Öğretmenlikte geldiğim son nokta

Kodla Büyü
Ben de maaş doldurmak için tektas a, beden e girdim okul okul gezdim. Hepsi iğrençti. Şimdi formatör oldum. İnşallah bu onlar kadar kötü olmaz gibi görünüyor(idarecilerim ve öğretmenlerim iyi insanlardır o yüzden söyledim hemen kızmayın formatör meraklısı diye). Başka bir branşa girmekten nefret ediyorum. Hem de ücret almadan. Ayrıca belirtmek isterim ki o branş dışı derse girince ek ders alırsın mevzuunu mdyrd sordum açtı baktı yönetmeliğe öyle bir durum yok, dersi doldurmak gerekiyor dedi. Gerekmeseydi verirdi benim mdyrd ama siz yine de araştırın tabi.

zencefil58' Alıntı:
dilarayanal' Alıntı:
olur olur bal gibi olur diye bir şarkı vardı :) Herkes herşeyden memnun nasılsa devam :)

ya peki ne yapmak gerekiyor yazın hele. Burada hiç kimse mutlu değil bile bile bunu nasıl yazıyorsunuz hayret.

Yanlış anlamazsanız birşey soracağım. Önceki bakan zamanında 4 ve 5lerden dersler kalktı buna tepki olarak ne yapıldı seçimde? Bence bırakın tepkiyi bilişim öğretmenlerinin arasından bile 1. parti büyük ihtimal mevcut parti çıktı. Polislerin arasında % 99 bile çıksa hak veririrm ama kendi hakkını yediği halde yine destek olan bilişim öğretmenlerine herşey haktır.(Başlığı açan arkadaş için değil söylediklerim)

sitelerdeyim' Alıntı:
sibilim_ogretmeni' Alıntı:
Türkoğlu' Alıntı:
Arkadaşlar, branş dışı verilen derslere(din,matematik, beden vs) girmek zorunlumudur? Maaş karşılığı dolmasa dabu derslere ben girmem diyemiyor muyuz mevzuat açısından. Araştıran olduysa yazabilir mi?
yan branş olursa girmek zorunlu olabilir onun dışında seni kimse zorla başka derse sokamaz
Katılıyorum. Hatta maaş karşılığı dolmasa dahi, branş dışında girilen derslerden direk ekders ücreti alınabilir. Öyle bişeyler olmuştu bizim okulda ama tam içeriğini bilmiyorum. Araştırmak lazım. Peki bu yakarda şu derse girdim bu derse girdim diye hayıflanan arkadaşlar neden girmişler derse. İsteyerek mi yoksa bu olaydan haberleri yok mu?

Elektrik faturası ödemek, su faturası, kira, gıda, giyim, sağlık, ısınma vs. -eğitim ve kültürü def ettim diyeyim kibarca, onları saymıyorum- giderlerini yapmak ne kadar ZORUNLU ise branşımız dışında derslere girmek de o kadar zorunlu arkadaş.

İsteyerek veya istemeyerek bir öenmi var mı?

Haberi olsa elektrik faturası gelmeyecek mi? Ev sahibi kira istemeyecek mi? Ev kendi kendini mi ısıtacak...

3-5 kuruş kenara para koymak ne kadar zorunlu sizin için...

İşte istemeye istemeye o derslere girmelerinin nedeni bu olabilir mi?

Yani yine suçu öğretmene yıkamadın arkadaşım, artık kimi savunacaksan...[/quote]
Burada kimseyi suçladığım yok. Mesajımı nasıl okudunuz bilmiyorum. Maaş karşılığını doldurtmak için verilen derslerden bahsediyorum. Yoksa ekders için alınan derslerden bahsetmedim. Sırf maaş karşılığını doldursunlar diye hiç alakası olmayan derslere girmemenin yolu ne olabilir. Ha sen ek ders için gir sana bişey diyen yok. Geçim derdini enaz senin kadar bilirim merak etme. Ben de emekçiyim. Olayı nerelere getirmişsin. Ayrıyeten, maaş karşılığı dolmasa da branş dışı girilen derslerden direk ekders alınabilme ihtimalinden de bahsettim. Net bir bilgim yok. Ama araştırılsa iyi oymaz mı? Böyle bir şel varsa 15 saate kadar saçma derslere girmek zorunda kalınmasa güzel olmaz mı? Ben kimi suçladım kimi savundum acaba. Bir daha oku dostum mesajlarımı. Nedir bu kin nefret?

Ek başvuru ile sonradan yani formatörlüğe başvurup görevlendirilen arkadaşlarım var.Dilekçe ile il'e başvurabiliyorsunuz.

beyazgolge' Alıntı:
merhaba arkadaşlar biliyorum bir çoğumuzun durumu benimkine yakındır yine de paylaşmak istedim. 2004 yılında 75 puanla kayseri merkezde bir meslek lisesinde göreve başladım ki ozaman atanmak çok zor değildi yanlış hatırlamıyorsam yazabileceğim en doğu yer urfa idi. 32 saat derse giriyordum(ikisi fahri) yaklaşık dört sene böyleydi.sonra mecburi hizmet için okul değiştirmek zorunda kaldım(ki zorunlu hizmete başladıktan 1yıl sonra af geldi)burada 2 yıl boyunca 14 saat ders formatörlük,sonraki 1 yıl 6 saat ders formatörlük vardı. bu sene ilk dönem 9 saat ders ve formatörlük vardı. ikinci dönemde eş durumundan atamam oldu formatörlük başvurularını kaçırdım. bugün müdür yardımcısı aradı ve 7 saat bt dersi 12 saat beden eğitimi dersin var dedi.

neydik ne olduk dedim. kimbilir ne olacağız. Allah yardımcımız olsun

hocam bende aynı dönemde doğuya atandım ancak geçen sene dönebildim. 1.5 senedir batıdayım yani.. 6-7 sene doğuda kaldım.. mecburi hizmeti tamamladığım halde saçma sebepler yüzünden bir türlü tayin alamadım. mesela eş durumu tayin aldığım için bilmem kaç yıl beklemem gerektiği vb. sonradan 3-5 defa yönetmelik değiştirdiler ve her seferinde tayin alabilmem engellendi en sonunda tam tayin almayı hak etmişken af çıkarıp rotasyonları iptal ettiler. batıda açılacak tüm kadroları 1 gecede maşallah doldurdular. sonrada kendilerine adaletli diyorlar..

bir önceki mesajı gördüm..

çok yanlış..

ek ders yöetmeliğinde açıkca yazmış adamlar..

alan dışı derse girmek istek ve ihtiyaca göredir. yani her iki durumunda olması gerekir..

örneğin okulda matematik öğretmenine ihtiyaç var.. ve sizde matematik dersine girmeye istekliyseniz ancak o zaman derse girilebilir..

ek ders yönetmeliklerini

ek ders genelgeleri... okuyun..

arkadaşlar forumda çok sık rastlıyorum arada bende kullanıyorum sunuu yapmaya mecbur değiliz bunu yapmayalım diye ya malesef farklı sıkıntıların karşımıza çıkmaması için bazı şeylere göz yummamız gerekiyor. diyelimki ben beden derslerine girmek istemiyorum(ki müdür bana sordu girermisin diye sosyal derside verebilirim dedi ben istemedim) ve maas karşılığınıda dolduramıyorum ek ders yönetmeliğinden tam emin değilim ama bir şekilde bu maaş karşılığını doldurmamız gerekli değilmi idari görevlede olabiliyor sanırıım. müdür deseki bana 7 saat bt dersin var ben bunları günlere yaydım, üstüne atıyorum her gün belirli saatlerde idari görev verdim ve oturduğum yer ile okulum arasında 10 km yol olsa benim ne yapmam gerekli. burada asıl olan bence bir şekilde derslerimizin geri gelmesi yoksa müdürle,ilçe memle il memle zıtlaşsan ne olur sonuçta kim zararlı çıkar. tmm gerekirse zararlı çıkalım ama birşeyler düzelecekse

Türkoğlu' Alıntı:
Arkadaşlar, branş dışı verilen derslere(din,matematik, beden vs) girmek zorunlumudur? Maaş karşılığı dolmasa dabu derslere ben girmem diyemiyor muyuz mevzuat açısından. Araştıran olduysa yazabilir mi?
yan branş olursa girmek zorunlu olabilir onun dışında seni kimse zorla başka derse sokamaz
Katılıyorum. Hatta maaş karşılığı dolmasa dahi, branş dışında girilen derslerden direk ekders ücreti alınabilir. Öyle bişeyler olmuştu bizim okulda ama tam içeriğini bilmiyorum. Araştırmak lazım. Peki bu yakarda şu derse girdim bu derse girdim diye hayıflanan arkadaşlar neden girmişler derse. İsteyerek mi yoksa bu olaydan haberleri yok mu?

ek ders ücreti alabilmen için maaş karşılığını doldurman şart. doldurduktan sonra artan ders saati ek ders sayılır. branşınız veya yan branşınız dışında sizi zorla hiç bir derse sokamazlar

benim geldiğim durumda şöyle ilk atamada yanlışlıkla kız teknik meslek lisesine atandım.okul ilçe mem e ilçe mem il mem e il mem bakanlığa yazdı ve valilik oluru ile kadrom ilk öğrt alındı.ama görevlendirme olarak bu kız meslekte çalışmaya devam ettim.sonra buraya yeni öğrt atanınca ilkğt okuluna formatör olarak geçtim.orada da bilg lab yoktu.bu okulda formatörlük yaparken başka bi okulda da ders verdim.ertesi sene yine lab yoktu başka bi okula öğrt olarak görevlendirildi.müdürün işine geldiği için formatör olarak kabul etti:)formatör ek dersi düzenledi.askere gttim geldim lab kuruldu.bu kez kendi okulumda formatör oldum.nalet ettim bu meslekten.yarı yıl tatilinde memlektime gitmek istedim il gidebilir dedi ilçe gidemez dedi.okul müdürü kararsız kaldı.rapor aldım.ne mesaisi ne özlük hakları ne görev tanımı ne vs vs belli olan bi meslek.benim hikayem de böyle.

hbasdereli' Alıntı:
Bende ilk dönem askerde olduğum için kaçırdım formataörlük başvurularını müdür bey 8 saat din dersi verdi..:)) 72 saatten 0 ek derse düştüm:D

Vayyy. :eek:

Hocam başka bir konuda arama yaparken mesajınızı gördüm. Oldukça ilgimi çekti. 72 saatten bahsetmişsin hocam, nasıl yaptınız bunu?

Bilelim ki belki bizim de karşımıza çıkabilir böyle durumlar. En azından nasıl oluyor öğrenelim.

AKADEMİA' Alıntı:
hbasdereli' Alıntı:
Bende ilk dönem askerde olduğum için kaçırdım formataörlük başvurularını müdür bey 8 saat din dersi verdi..:)) 72 saatten 0 ek derse düştüm:D

Vayyy. :eek:

Hocam başka bir konuda arama yaparken mesajınızı gördüm. Oldukça ilgimi çekti. 72 saatten bahsetmişsin hocam, nasıl yaptınız bunu?

Bilelim ki belki bizim de karşımıza çıkabilir böyle durumlar. En azından nasıl oluyor öğrenelim.

1 haftada 18 x 4 hafta = 72 saat :)

Geri