Çalışanların Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu (Tehlikeli/Az Tehlikeli İşyerleri)

Kodla Büyü
cevap

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2024-02-29 at 11.19.48.jpeg
    WhatsApp Image 2024-02-29 at 11.19.48.jpeg
    73.7 KB · Görüntüleme: 7,978
Ben videolara bastığımda herhangi bir tepki alamıyorum. Videolar başlamıyor neden acaba?

videolar bitti sinavi yapmamistim simdi de giremiyorum ne sacma bir egitimdir arkadaslar bilmem ne önsartlarini alanlar girebiliyor diyor tüm egitimler tamam sinav kaldi şaka gibi

işyerlerinin yapması gereken görevleri de bize yıkılıyor sanki:Milli Eğitim Bakanlığının 02.02.2042 tarih ve 95718711 sayılı Mesleki Eğitimde İş Sağlığı ve Güvenliği konulu 2024/36 Genelge uyarınca; koordinatör öğretmen, koordinatör müdür yardımcısı ve okul/kurum müdürlerinin mesleki eğitim süreci içerisinde iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin tedbirlerin alınması amacıyla görev alanları dışında bir takım sorumluluklar verilmiştir. Hatta bakanlık müfettişleri veya eğitim müfettişlerine eğitimin müfredata ve mevzuata uygunluğu konusunda denetim yetkisi verilmiştir.

Birkaç sendika bu sorumluluğun öğretmene yıkılması konusunda eylem kararı almış . Belgelerin imzalanmayın deniliyor .

Daha önce "Çalışanların Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu" almanız ve başında da program kodu yazması lazım. Ben 2015 yılında aldım ve başında program kodu yazmadığını için aynı hatayı bana da verdi. 2016 yılında alan arkadaşların kursun başında program kodu yazdığı için başvuruları onaylandı. Ben İl Milli Eğitim ile konuştum, onlarda bakanlık ile konuşmuşlar. Kursu yüzyüze almamız gerektiğini ilettiler.
  • Ön Şartlı Program Kodu 2.02.08.11.001
  • Ön Şartlı Program Kodu 4.01.04.02.025
  • Ön Şartlı Program Kodu 2020811001
  • Ön Şartlı Program Kodu 4010402025

Bende videolar yuzde100izlendi sinava girmedim ertesi gun resimdeki hata vermeye basladi acmiyor sinavi saka gibi
artik aklima geldikçe deneyecegim belki acar diye

Arkadaşlar durumun ciddiyetinin farkında olmadığımızı düşünüyorum.
Verilecek eğitim ile bir işletmenin İSG açısından öğrenci gönderilebilir olup olmadığını değerlendirip karar verip imzalamamız isteniyor.
İleride olası bir kaza durumunda eğer işletmenin İSG açısından bir kusuru varsa denetleyen imza atan personele yargı yolu açılmış oluyor.

diğer sendikaların kararı var mı bu yönde bilmiyorum ama kendi sendikalarınıza bu konuda baskı yapmanızı tavsiye ediyorum.

Yüzyüze alan arkadaşlara daha sonra (sertifikanın gecerliliğinin bitmesinin ardından) uzaktan eğitim açılacaktır.

Yanıtlar ekte. 2 yanlış var. Soruların sırası farklı ama şıklar aynı yerde.

Ekli dosyalar

• Yanıtlar-2-yanlış.pdf
    1.8 MB · Görüntüleme: 604
Yaptığınız yanlış arkadaşlar. Herkes kendi hakkı ile geçsin yada geçemesin. Aklı ermeyen kişiler değiliz.

Daha önce "Çalışanların Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursu" almanız ve başında da program kodu yazması lazım. Ben 2015 yılında aldım ve başında program kodu yazmadığını için aynı hatayı bana da verdi. 2016 yılında alan arkadaşların kursun başında program kodu yazdığı için başvuruları onaylandı. Ben İl Milli Eğitim ile konuştum, onlarda bakanlık ile konuşmuşlar. Kursu yüzyüze almamız gerektiğini ilettiler.
  • Ön Şartlı Program Kodu 2.02.08.11.001
  • Ön Şartlı Program Kodu 4.01.04.02.025
  • Ön Şartlı Program Kodu 2020811001
  • Ön Şartlı Program Kodu 4010402025
bu konuda bir gelişme var mı sayın forumdaşlar ?

Geri