Önemli!!! İlçemizde Bilgisayar Dersinden DYK Açılmadı

Kodla Büyü

sutura

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar dyk modülünde dersimizin ismi gözükmediği için başvuru yapamadık bu durum için ilçe mem'i aradık fakat bizim yapabileceğimiz bir durum yok dersiniz listede gözükmüyor cevabını aldık. Tüm il ilçelerde durum böylemi veya kurs açabilen varmı ?

hocam bizim müdür de "listede göremedik, o yüzden seçemedik" dedi. ama ilçedeki bazı okullar seçmiş. yine olan bize oldu.

Yapılabilecek birsey varmı habib hocam. Gecen seneden yetistirdigimiz ögrenciler var. kursu soruyorlar "malesef açılmayacak" diyoruz.

Ortaokullar seçmediği için görünmüyordur. Anadolu liselerinde seçmek istesen de görünmüyor. Ders yok.
Her durumda mağduruz. Anadolu liselerinde kurs açılamıyor. Herkes kurs ücreti alırken alamıyorsun. Herkes ek hizmet puanı alırken alamıyorsun. Btr onayın geç geliyor. Okulda olduğun halde ekders alamıyorsun. Norm fazlasısın diyorlar seni il içinde resen atarız diyorlar korkuyorsun.
Yani işler karışık. Her şekilde kaybeden biz oluyoruz. :verymad: :verymad: :verymad:

Listede olmaması gibi bir durum yok arkadaşlar, idare seçmediği için görünmüyor ve siz de tercih yapamadınız bu durumda. İdareye ders seçimi zamanında bildirseydiniz keşke. ders belirleme bitti, öğretmen tercihleri bitti sıra öğrenci tercihlerine geldi. süreç çok ilerledi bu saatten sonra zor gibi.
Ayrıca geçen sene kurs açan bazı BTR arkadaşla idare size kurs ücreti verilmiyor demiş arkadaşlar bırakmak zorunda kalmış ve mağdur olmuşlar. Lütfen duyarlı olun, okulun işine bakmaktan kendi özlük haklarımızı takip edemez olduk araştırın danışın.
--> Bölge zümresi ya da ilçe zümresi olarak whatsapp grubu kurabilir ve bu tür durumlarda iletişime geçebilirsiniz. bizim okul ve bölge grubumuz var ve faydası çok oluyor.

bilgisayarhocam' Alıntı:
Listede olmaması gibi bir durum yok arkadaşlar, idare seçmediği için görünmüyor ve siz de tercih yapamadınız bu durumda. İdareye ders seçimi zamanında bildirseydiniz keşke. ders belirleme bitti, öğretmen tercihleri bitti sıra öğrenci tercihlerine geldi. süreç çok ilerledi bu saatten sonra zor gibi.
Ayrıca geçen sene kurs açan bazı BTR arkadaşla idare size kurs ücreti verilmiyor demiş arkadaşlar bırakmak zorunda kalmış ve mağdur olmuşlar. Lütfen duyarlı olun, okulun işine bakmaktan kendi özlük haklarımızı takip edemez olduk araştırın danışın.
--> Bölge zümresi ya da ilçe zümresi olarak whatsapp grubu kurabilir ve bu tür durumlarda iletişime geçebilirsiniz. bizim okul ve bölge grubumuz var ve faydası çok oluyor.
hocam idare dersi bulamadığı için seçememiş. yani listede dersimiz yokmuş.

Ortaokulda çalışıyorum. Geçen sene de kurs açmıştım. Bu sene de okul seçti ve öğretmen başvurusunu yaptım. İş artık öğrencilere kaldı. Bildiğim kadarıyla ortaokullarda bütün derslerden kurs açılabiliyor.

hakkımızı ariyoruz ama listede gözükmüyor diyorlar sürekli suresi bitmeden ugrastik ama actiramadik

Hocalarım,

Ortaokullarda Bilişim dersi vardır. Okul idaresine de görünür. Okul idaresi seçmemiştir. Ondan gözükmüyordur.

Anadolu Liselerinde BİT seçmeli olduğu için Bakanlık modüle eklememiş.

Meslek Liselerinde alan dersleri Bakanlık tarafından eklenmemiştir.

İdare sallamıyor böyle şeyleri nedense. Ben sordum ve sürecin başından beri takip ediyorum. Dersi eklediniz değil mi diye sordum sürekli. Biraz da bizlerin takip etmesi lazım. Umarım ekleyebilirsiniz

habibocak' Alıntı:
Hocalarım,

Ortaokullarda Bilişim dersi vardır. Okul idaresine de görünür. Okul idaresi seçmemiştir. Ondan gözükmüyordur.

hocam yönetmelik destekleme ve yetiştirme kursu diyor. Meslek liselerinde bakanlığın alan derslerini koymamasının mantığı nedir biliyor musunuzi?

inikat' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
Hocalarım,

hocam yönetmelik destekleme ve yetiştirme kursu diyor. Meslek liselerinde bakanlığın alan derslerini koymamasının mantığı nedir biliyor musunuzi?
Hocam,

Geçen sene eklememişlerdi. Bu senede eklemediler. Mantığını ben de bilemiyorum.

denizlerb' Alıntı:
hocam bizim müdür de "listede göremedik, o yüzden seçemedik" dedi. ama ilçedeki bazı okullar seçmiş. yine olan bize oldu.
Benim durumumda ayynen bu hocam.
Yok mu bizden biri sesimizi duyacak.
En azından şunun net cevabını bilen varmı; okullara ders ekleme ekranını il mi, ilçe mi açıyor, yoksa sadece bakanlık mı açabiliyor?
Ortaokul...

rock' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:
En azından şunun net cevabını bilen varmı; okullara ders ekleme ekranını il mi, ilçe mi açıyor, yoksa sadece bakanlık mı açabiliyor?
Ortaokul...
Hocam,

Net olarak söylüyorum ve önceki mesajlarda da söyledim. Modüle ders ekleme işini Bakanlık yapar. Okullar ise seçme işini yapar. İl/İlçelerin modüle ders ekleme gibi bir durumu yok. Onların sadece onaylama yetkisi var.

Önceki mesajımı tekrarlıyorum.

Meslek Liselerinde alan dersleri Bakanlık tarafından eklenmemiş.

habibocak' Alıntı:
rock' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:
Ortaokul...
Hocam,

Net olarak söylüyorum ve önceki mesajlarda da söyledim. Modüle ders ekleme işini Bakanlık yapar. Okullar ise seçme işini yapar. İl/İlçelerin modüle ders ekleme gibi bir durumu yok. Onların sadece onaylama yetkisi var.

Önceki mesajımı tekrarlıyorum.

Meslek Liselerinde alan dersleri Bakanlık tarafından eklenmemiş.

diğer konu başlıklarından okuduklarım ve çevremdeki arkadaşlardan duyduklarım ile şöyle bir kanıya vardım yanlışsa düzeltin, kendi okulum kurs başvurularını planlanan tarihte yaptı ve dersim seçildi ama kurs başvurusu yapmayan ve sonrasında kısa süreli okul başvurularını açtıklarında ders listesinde bilişim yoktu diyorlar, böyle bir durumdan kaynaklanmış olabilir mi acaba?

Geri