Özel Eğitim Okulunda Görevli BT Öğretmenine Ek Ders %25 Ödenir mi?

Kodla Büyü

arrie91

Üye
Merhaba bir özel eğitim ilk-ortaokulunda idareciyim.
BT rehber öğretmenimiz aynı zamanda kendi kadrolu öğretmenim ve ortaokulumda 10 saat derse giriyor.
Ben 18 saat BT görevini %25den ödüyordum, ancak bu yıl milli eğitim ücret onayı esnasında bir görüş yazısı, bir resmi yazı istiyor. Aksi halde ek dersi %25 alamaz diyor.
Hem öğretmen arkadaşıma, hem aynı sorunu yaşayan başka birileri varsa yardımcı olmak adına;
Elinde bu konuyla ilgili resmi yazı veya görüş yazısı olan var mı?

657 sayılı Kanunun 176 ncı maddesi

Ders Ve Konferans Ücretleri:

“Madde 176 - (Değişik madde: 03/04/1998 – 4359/1 md.)

(Değişik fıkra: 21/03/2006–5473 S.K./3.mad) *1* Bu Kanunun 89 uncu maddesine göre kendilerine ders görevi verilenlere, ders saati başına gündüz öğretimi için 140, örgün ve yaygın eğitim kurumlarında yarıyıl ve yaz tatillerinde, cumartesi ve pazar günleri ile saat 18.00'den sonra başlayan öğretim faaliyetleri için 150 gösterge rakamının bu Kanuna göre belirlenen aylık katsayısı ile çarpımından oluşan miktar üzerinden ek ders ücreti ödenir.

(Değişik fıkra: 21/03/2006–5473 S.K./3.mad) *1* Bu ücretler, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere % 25 fazlasıyla ödenir.

Yukarıdaki madde gereği ödenir hocam.

Geri