Çamaşır kurutma makinesi

Kodla Büyü

hbbkr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar çamaşır kurutma makinesi almayı düşünüyoruz. Biraz araştırdım bu konuda hiç bilgim yok. Malesef çevremde de kullanan yok. Bilgisi ve kullanan varsa öneri istiyorum sizlerden

Arçelik in ucuz modellerinden birini alabilirsiniz, yazın ve baharda kullanmayacaksanız mantıklı olur. Sürekli kullanılacaksa en tasarruflu modeller tercih edilmeli.

Ben de uzun zamandır kurutma makinesini araştırmıştım, genelde çoğu kişi Elektolux tavsiye ediyor ama çok pahalı. Bu yüzden biz bu markayı direk eledik. Son olarak aşağıdaki 2 model arasında kaldık. Ve Grundig olanı seçtik. 2 aydır kullanıyoruz ve çok memnunuz. Almadan önce bana biraz gereksiz gibi geliyordu ama aldıktan sonra fikrim değişti. Tıpkı robot süpürge gibi elimiz ayağımız oldu. Hele bir de evde küçük yaramazlar varsa bence çok gerekli.

Neden Altus değil de Grundig?
1 - Altus Yoğuşturmalı, Grundig Isı Pompalı
2- Altus B Sınıfı, Grundig A+
3- Altus tambur hacmi 102 L, Grundig 118 L

https://www.hepsiburada.com/altus-al-81-yb-8-kg-camasir-kurutma-makinesi-pm-HB00000PRXAR (2700 TL civarındaydı)

https://www.hepsiburada.com/grundig...mli-isi-pompali-kurutma-makinesi-p-MTGRUGDH80 (4200 TL civarındaydı)

Alin ve keyfini çıkarın 12 senedir kullanıyorum herkese de her fırsatta tavsiye ederim...lux değildir ihtiyaçtır...tepe tepe kullanacak kısa sürede alisacaksiniz...benimde bir arkadaşım dışında kimsede yoktu aldığımızda su an sa herkese deerim evin en temel ihtiyacidir diye... Bosch almıştık...
Komşum yeni aldı Bosch pahalı diye Vestel aldı memnun su an için..

Son düzenleme:
Cevremde 3 kişi vestel kullanıyor 7 8 ve 9 kg olan modellerini. Hepsi memnun. 1 arkadaşım beko 8 kg kullanıyor o da memnun. Ben electrolux kullanıyorum 3 yıldır ben de memnunum. Ama electrolux servisi çok yavaş, yedek parçalar yurt dışından geliyor. Arıza yaşadık 2 defa 2 aydan fazla sürdü çözülmesi. Şimdi alacak olsam fiyat performans oranı yüksek 8 kg a+ vestel ya da beko alırdım.

Elektrolux kullanıyorum. 3 sene oldu yaklaşık. Memnunum biraz pahalı ama araştırdığımda en iyilerden biri olduğu için aldım. 4700 idi sanırım aldığım fiyat. Hem kurutma hem çamaşır makinası olanlar var, onları tavsiye etmiyorum. Elektrik faturasında bariz bir artış görmedim kullanırken.

alerjik rahatsızlığı olanlar, küçük çocuğu olanlar maddi durumu müsaitse gerçekten bir ihtiyaç kurutma makinesi. makinelerin ömrü bellidir, 5 yıldan sonra arızalar çıkmaya başlar, bendeki beko, 7. yılda tamburu değişti, 820 tl. O yüzden pahalı bir şey almanızı tavsiye etmem maddi durumunuz çok çok iyi değilse. Servis değişen tamburu benden izinsiz geri dönüşüme gönderince ve geri alamayınca ben de tantana yaptım, şikayet edeceğim, benim malımı benden izinsiz nasıl satarsınız diye, 400 tl'ye indirdi fiyatı sonra, servis çalışanı indiriminden yararlandırdılar, hatalarını kabul ettiler. Değişim ücretleri, parça ücretleri fazla pahalı olduğu için maddi durumunuz orta seviye ise kesinlikle pahalı bir ürün almayın.

Ek işimizde kullandığımız Siemens vardı. Çok memnunduk. Eve fiyatı daha makul diye Vestel aldık. Her ikisi de ısı pompalı. Vestel olan daha gürültülü çalışıyor ve o kadar iyi kurutmuyor ve bazı çamaşırlara zarar verdi. Vestel'de ekstra kuru ve hassas kurutmayı seçince Siemens gibi çalışır oldu, ama gürültü hep var....

Siemens olanın elektrik tüketimini ölçtüm, bedavaya kurutuyor desem yeridir...

Isı pompalı her hangi bir model tercih ederseniz memnun kalırsınız diye düşünüyorum.

Çamaşır makinesi üstüne koyacaksanız aynı markanın ürünlerini tercih etmeniz gerekiyor yoksa garanti vermiyorlar ve kurmuyorlar makineyi. Isı pompalı simens kullanıyorum mennunum.

Çamaşır makinesi üstüne koyacaksanız aynı markanın ürünlerini tercih etmeniz gerekiyor yoksa garanti vermiyorlar ve kurmuyorlar makineyi. Isı pompalı simens kullanıyorum mennunum.
bir ay önce vestel aldım hocam çamaşır makinem bosch üzerine de kurdular bir sıkıntı olmadı.

Çok teşekkür ederim. Elektrolux ü ben de duydum ama internette araştırdığımda açıkcası çok pahalı geldi fiyatı. Şimdi de servis konusunu duydugumda hiç düşünmeyeceğim sanırım
Grundig bu modele ben de bakmıştım. Küçülme yapıyor mu hocam en çok merak ettiğim nokta bu çamaşırlar zarar verme durumu oluyor mu?

Artık marka farketmeksizin kuruluyor üst üste. Ama aynı anda çalıştırmayı tavsiye etmiyorlar. Benim arada dolap olacak ikisinin çok da sıkıntı olacağını dusunmuyorum.
Çocuğum da alerjik bronşit var evde çamaşır uzun süre kurumuyır bu yozden istiyorum açıkcası

Hocam ikisini birlikte hiç kullanmadik. Ne gibi bir sıkıntı olabilir ki hocam aynı anda çalışmasının
Hocam o zmaan için servisin söylediği makinelerin salınımları farklı olduğu için üstteki devrilebilir gibi birşey söylemişti servis. Ama artık taktıklarına göre mekanizmalar da ona göre üretiliyordur. Ben ikisini aynı çalıştırıyorum bir sıkıntı yaşamadım.

Hocam o zmaan için servisin söylediği makinelerin salınımları farklı olduğu için üstteki devrilebilir gibi birşey söylemişti servis. Ama artık taktıklarına göre mekanizmalar da ona göre üretiliyordur. Ben ikisini aynı çalıştırıyorum bir sıkıntı yaşamadım.
Her ikisi de Siemens, birlikte çalışıyor, alttaki yıkarken üstteki önce çıkanları kurutuyor. Bir sorun yaşamadık, hayat kalitesini artıran çok konforlu ürünler.
Aynı markadada salınımlar farklı, kurutma makinesi hiçbir zaman çamaşır makinesi kadar yüksek devirlere çıkmıyor.

Merhabalar. Dün çarşıya başka bir şey için gittiğimizde bekoya bakalım dedik. D92 UV modelin çok iyi bir fiyata aldığımı düşünüyorum 6500 lira verdik. Arçelik de UV korumalı olan modele bakmıştık arkadaşım kullanıyordu çok memnundu. Ama fiyat olarak biraz fazla idi bize. Beko hiç düşünmediğim araştırmadığım bir marka idi. Mağazada kişi çok güzel anlattı ve aldım. Daha kullanmaya başlamadım. İnşallah memnun kalırım

Merhabalar. Dün çarşıya başka bir şey için gittiğimizde bekoya bakalım dedik. D92 UV modelin çok iyi bir fiyata aldığımı düşünüyorum 6500 lira verdik. Arçelik de UV korumalı olan modele bakmıştık arkadaşım kullanıyordu çok memnundu. Ama fiyat olarak biraz fazla idi bize. Beko hiç düşünmediğim araştırmadığım bir marka idi. Mağazada kişi çok güzel anlattı ve aldım. Daha kullanmaya başlamadım. İnşallah memnun kalırım
Çok iyi olduğunu tahmin ediyorum , bizde arçelik in en ucuz modeli var o bile çok iyi.

Geri