam oldu ve o zamandan bu zamana kadar atölye öğretmenlerine verilen fark maaşıma yansımamış. okulumuzda çocuk gelişimi 2 öğretmenin daha yatmamış,neyse 21 ocakta durumun düzeltilmesi ve daha önceki ödenmeyen farkların ödenmesini yazdık. Mal müdürlüğünden bizim okula, farkın verilemeyeceği söylenmiş önce, sonra benimle ilgili ayrıyeten bir bordro hazırlanması gerektiğini,öyle ödeme yapılabileceğini söylemişler.
benim gibi bu farkı alamayan arkadaşlar, geri ödemeyi yaptırmayı nasıl yaptılar, yani böyle bordro vs. bişeyler hazırladılarmı? süreç nasıl işliyor, ne kadar zaman alıyor, bilgi verirmisiniz?

işlemleri hallettim, 17 aydır yatmayan farkı verdiler.. :+1:
meslek öğretmenleri bence yatan maaşlarını kontrol etsinler, okulumuzda 4 öğretmene bu tazminat yatmıyormuş. sayemde onlarda farklarını aldılar :)

Mutef_bk' Alıntı:
meslek öğretmenleri bence yatan maaşlarını kontrol etsinler, okulumuzda 4 öğretmene bu tazminat yatmıyormuş. sayemde onlarda farklarını aldılar :)

merhaba hocam bende aynı durumdayım. nasıl bir yol izlediniz geri ödemeyi alırken. yardımcı olur musunuz?

ben de geçen yıl bir arkadaşım için başvuruda bulundum toplamda 5200 küsür toplu para aldı..

alpunal' Alıntı:
Mutef_bk' Alıntı:

merhaba hocam bende aynı durumdayım. nasıl bir yol izlediniz geri ödemeyi alırken. yardımcı olur musunuz?

hocam okuluna hangi aylarda bu tazminat verilmediğini belirtip geriye dönük ödemenin yapılmasına dair dilekçe yaz. normalde onlar halldeder.ama bizim okuldaki müdür başyardımcısı ben böyle bişey bilmiyorum, uğraşma vermezler falan filan demişti. kısaca umrumda değil demeye getirdi.. neyse, bende ilçeye kendim gidip durumu söyledim. bir excel dosyası verdiler ay ay oraya eksik aldığın miktarları yazıyorsun falan. o excel dosyası ve her eksiklik olan ayın bordrosunu dilekçeme ekleyip okula verdim. onlarda ilçe mebe gönderdi.. bi kaç hafta sonra geriye dönük ödendi..

Geri