Teknofest Eğitim Teknolojileri Yarışması(Lise) ÖDR Sonucu Açıklanmadı

Kodla Büyü
bu sene ilk başvurumu yaptım. kimsenin ümidini kırmakta istemem, emeği geçenlere teşekkürler.
Ekran görüntüsü 2024-05-15 171310.png

Ekran görüntüsü 2024-05-15 172035.png

Değerlendiricilerin artık değerlendirmelerine güven kalmadı. İnsan yazdığı ile verdiği puan bu kadar mı tezat olur. 2 engelsiz projemizde 73 ve 76 puan ile elendi. Bunun için itiraz edeceğim fakat bir sonraki süreçte ne olacak kim bilir.
1715790223556.png

Değerlendiricilerin artık değerlendirmelerine güven kalmadı. İnsan yazdığı ile verdiği puan bu kadar mı tezat olur. 2 engelsiz projemizde 73 ve 76 puan ile elendi. Bunun için itiraz edeceğim fakat bir sonraki süreçte ne olacak kim bilir. Ekli dosyayı görüntüle 76143
2.67 veya 5.33 nasıl puan vermek anlayamadım. Gerçekten tuhaf.

Hocalarım kesin olarak bilmemekle beraber, projeleri birbirinden habersiz üç farklı hakem değerlendiriyor diye duymuştum-okumuştum bir yerlerden. Bu üç hakemin verdiği puanların ortalaması alınıyor diye biliyorum. Küsüratlı puanlar o yüzden oluşuyor olabilir. Yine değerlendirme cümlesini sadece bir hakem yazdığı için verilen puanla yapılan değerlendirme maalesef çelişebiliyor.

Daha önce bende bir iki defa itiraz etmiştim. Ama sonuç değişmedi. Aksine aldığım puanı düşürdüler. Siz yine de şansınızı deneyin. Ben de akıllı ulaşım kategorisi ve insanlık yararına teknoloji kategorilerinin açıklanmasını bekliyorum.

itiraz kys'den yapılacak denmiş ancak bir seçenek görünmüyor, süreci daha önceden tecrübe eden varsa bilgi paylaşabilir mi?

Geçen yıl bir proje için hem ödr hem de pdr aşamasında itiraz etmiştim. Yanlış hatırlamıyorsam itiraz sürecinde aynen diğer aşamalardaki gibi bir form aktif oluyordu. Oraya belirli bir şablondaki dilekçeyle itiraz ettim. Çıktı alıp imzalayıp yüklenmesi gerekiyor. İlk itirazda epeyce fark oluştu ve ödr aşamasını geçtik. Ancak 2. aşamada yine 1 puanla elenince itiraz ettiğimde ilkinden çok daha düşük puan aldık. İtiraz dilekçesine düşük verilen puanlarla ilgili alanları tek tek belirtmiştim. Örneğin "Proje takviminde süreler açıklayıcı değil ve gerçekleştirilmesi inandırıcı değil" veya "Kaynakça yok" gibi gerekçeler gösterilmişti. Ben de bu yazılanların doğru olmadığını belirttim ve ekte rapordan ekran görüntüsü yükledim. Bu aşamada tekrar değerlendirmede daha yüksek puan alarak geçtik. Ancak Pdr aşamasında deprem zamanı olunca 1 puanla kaldık ve itirazım daha düşük puanla neticelendi. Bir de baraj puanının çok sınırındayken itiraz edilebiliyor. Kaç olduğunu bilmiyorum şu an.

itiraz kys'den yapılacak denmiş ancak bir seçenek görünmüyor, süreci daha önceden tecrübe eden varsa bilgi paylaşabilir mi?
Kys'ye girin. Projenin karşısında yeni form atandı var. Oradan itiraz dilekçesi örneğini indirip doldurun. Aynı yerden yükleyin pdf olarak

itiraz formu sonuçlar açıklandıktan sonraki gün açılıyor sistemde genelde

Değerlendiricilerin artık değerlendirmelerine güven kalmadı. İnsan yazdığı ile verdiği puan bu kadar mı tezat olur. 2 engelsiz projemizde 73 ve 76 puan ile elendi. Bunun için itiraz edeceğim fakat bir sonraki süreçte ne olacak kim bilir. Ekli dosyayı görüntüle 76143

Çevre ve enerji teknolojileri sonuçları açıklandı.75 puanla elendik. Baraj liselerde 84. İtiraz etsek sonuç değişir mi acaba? Hocamın dediği gibi yorumlamada ifadeler olumluyken verilen puan düşük. Motivasyon kırılıyor haliyle

Bizde Akıllı Ulaşım yarışmasında bir projemize itiraz ettik. Dört projemiz vardı. Üçü geçti. Taban 77. Bizim puan 73. Bakalım döner mi?

Çevre ve enerji teknolojileri sonuçları açıklandı.75 puanla elendik. Baraj liselerde 84. İtiraz etsek sonuç değişir mi acaba? Hocamın dediği gibi yorumlamada ifadeler olumluyken verilen puan düşük. Motivasyon kırılıyor haliyle
Bizim 2 proje birisi 80, diğeri 81.33 ve başarılı görünüyor. 84'ü yanlış görmüş olmayın.

Birde itirazda belli olmaz. Geçen sene elenen projemiz itiraz sonucu geçmişti ÖDR'yi.

Screenshot_2024-05-18-21-36-22-24_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2024-05-18-21-17-22-65_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Son düzenleme:
Yanlış mı baktım acaba hocam? 84 diye aklımda kalmış. Ama sonuç olarak başarısız sayıldık😁
Ben mi yanlış görüyorum acaba diye tekrar tekrar bakıyorum ama başarılı yazıyor.

Kaybedecek birşeyiniz yok hocam. İtiraz edin. En fazla yine elenir ama belki de geçer.

Teşekkür ederim hocam. Ettik bakalim. Sonuç çabuk gelir inşallah. Artık beklemek de sıktı. Zaten sonuç açıklanma çok uzadı. Bu durum bizi biraz soğuttu proje işinden.
Hayırlısı olsun hocam. Ne zaman ne olacağı belli olmaz. Az evvel öğrenci mesaj attı hocam çekilebilir miyiz yazılım falan hiç bilmiyorum diye. Konuştum ikna ettim neden fırsatı tepiyorsun yazılım işini hallederiz siz kendinize inanın falan diye.

İnşallah gönlünüze göre hayırlısı olsun.

Teşekkür ederim hocam. Ettik bakalim. Sonuç çabuk gelir inşallah. Artık beklemek de sıktı. Zaten sonuç açıklanma çok uzadı. Bu durum bizi biraz soğuttu proje işinden.
Sürekli uzatıyorlar son tarihi . bu sebeple herşey sarkıyor. Düzenli şekilde hareket eden zaten bitirir o tarihe kadar. Amaç işte .... ile rekor katılım sağlandı demek

Hayırlısı olsun hocam. Ne zaman ne olacağı belli olmaz. Az evvel öğrenci mesaj attı hocam çekilebilir miyiz yazılım falan hiç bilmiyorum diye. Konuştum ikna ettim neden fırsatı tepiyorsun yazılım işini hallederiz siz kendinize inanın falan diye.

İnşallah gönlünüze göre hayırlısı olsun.
Teşekkürler hocam

Geri