Öğretmen Bilgisayarında Öğrencilere FTP hesabı ile Alan Açma

Kodla Büyü
bu konuyla ilgili bizzat kullandığım güzel bi program önerebilirim sizlere, kullanımı daha kolay "server u" adında küçük bir program mayonez.net de bulabilirsiniz (umarım etik olarak site ismi vermek yanlış değildir)

Bu programla ftp kullanıcıları tanımlayıp istediğiniz yerleri görmesini sağlayabilirsiniz.
benim kullanma yöntemim de burda açıklanan gibi, öğrenciler ftp:\\anapc ye okul numaraları ve şifreleriyle (şifrelerini de okul numaraları olarak verdim daha sonra isteyen şifresini değiştirdi) giriş yapıp çalışmalarını kaydedebiliyorlar...

bir zorluğu öğrencileri teker teker programa eklemek gerekiyor ama bir kere yapılan bişe sonuçta..

herkese iyi çalışmalar dilerim...

Slm lar arkadaşlar sayın öğretmenler bu konuyu 2 gundur arıyorum ve 3 gundur xp pc me iis ile ftp bağlantısı kurmaya calışıyorum aslında bağlantıyı kuruyorum kurmasında şu k.adı ve şifre olayını cok cabalamama ramen cözmüş deildim taaaki 2 günlük aramadan sonra sayfanızı buldum eve gidince ilk işim sölediklerinizi uygulamak olucak inşallah ftp hesabıma kullanıc adı ve şifre atıya bilirim neyse uzatmim ha bu arada linkinizi derdimi anlatıpta cevab alamadığım 1 siteye verdim belki benim gibi 2 gün dür bu konu hakkında bilgi arıyan bir kişi daha cıkar yardımcı olabilirsek ne alaa... Anlatımlarınız için ve emeğiniz için cok teşekkürler...inanın bu konu nette her sayfada var ama sadece sizin anlatımınız en yalın ve sonuca ulaşan bi yol cok teşekkürler iyi calışmalar...

slm hocam ben anlattıklarınızı uyguladım olduda yanlız bi sorun var ilk başta calışan sonra calışmaz oldu kullanıcı adımı ve şifremı girdiğim halde kabul etmemeye başladı yani bende anlamdım ne oldu :shock: ne etcez yardımcı olurmusunuz

olmuyor diye biliyorum ama pc niz sağlamsa wm ware gibi bi sanal pc programıyla sanal bı sever oluşturup server 2003 yuklerseniz artı plesk yuklerseniz canavar gibi sunucunuz olur ftp yı ve normal sunucu hizmetlerini en iyi şekilde kullanmış olursunuz biraz zaman alıcı bi iş ama oldukça rahat...

Geri