Çalışma Gruplarını Değiştiremiyorum

Kodla Büyü

hemawaz

Site Gezgini
Arkadaşlar günaydın herkese....
Labtaki bilgsylarla ilgili çok tuhaf bi sorunum var.Bikaç ay önce laba LAB1 diye ağ kurmuştuk ama şuanda hepsinin çalışma grubu MEB gözüküyor.Güvenlik kartlarını kaldırıp değiştiriyorum tekar aynısı oluyor.Ve bilgsayarlar birbirini hiç görmüyorlar.Sadece OKUL çalışma grubuna dahil bilgisayarları (yani idarecilerin bilgisayarlarını görebiliyorlar.Onları açmaya izinleri yok ama)Şunada idarecilerin keni aralarında oluşturduğum ağda da sorun var.Bundan kaynaklı olabilirmi.Önerilerinizi bekliyorum.Napabilirim :?:

Aynısı benim de başıma geldi orasını açtım, şurasını kapattım,ettim tuttum :( bastım formatı.Çareyi öyle buldum

Hocam ara seçenğini kullanarak görünmeyen bilgisayarların adlarını yazsana ordan görünebiliyorlar. Böle olduğunda bazen mevcut Antivirüs programları koruma adı altında Ağ bağlantılarını kısıtlama yapabiliyorlar. Bunlar pasif yapıp deneyebilirsin. Şimdilik aklıma gelen bunlar. birde IP ile ulaşmayı dene bu şekilde problemi görebilmeniz mümkün olabilir.

hocam asıl sorunum şu,bu bilgisayarlar farklı bi çalışma grubundaki bil. neden görüyor.Bu durum herhangi birinde(iki ağdan birinde) bir soruna neden olabilir mi?

Olmaz hocam. Sonuçta hepsi aynı hub veya swiche bağlı görmesi normal. bendede aynı durum söz konusu idare ayrı bir ağda lab ayrı ağ grubunda görüyorlarda bundan dolayı bir problemle karşılaşmadım. Sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Geri