ÇORUM 2013-2014 2. Dönem BTR görevlendirmesi

Kodla Büyü

darkle3

Aktif Üye
Selam arkadaşlar. 2. dönem için Çorum'da BTR görevlendirmesi olur mu acaba bilen var mı?
Çorum Milli Eğitim sitesine baktığımda 2. dönem için ayrı istek almamışlar, 1. dönemki BTR'leri aynen 2. dönem için onaylamışlar.

Az önce çorum il koordinatörünü aradım. Fatih projesi kapsamında olmayan okullarda lab dahi olsa BTR görevlendirilmesi yapılmayacaktır dedi. Artık seneye ortaokularada fatih projesi gelir öyle BTR olursunuz dedi. Çorumun 2 sene önce aldığı karar neticesinde Labı olan okullarda BTR uygulamasına son verilmiş. Çorumda görev yapan meslektaşlarım neler yapabiliriz?

4+4+4 çıktığında branş öğretmeni ihtiyacının artması nedeniyle sadece bilişim teknolojileri öğretmenleri görevlendirildi ve mevcut bilişim teknolojileri öğretmenlerinin Fatih projesi kapsamındaki okullara yetmemesi sebebi ile ortaokullara görevlendirme yapılmadı.
Şu anda Bilişim teknolojileri öğretmenlerinin sayısı artmış durumda. Bilişim teknolojileri öğretmeni olupta BT rehberi olarak görevlendirilmeyen öğretmen sayısı arttı. Şubatta 330 atama daha yapılacak.
Bakanlığın BT rehberliği ile ilgili yazısı açık ve net. Mağdur olan varsa hakkını araması gerek.

hocam çorum da geçtiğimiz yılda aynı olay yaşandı Mecitözü ilçesinde yibo daki arkadaşımız bt lab olduğu halde görevlendirilmedi ve Türk eğitim sen vasıtsıyla dava açmıştı henüz sonuçlanmamıştı ildeki şube müdürleriyle falan görüsünce verdikleri cevap biz böyle karar aldık oluyor bildiklerinden şaşmıyoolar maalesef

ylmz' Alıntı:
hocam çorum da geçtiğimiz yılda aynı olay yaşandı Mecitözü ilçesinde yibo daki arkadaşımız bt lab olduğu halde görevlendirilmedi ve Türk eğitim sen vasıtsıyla dava açmıştı henüz sonuçlanmamıştı ildeki şube müdürleriyle falan görüsünce verdikleri cevap biz böyle karar aldık oluyor bildiklerinden şaşmıyoolar maalesef

Anladım hocam sağolasın. Artık seneye okullara gelir fatih projesi bizde btr oluruz

Geri