ÖBA Mesleki Eğitim Semineri Pardus eğitimi

Kodla Büyü

egitimci34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ÖBA da bulunan pardus eğitimi hakkında ne düşündüğünüzü gerçekten merak ettim arkadaşlar.
Bu şekilde bir öğretim yaklaşımını doğru buluyor musunuz? her 2 dk sonunda etkileşim gerçekleştirme, eğitiminin sürdürülebilirliğini, kişinin hevesini zorlamaz mı?

Yarım bırakıp çöp eğitimini izlemeye karar verdim.

Kafana takma hocam onları rasgele işaretle geç. İlla doğru yapacağım dersen doğrularını gör tekrar yükle sayfayı işaretle. Ama haklısınız her videonun sonunda yapacaklarına ünite sonunda yapsalarmış daha doğru olurmuş.

ÖBA da bulunan pardus eğitimi hakkında ne düşündüğünüzü gerçekten merak ettim arkadaşlar.
Bu şekilde bir öğretim yaklaşımını doğru buluyor musunuz? her 2 dk sonunda etkileşim gerçekleştirme, eğitiminin sürdürülebilirliğini, kişinin hevesini zorlamaz mı?

Yarım bırakıp çöp eğitimini izlemeye karar verdim.

Benim de dikkatimi çeken bir eğitimdi zaman probleminden katılamayacağım ama malesef EBA üzerinden yapılan uzaktan hizmetiçi eğitim içerikleri de aynı. Her videonun başında "Şeyda hanım ve Etem beyi" konuşturuyorlar. Etkileşimli olsun diye saçma sapan atraksyonlara girdiriyorlar. Eğitim sonundaki değerlendirmede belirtiyorum ısrarla ama düzelen birşey yok. Sanırsınız içeriği eğitimle alakası olmayan kişiler hazırlamış.

zaman problemi zaten insanı engelliyor. her 2 dakikalık videonun başında bu videoda şunları şunları öğrenicez denmesi de ayrı bir handikap.. 🤦‍♂️

Baktım en kısa NLP eğitimi var.
2 video toplamda 1 saati bulmuyor.

Bir de, Eğitimler seminer dönemi ile sınırlı olmasa iyi olacak. Bir çoğunu almak istiyorum ama süre sınırlı olunca maalesef alamıyorum.

(Gerçi o zaman da ara tatilde okula çağırırlar. Neyse bi şey demediğimi farzedin. 😁)

• Beğen
Tepkiler: mse
Bir de, Eğitimler seminer dönemi ile sınırlı olmasa iyi olacak. Bir çoğunu almak istiyorum ama süre sınırlı olunca maalesef alamıyorum.

(Gerçi o zaman da ara tatilde okula çağırırlar. Neyse bi şey demediğimi farzedin. 😁)
Bence de eğitimler süreç sonunda tekrar izlenebilir olmalı.
Şahsen merak edip izlemek istediğim konular oluyor fakat seminer sonrası pasif olmaları hiç iyi değil.

ben yüzde 15 de bıraktım, çünkü sürekli aynı uygulama sürekli aynı kelime grupları tekrarı psikolojimi bozdu aynı şeyi 100 kere anlattı gibi hissettim bıraktım halbuki hevesliydim. çok tekrara düşmüşler hatta defalarca bilmiyorum sinirimi bozdu ben dayanamadm :D

uygulamalar bölümündeki her programın tek tek açıklanması gereksiz olmuş. böylelikle video uzamış. video başında sürekli içerikle ilgili bilgi vermeleri de gereksiz. onun haricinde akıllı tahtaların kullanımı ile ilgili faydalı bir eğitim olmuş.

ben satranç eğitimlerini tamamladım. Biraz uzun ama soruydu sınavdı uğraşısı yok. Belgesi de belki ileride egzersiz filan açarım lazım olur dedim :)

Geri