"Öğretmen" olduğunu belirten başka bir branş var mıdır acaba?

Kodla Büyü
Yıllardır öğretmenim. Ama "Öğretmen" olduğumu hala belirtmek zorunda kalıyorum. İnanın yoruldum bunu belirtmekten. Ama onlar anlamamakta inat ediyor.
Bizim gibi başka branş var mı acaba?
Ne öğretmenisiniz?
Neden ve neyi belirtmekten yoruluyorsunuz?
Onlar da kimler?
Pek çok öğretmenlik branşı mevcut.
En sıkıntılı dönemler olan 2009-2011 yılları arasında çoğunlukla okulda bulunduğumuz, sorunlarımızın çok fazla olduğu ve okul meb hattında sosyal medya vb... engeli olduğu için, bu forum felaket tellallığı, komplo teorileri, anlık duygusal patlama paylaşımları, sosyal medya, ağlama duvarı vb... amaçlarla sıklıkla kullanılıyordu.
Ne günlerdi... Özlendi galiba biraz.

Ne öğretmenisiniz?
Neden ve neyi belirtmekten yoruluyorsunuz?
Onlar da kimler?
Pek çok öğretmenlik branşı mevcut.
En sıkıntılı dönemler olan 2009-2011 yılları arasında çoğunlukla okulda bulunduğumuz, sorunlarımızın çok fazla olduğu ve okul meb hattında sosyal medya vb... engeli olduğu için, bu forum felaket tellallığı, komplo teorileri, anlık duygusal patlama paylaşımları, sosyal medya, ağlama duvarı vb... amaçlarla sıklıkla kullanılıyordu.
Ne günlerdi... Özlendi galiba biraz.
Ne öğretmeni olabilirim sizce bote67 hocam... Tahmini zor mu:p
2011 sonrası ne değişti ki?..

Kime neden belirtiyorsunuz ben anlayamadım cidden. Birileri sürekli olarak ne iş yaptığınızı mı soruyor(lar)? Durup dururken neden birilerine öğretmen olduğunuzu belirtiyorsunuz?

Ciddi olarak soruyorum mesajı okudum, okudum, tekrar okudum ama çözemedim.

sanırım hocamın dersi yok, öğrenciler tamir vs işleri ile uğraşırken görünce teknisyen vs sanıyorlar

Kime neden belirtiyorsunuz ben anlayamadım cidden. Birileri sürekli olarak ne iş yaptığınızı mı soruyor(lar)? Durup dururken neden birilerine öğretmen olduğunuzu belirtiyorsunuz?

Ciddi olarak soruyorum mesajı okudum, okudum, tekrar okudum ama çözemedim.
Durup dururken neden söyleyeyim hocam. Bizim görevimizin, diğer öğretmenlerde olduğu gibi ders okutmak olduğunu, bizim sadece eğitim öğretim hizmetleri sınıfında bir memur olan "öğretmen" olduğumuzu unutanlara, bizi multi fonksiyonel bir çalışan olarak görenlere söylüyorum.

3 yıl önce postu okusam ben de anlamazdım ama şimdi okur okumaz neyi kast ettiğinizi anladım:) Aynı durumdayım 16 yıldır görev yapıyorum üstelik sanki ilk görev yerimmiş gibi Hocam bilgisayar öğretmeni boş dersinde oturmaz, tamir işlerine koşar, excel word işine koşar, binada internet gider dersi bırakır koşar olayına inandırılmaya çalışıyorum:) Tamamen idarenin bakış açısı Hocam bunu yapmayan okullar var ve ben 7 yıl böyle bir okulda çalıştım, 1 tane tamir işi istemediler, anlaştı dışarıdan biriyle herşeyi o yaptı, çünkü para bulabiliyordu herkesin görev tanımına da saygı duyuyordu

ingilizce öğretmeniyim bilgisayar işlerinden az çok anlarım. okulumuzda bt öğretmeni olsa da olmasa da bilgisayar işlerini üşenmeden yaparım. okullarda her branşla ilgili angarya işler olur. şiir kompozisyon yarışmaları olur Türkçe branşı ilgilenir, proje, çeviri işleri olur İngilizce öğretmenleri, spor müsabakalarında beden eğitim öğretmenleri falan da falan.. demem o ki devlet bize iş vermiş biz de ,en azından kendim için, gönüllü de olsa bu işlere el atmışız çok mu?

ingilizce öğretmeniyim bilgisayar işlerinden az çok anlarım. okulumuzda bt öğretmeni olsa da olmasa da bilgisayar işlerini üşenmeden yaparım. okullarda her branşla ilgili angarya işler olur. şiir kompozisyon yarışmaları olur Türkçe branşı ilgilenir, proje, çeviri işleri olur İngilizce öğretmenleri, spor müsabakalarında beden eğitim öğretmenleri falan da falan.. demem o ki devlet bize iş vermiş biz de ,en azından kendim için, gönüllü de olsa bu işlere el atmışız çok mu?
Hocam dikkat ettiyseniz diğer işler hep eğitim öğretimle alakalı işler. Hiçbir görsel sanatlar öğretmeni okulu boyamaz mesela, yada hiçbşr beden öğretmeni kaslı diye bilgisayar taşımaz hiçbir müzik öğretmeni amfi bozulduğunda mikrofon ses sistemi bozulduğunda çağırılıp bakmaz, hiçbir İngilizce öğretmeni y.lisans yapan bir idarenin yada öğretmenin çeviri iiini yapmaz, Tek.Tas. ların dersinin yarısı da bilgisayarladır ama onlara bu alanda birşey sorulmaz.
Bilişimcinin bir yarışmaya katılması pano süslemesi, törende görev alması angarya iş değildir ama zırt pırt format atması ordan oraya kasa taşıması müdür yardımcısının bozulan laptopunu tamire götürmesi üstüne peşine düşüp bilgisayarcıyı sıkıştırması depoda fazla bilgisayar var diye depoyu istiflemesi zil bilgisayarı bozuldu diye o gün çabuk ol çabuk ol şeklinde strese sokulması, tahta tamircileri geldiğinde içinden birşey almasınlar diye başında bekletilmesi mesai 15de bitiyorken tamirciler 17-18 gibi gidecek dur burda adamlar bekle denmesi AN GAR YA İŞ TİR!!!

Ha bu arada spor müsabakalarında beden öğretmenleri görevli izinli oluyor ve tam ekders alıyor o gün, tatil öncesi 2 hafta müsabaka oldu bizde beden öğretmeni derslere girmedi, görsel öğretmenleri de yarışmalara katılacaklarsa egzersiz açıp oradaki öğrencilerle katılıyorlar, Türkçecilerin de 6 saat dersi var hepi topu 3 yada 4 sınıfa giriyorlar e oncacık öğrenci içinden de bir tören çıkarıversinler yani.

@bydogan20 hocam birazcık kasa tozu yutun. Elleriniz toz kir içinde kalsın(kaldı mı bilmiyorum), ha bi'de emeğiniz yok sayılsın... Bütün bunlardan sonra yorumunuzu tekrar okuyun.

Bu arada okula katkı sağlama isteğinize de saygı duyarım. Ama damdan düşenin hâlini de ancak damdan düşen anlar be hocam. :)

hep eksik olana bir süre sonra ihtiyaçta kalmaz. evet tamirci muamelesi görmeyin ama okulda işlerin yürümesi için bt donanımlarına yazılımlarına gereken müdahaleyi yapın, bu sizi geliştirir, hem saygı görür hem işinizi yapmış olursunuz.

Hocam dikkat ettiyseniz diğer işler hep eğitim öğretimle alakalı işler. Hiçbir görsel sanatlar öğretmeni okulu boyamaz mesela, yada hiçbşr beden öğretmeni kaslı diye bilgisayar taşımaz hiçbir müzik öğretmeni amfi bozulduğunda mikrofon ses sistemi bozulduğunda çağırılıp bakmaz, hiçbir İngilizce öğretmeni y.lisans yapan bir idarenin yada öğretmenin çeviri iiini yapmaz, Tek.Tas. ların dersinin yarısı da bilgisayarladır ama onlara bu alanda birşey sorulmaz.
Bilişimcinin bir yarışmaya katılması pano süslemesi, törende görev alması angarya iş değildir ama zırt pırt format atması ordan oraya kasa taşıması müdür yardımcısının bozulan laptopunu tamire götürmesi üstüne peşine düşüp bilgisayarcıyı sıkıştırması depoda fazla bilgisayar var diye depoyu istiflemesi zil bilgisayarı bozuldu diye o gün çabuk ol çabuk ol şeklinde strese sokulması, tahta tamircileri geldiğinde içinden birşey almasınlar diye başında bekletilmesi mesai 15de bitiyorken tamirciler 17-18 gibi gidecek dur burda adamlar bekle denmesi AN GAR YA İŞ TİR!!!

Ha bu arada spor müsabakalarında beden öğretmenleri görevli izinli oluyor ve tam ekders alıyor o gün, tatil öncesi 2 hafta müsabaka oldu bizde beden öğretmeni derslere girmedi, görsel öğretmenleri de yarışmalara katılacaklarsa egzersiz açıp oradaki öğrencilerle katılıyorlar, Türkçecilerin de 6 saat dersi var hepi topu 3 yada 4 sınıfa giriyorlar e oncacık öğrenci içinden de bir tören çıkarıversinler yani.
@Enterprise hocam... Ne kadar güzel anlatmışsınız gerçekleri... 👏👏

@Enterprise hocam... Ne kadar güzel anlatmışsınız gerçekleri... 👏👏
Malesef (yakın bir tarihe kadar ben de dahil) hayır için, iş yürüsün diye vs birilerinin işini üstümüze alıyoruz, sonra bakıyoruz ki bu durum var olan saygımızı da düşürüyor aslında. Bu grupta bana da çok yazıldı yapma Hocam, görev tanımının dışına çok çıkma Hocam, bizim rehber öğretmende çok söyledi, sonra bir gün çok insani bir işim düştü idareye ve yapılmadı(matematikçinin türkçecinin işi yapılırken) sonra dedim ki aşk olsun Hocam şurda 2 yıldır 1 dediğinizi 2 etmedim, mesai saati bilmedim, görev tanımı bilmedim çok zaruri bir durumumda beni neden kırdınız, bana dedi ki sen görevini yaptın öğretmenin görev tanımında müdürün verdiği görevleri yapar ibaresi var sen beni kırmadığın için değil görevin olduğu için bunları yaptın o gün anladım grupta arkadaşlarımın bana ne anlatmak istediğini meğer var olan saygımı da fark etmeden kapıya paspas etmişim.

Geri