Ön paneldeki mic ve ses çıkışı nasıl aktif yapılır?

Kodla Büyü

sedat01

Aktif Üye
Arkadaşlar ön paneldeki ses ve mic çıkışları önceden çalışıyordu .Formattan sonra bir türlü aktif edemedim . Bilen varsa....yardım

Hocam ses kartınızla birlikte yüklenen bir program vardır onunla halledebilirsiniz yeri denetim masasındadır. Şuda olabilir on panel kabloları ana karta bağlanmamıştır.

hasari hocamın dediği gibi ses kartını tam olarak yüklediğinden emin misin? eğer yüklediysen ses ayar denetimini aç gelişmiş denetimleri aktif hale getir sonra özellikler de önüne bir pencere gelir çalma seçeneğini seç alttaki boş kutucukları işaretle orada mic, stereo mix gibi hepsini işaretle tamam de aktif hale gelecektir... ses ayar denetimini araç çubuğunda göremiyorsanda denetim masası ses ayar denetimini seçeneğini tıkla bir pencere çıkar karşına orada ses ayarı denetimini masaüstünde göstermek istiyor musun? diye bir yazı var yazının altında kutucuğu işaretle masaüstüne gelecektir..

Formattan önce çalışıyorsa, arkadaşların söylediği gibi ses sürücüyle halledebilirsin.

bilgisayar notebook mu masaüstü mü.
notebook aldığımda bende aynı sorunla karşılaştım.çözüm olarak bilgisayar ile gelen cd ler yerine internetten driverların son sürümünü indirip onları kurdum.ve halloldu.bi deneyin isterseniz...

Geri