Çocuğumuz için hastaneye gittiğimizde sevkli sayılıyor muyuz

Kodla Büyü

bilöğretmen79

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar geçen dönem çocuğum oldukça fazla hastalandı (kreşe başladığı için) ve ben de en az 6-7 kez sevk aldım dönem boyunca ama hem kendime alıyordum hem de çocuğum için alıyordum.Bu sene de müdür yardımcımız ders programımı çok kötü hazırlamış güya çok sevk aldığım için diye de söylemiş bir başka arkadaşıma.
Bu durumda çocuğumu hastaneye götürdüğümüzde nasıl bir yol izlemeliyim???Çok üzüldüm bu durumdan dolayı o yüzden refakatçi belgesi gibi birşey alan var mı? Bu da aynı sevk gibi mi işleme alınıyor?

Zaten okuldan birşey almıyorum da gittiğim sağlık kuruluşundan aldığım evrak ve ayakta tedavi beyan belgesi veriyorum ama hep kendi adıma da işlem yaptırmak zorunda kalıyorum.Sadece çocuk adına alınabilecek refakatçi belgesi gibi birşey var mı? Benim merak ettiğim konu bu aslında?

Hastaya Refakat

Madde 45- Bakmakla yükümlü oldukları aile fertlerinden birinin hastalanmasına bağlı olarak, doktor raporunda refakat önerilmiş olması kaydıyla;

a) İkamet mahallinde refakatin söz konusu olması halinde memura öncelikle yıllık izin ve mazeret izni, bu izinlerinin yeterli olmaması halinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 108 inci maddesi uyarınca aylıksız izin verilir.

b) Refakatin ikamet mahalli dışında söz konusu olması halinde ise memur refakat süresince görevli sayılır.

sadece bunu buldum ama yoruma açık..

çocuğunu götürürsün onun adına aldıgın evrak veya ayakta tedavi beyan belgesini çocuğun adına doldurup verirsin. başka birşeye gerek yok

Bizim müdürde kızdı öğretmenlere. Okuldaki öğretmenlerin çoğunluğu bayan ve çoçukları hastalanınca direk onlar götürüyor hastaneye. Eşleri ise asker diye hiç karışmıyorlar. O bayan öğretmenin dersi boş geçiyor ama eşi asker yada başka meslek diye hemen bayan öğretmen rapor alıyor.

hocam gittiğiniz doktordan annesi yada babası refekatında muyane olmuştur diye yazı alın yada receteye bu ibareyi ekletin yeter. başka birşeye gerek yok.

Bende iki aydır üç kez götürdüm kızımı doktora, muayene olduktan sonra hastanenin idari bölümünde bu işlerle ilgilenen birimleri var, refakatli diye yazı alıyorum muayene olmama gerek kalmıyor ancak refakatli yazdırdığınızda o gün izinli sayılıyorsunuz ve ekders alamıyorsunuz,

refekatçı olunca ekders kesilecek diye bişey okumuştum sanki, sevk gibi değil yani,sizin için önemliyse bir araştırın.

Geri