Öğretmenleri Bekleyen Tehlike!

Kodla Büyü

*Vendetta*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
tehlike.png

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin başkanlığında yapıldığı ifade edilen çalışmaya göre, öğretmenler 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu dışına çıkarılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Öğretmen Kanunu Taslağı adı altında bir çalışma yaptığına dair bilgiler gelmektedir. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin başkanlığında yapıldığı ifade edilen çalışmaya göre, öğretmenler 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu dışına çıkarılacaktır. Göreve yeni başlayan öğretmenler bir yıl kadrosuz olarak çalışacak, gerekirse bir yıl sonra görevlerine son verilecektir. Bu durum öğretmenlerin kadroya geçip geçmeyeceği konusunda siyasi ya da ideolojik saiklerin etkili olacağı, yandaşlığın esas alınacağı, belli kişilerin kayırılarak öğretmen yapılacağı, yandaş olmayanların da öğretmen olamayacağı anlamına da gelmektedir. Yeni çıkarılacak olan Öğretmen Kanunun mevcut öğretmenler için ise ne gibi tuzaklar barındırdığı bilinmemektedir.

657 Sayılı DMK dışına çıkarılması sonucunda öğretmenlerin devlet memuru olarak tanımlanmaması, buna bağlı olarak iş güvencesinin ellerinden alınması da söz konusu olabilir. Bilindiği gibi hükümetin devlet memurlarının iş güvencesini ortadan kaldırmaya yönelik gayretleri vardır. Sendikamız da yıllardır iş güvencesi konusunda tehlike çanlarının çaldığını söylemekte, başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm devlet memurlarını bu konuda uyarmaktadır. İş güvencemiz olmazsa olmazımızdır. Her kim zehirli oklarını öğretmenlerin iş güvencesine çevirirse, karşısında 800 bin öğretmenin çelikleşmiş iradesini bulacaktır.

Bu noktada Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'i uyarıyoruz: Ateşle oynamayın. Öğretmenlerden elinizi çekin. MEB çalışanlarını fişlediğiniz yetmediği gibi şimdi de öğretmenlerimizin Cumhuriyet tarihi boyunca en büyük kazanımı olan iş güvencesine mi göz diktiniz? Artık karanlık tohumlarınızı öğretmenlerimiz üzerine ekmeye çalışmayın. Herkes bilmelidir ki; öğretmenleri 657 Sayılı DMK dışına çıkarmak bir maceraya atılmaktır.

Kaynak

Hocam bu haber günlerdir dolanıyor ortalarda. Bana inanıyor musun bu haberlere diye sorarsan; kesinlikle inanıyorum. Allah belasını versin böyle kayırmacı zihniyetteki insanların. En kısa zamanda kendinize ek iş ya da akademik kariyer bakın arkadaşlar.

TES Genel başkanı böyle bir açıklama yapmış... Bakalım bize ne çıkacak bu torbalardan...

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Öğretmen Kanunu Taslağı adı altında bir çalışma yaptığına dair bilgiler gelmektedir. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin başkanlığında yapıldığı ifade edilen çalışmaya göre, öğretmenler 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu dışına çıkarılacaktır. Göreve yeni başlayan öğretmenler bir yıl kadrosuz olarak çalışacak, gerekirse bir yıl sonra görevlerine son verilecektir. Bu durum öğretmenlerin kadroya geçip geçmeyeceği konusunda siyasi ya da ideolojik saiklerin etkili olacağı, yandaşlığın esas alınacağı, belli kişilerin kayırılarak öğretmen yapılacağı, yandaş olmayanların da öğretmen olamayacağı anlamına da gelmektedir. Yeni çıkarılacak olan Öğretmen Kanunun mevcut öğretmenler için ise ne gibi tuzaklar barındırdığı bilinmemektedir.
657 Sayılı DMK dışına çıkarılması sonucunda öğretmenlerin devlet memuru olarak tanımlanmaması, buna bağlı olarak iş güvencesinin ellerinden alınması da söz konusu olabilir. Bilindiği gibi hükümetin devlet memurlarının iş güvencesini ortadan kaldırmaya yönelik gayretleri vardır. Sendikamız da yıllardır iş güvencesi konusunda tehlike çanlarının çaldığını söylemekte, başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm devlet memurlarını bu konuda uyarmaktadır. İş güvencemiz olmazsa olmazımızdır. Her kim zehirli oklarını öğretmenlerin iş güvencesine çevirirse, karşısında 800 bin öğretmenin çelikleşmiş iradesini bulacaktır.
Bu noktada Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'i uyarıyoruz: Ateşle oynamayın. Öğretmenlerden elinizi çekin. MEB çalışanlarını fişlediğiniz yetmediği gibi şimdi de öğretmenlerimizin Cumhuriyet tarihi boyunca en büyük kazanımı olan iş güvencesine mi göz diktiniz? Artık karanlık tohumlarınızı öğretmenlerimiz üzerine ekmeye çalışmayın. Herkes bilmelidir ki; öğretmenleri 657 Sayılı DMK dışına çıkarmak bir maceraya atılmaktır.
800 bin öğretmen bu kirli tezgâha sessiz kalmayacaktır. Her gün yeni gerginlikler yaşayan ülkemizde yeni gerginlikler yaratmayın, aklınızı başınıza alın.
Bakan Nabi Avcı ve Müsteşar Yusuf Tekin'den en kısa zamanda, çıkarılması düşünülen Öğretmen Kanunu hakkında açıklama bekliyoruz. Buradan Türk Eğitim-Sen olarak soruyoruz: Öğretmenleri 657 Sayılı DMK dışına çıkarmayı planlıyor musunuz? Böyle bir çalışmanız var mıdır? Şayet böyle bir çalışmanız varsa, bununla neyi amaçlıyorsunuz? Çıkın yiğitçe bunu kamuoyuna açıklayın. Kapalı kapılar ardında baskın kanunlar çıkarmaya çalışmayın.
Bilin ki, 800 binlik öğretmen camiası oldubittilere prim vermeyecektir. Meydanı da boş zannetmeyin. Türk Eğitim-Sen olarak böyle bir girişimde bulunulması durumunda tüm öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığı’nın kapısına yığarız, o koltukları terk etmeniz için her türlü gayreti sarfederiz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
http://www.turkegitimsen.org.tr/haber_g ... r_id=15546

hükümetin öğretmenlerle derdini anlayamadım gitti, itibarsızlaştırma bitti buna mı sıra geldi? bunlarla uğraşacaklarına 2 yıl çalışan vekile emeklilik yolu açmalarına bir baksınlar vicdan işi midir? işçi 60 yaşında emekli olsun öteki paşam 2 yılda ohh

yasarsahbaz' Alıntı:
Hocam bu haber günlerdir dolanıyor ortalarda. Bana inanıyor musun bu haberlere diye sorarsan; kesinlikle inanıyorum. Allah belasını versin böyle kayırmacı zihniyetteki insanların. En kısa zamanda kendinize ek iş ya da akademik kariyer bakın arkadaşlar.
al benden de o kadar!

10 yıldır hayatta olmaz dediğimiz şeyleri şimdilerde kanıksadık. yanlız bu sefer ekmeğiyle oynandığı için öğretmen camiası bunu kanıksamaz , tasarıyı hazırlayanlara tepe yönetimden alt yönetimlere kadar bunu fena yedirtir.

ben 10 yıllık meslek hayatımın buna yıllarca okudğumuz üniversite- lise vs eğitimleri ve yıllarca bileğimizin hakkı ile kazanıp başladığımız meslek hayatımızın bir çırpıda hiçe sayılmasını kınıyorum. ve benim gibi yüzbinlerce öğretmenin ve aileleri ile milyonları bulan bunca insanın bundan sonra kaygılı bir hayat süreceğini bu kaygılı hayatta öğretmenlerin ne kadar verimli olabileceğini hiç düşündüler mi acaba!
Yılllardan beri dokunulmazlık dokunulmazlık dediler en önce öğretmenlere dokundular...

bu haber doğruysa öğretmenlerin bundan sonra işi zorr.

Hükümetin eğitim politikalarına yön verenlerin çocukluğuna inmek lazım.. :mrgreen:

11 yılda eğitim ve öğretim iflas etme noktasına gelmiş ve öğretmnler itibarsızlaştıldığı bir ortamda, öğretmnlerin hükümete verdiği destek ise çok garip ona ait sendikayı yetkili yaptığı gibi oy verme konsunda da kendisini hiç esirgememiş. sonuçta hükümet bu öğretmnlerden bişe olmaz demiş olmalı... bu hükümet bize ne yaparsa yapsın inan çok destek bulur

10 senedir geçtim kendimizi 1 arpa boyu eğitimde yol alamaz mı bir ülke.
Hala böyle haberlerin altına ne olursa olsun "inadına X parti" diyenleri de anlamak gerçekten üzüntü verici.
Herkes istediği partiyi desteklesin, fakat takım tutar gibi bu işler olmaz.
Yanlışa yanlış, doğruya doğru demek lazım...biraz da kafayı çalıştırmak.
Öğretmen arkadaşlarım da hiç kusura bakmasın, en kötüsü bile olsa kılını kıpırdatmayacak çok kişi var.
Okulların içine girince net bir şekilde görülebiliyor.

Ya eğitim-bir-sen' e gelin ya da ==> kariyer.net

:lol:

Dünyada en çok çayı içen millet olduğumuz için mi bakır eksikliğinden milletçe hafızamız bu kadar zayıf acaba? Öğretmenlere yapılan kötülüklerin haddi hesabı yok ama çoğunun umrunda değil.

kendilerine ailelerine yakınlarına kepçe kepçe kazan kazan öğretmenlere gelince kaşık kaşık. memurlar bile bizden daha iyi. görümcem açık öğretimi 4 yıllığı nerdeyse 10 yılda bitirdi kaymakamlıkta geçen yıl kadroya alındı şimdi benimle 2200 aynı maaşı alıyor artı yılda 4 defa da ikramiyesi var. şimdi bu adalet mi

agd85' Alıntı:
10 yıldır hayatta olmaz dediğimiz şeyleri şimdilerde kanıksadık. yanlız bu sefer ekmeğiyle oynandığı için öğretmen camiası bunu kanıksamaz , tasarıyı hazırlayanlara tepe yönetimden alt yönetimlere kadar bunu fena yedirtir.

Bizden bi cacık olmaz hocam!

Yazık düşürüldüğümüz duruma, öğretmenlik zamanında en saygı duyulan meslekken şu anda halimiz içler acısı oldu, ek ders almayan öğretmenleri bile topluma 3000tl maaş alıyor gibi gösteriyorlar, sürekli yatarak para kazandığımızı, 3 ay tatilimiz olduğunu söylüyorlar.Millet de hep duyduğuna inanıyor.
Oysa ki asla eski saygınlığı kalmadı, öğrencinin de velinin de kuklası olmaya yüz tutmuş bir meslek oldu.
Bir de şimdi kazanılmış haklarımızı elimizden almaya çalışıyorlar ne diyeyim ki, etme bulma dünyası elbet bu yaptıklarının da cezasını halk verecektir.Hala körü körüne savunan ve gerçekleri görmezden gelenlerin de vay haline onlara acıyorum....

bilbil1920' Alıntı:
http://www.samanyoluhaber.com/gundem/Ogretmen-atamasiyla-ilgili-skandal-ortaya-cikti/1039425/
eğerbu gerçekse diyeceğim ama ortada mahkeme kararı varmış ben artık birşey söylemiyorum

Allaaah, Allah. Nasıl bir memlekette yaşıyoruz yarabbim. Yazıklar olsun bu insanlara. (ve sebep olanlara, ve göz yumanlara, ve araya adam koyanlara vs. vs.)

AKADEMİA' Alıntı:
bilbil1920' Alıntı:
http://www.samanyoluhaber.com/gundem/Ogretmen-atamasiyla-ilgili-skandal-ortaya-cikti/1039425/
eğerbu gerçekse diyeceğim ama ortada mahkeme kararı varmış ben artık birşey söylemiyorum

Allaaah, Allah. Nasıl bir memlekette yaşıyoruz yarabbim. Yazıklar olsun bu insanlara. (ve sebep olanlara, ve göz yumanlara, ve araya adam koyanlara vs. vs.)

Torpil
Kul Hakkı
Kayırma
Adamcılık

Allah helak etsin bu devleti bu şekilde yöneten insancıkları.

bilbil1920' Alıntı:
samanyolu haberin cemaatin torpilini haber yapması ilginç

aynenbadi' Alıntı:
bilbil1920' Alıntı:

Hocam ben haber sitelerinde gezinirken denk geldim ve haberde bakanlık tarafından sınavsız atandıkları yazıyor ve bu şekilde atandıklarıda mahkeme tarafından ispat edildiği ve atamasının iptal edildiği yazıyor.Siz buradan konuyu cemaat e nasıl getirdiniz bilemiyorum ama bence ne beni Gıybet e sokun nede Kendinizi Gıybet ve İftiraya sokun

bilbil1920' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
bilbil1920' Alıntı:

Hocam ben haber sitelerinde gezinirken denk geldim ve haberde bakanlık tarafından sınavsız atandıkları yazıyor ve bu şekilde atandıklarıda mahkeme tarafından ispat edildiği ve atamasının iptal edildiği yazıyor.Siz buradan konuyu cemaat e nasıl getirdiniz bilemiyorum ama bence ne beni Gıybet e sokun nede Kendinizi Gıybet ve İftiraya sokun
ben zaten sınavsız atananların yalan olduğuna inanmıyorum ki,bu her zaman olmuştur biz eşek gibi çalışırken birileri haksız yere atanmıştır..
benim garibime giden samanyolunun önceleri hükümet yalakacısı olup şimdileri hükümet düşmanı gibi ahaberler yapması tuhafıma gittii..
gıybetlik birşey yok arkadaşım bu benim düşüncem bu cemaati bildim bileli biyerlere adamlarını sokmaya çalışıp sonradan torpil yatıran,cemaat ile siyaset işleri karıştıran bir topluluk,sevmek zorunda değilim sizde düşüncelerimi kabul etmek zorunda değilsiziniz..saygılarımlaa

Geri