ÖSYM e-YDS Sınav Görevi Ücreti

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
20 Ocak Cumartesi günü yapılan elektronik yabancı dil sınavında görev alan arkadaş var mı aramızda? Salı günü ya da en geç çarşamba günü yatan görevli ücretim halen yatmamış. Sorun genel mi yoksa bana mahsus mu öğrenmek istiyorum.

MEB in basiretsizliği. Okullarda sınav yapılıyor ama öğretmen e görev yok. Hep üniversite personeline veriliyor. MEB öğretmeni düşünse ÖSYM ye öğretmen kotası şart koşar. Görevlilerin yüzde şu kadarı öğretmen olmalı diye. Bunu sendikalara da söyledim ana dikkate alan olmadı. Allah'a havale ettim artık.

Yıllar önce ankara da görev yapan bilişimcileri toplayıp eğitim verdiler. Sizler e- sınav gorevlimiz olacaksınız teknik görevli olarak dediler. 1-2 gorev verdiler. Sonra nerede osym memuru, ingilizce vb. arastirma gorevlisi var kendine bağlı olanları atamaya başladı. E sınav merkezi görevine. Birkaç ta ÖSYM de tanıdığı olan meb öğretmeni almaya devam ediyor. Hatta bir görev sırasında bu atamadan sorumlu dayı benle görev yapan ÖSYM memuruna haftaya olan sınava seni yazıyorum haberin olsun dedi Yaz işim yok gelirim diye cevap verdi. Bende saf meb öğretmeni yine görev gelir mi diye sistemden tercih yapıp babayı aldım.

Yazdıklarınızı şimdi gördüm arkadaslar. Konuyu açtıktan 30 dakika sonra para hesaba yatmış. Salon Teknik Görevlisi 1547,92 TL

Hatırladığım kadarıyla bildiğim bir torpilim yok. 2010 yılında Ankara'da göreve başladım, bu yıla kadar hep Ankara'da görev yaptım. Son 11 yıldır Kalecik Cumhuriyet Ortaokulu'nda görev yapıyorum. Ösym'de 2021 yılında 5 defa görev almışım, 2022 yılında 6, 2023 yılında 8 görev almışım.

Geri