Müdür yardımcıları amir değildir. Bilmeyenlere duyurulur !!

Kodla Büyü
amir.png

Ortaokulda müdürün ders "denetleme" gibi bir yetkisi yoktur.

Lisede ise "... her öğretim yılında en az bir defa dersini izler ve rehberlikte bulunur."

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ
Madde 78
d) Öğretmenlerin performanslarını artırmak amacıyla her öğretim yılında en az bir defa dersini izler ve rehberlikte bulunur.

internette "Ders Denetim Formu" gibi dolaşan belgeler uyduruktur.

Müdür yardımcıları da, Müdür baş yardımcısı da değildir.
İçimden geldi hatırlatayım dedim.
Benim de içimden geldi..:)

Ortaokulda müdürün ders "denetleme" gibi bir yetkisi yoktur.

Lisede ise "... her öğretim yılında en az bir defa dersini izler ve rehberlikte bulunur."

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ORTAÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ
Madde 78
d) Öğretmenlerin performanslarını artırmak amacıyla her öğretim yılında en az bir defa dersini izler ve rehberlikte bulunur.

internette "Ders Denetim Formu" gibi dolaşan belgeler uyduruktur.

Benim de içimden geldi..:)
Bizim müdür yılda iki kere ders denetlemesi yapıyor hocam imam hatip ortaokulunda.

Sicil amiri değildir. Bu doğru.
Amir midir, amir değil midir onu bilmem.
bu güne kadar mdr. yrd imzalı herhangi bir görev verildi mi size ? verilmemiş olması gerekir. tüm görev kağıtlarında müdürün imzası olur. (okulda olmadığı zaman vekalet eden mdr yrd olur o ayrı)
dolayısıyla görev veremediğine göre amir değidir.

mevzuatta bu açıkça ifade edilir mi peki, yani amir olmadıkları konusu
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI DİSİPLİN AMİRLERİ YÖNETMELİĞİ nde yazıyor. yukarıda da igili kısmın ss i var. Öğretmenlere mdr yard imzalı herhangi bir şey tebliği edememelerinden de anlaşılıyor zaten.
Örneğin Ortaöğretim Kurumları yönetmeliğinde 10 yerde amir kelimesi geçiyor. Hepsi de Mülki İdare Amir şeklinde

Müdür muavini müdüre yardımcılık eder. Amirlik yetkisi yok. Ancak nöbetçi müdür yardımcısı filan olduğunda nöbetçilerin başında idarecilik yapabilir :D Onun dışında müdür yetkili vs değilse başka bir idari yetkisi yok öğretmen üzerinde. Müdür başyardımcısı olursa iş değişir ama. O müdür gibi oluyor :)

Müdür muavini müdüre yardımcılık eder. Amirlik yetkisi yok. Ancak nöbetçi müdür yardımcısı filan olduğunda nöbetçilerin başında idarecilik yapabilir :D Onun dışında müdür yetkili vs değilse başka bir idari yetkisi yok öğretmen üzerinde. Müdür başyardımcısı olursa iş değişir ama. O müdür gibi oluyor :)
Müdür baş yardımcısının da yok sayın hocam. Sadece müdür

• Beğen
Tepkiler: omd
"Görev sırasında amire hal ve hareketi ile saygısız davranmak" maddesi gerekçe gösterilerek bana ceza geldi. müdür yardımcısına ağzının payını verdiğim için pişman değilim o ayrı. ee şimdi bu gerekçe geçersiz mi?

Hiçbir imza yetkisi yok müdür yardımcısının , kendisine ait tek bir resmi evrağın dahi çıktısını alıp size veremez. Bazı müdürler iş yapmayı sevmezler sözüm hepsine değildir. bundan dolayı işleri müdür yardımcılarına yüklerler böyle olunca da genelde gaza gelip boylarından büyük işlere kalkışabiliyorlar.
bazı kurul ve komsiyonlara başkanlık edebiliyorlar , nöbet ekibine başkanlık edebiliyorlar . yalnız bu görevleri kendilerine müdür tarafından tebliğ edilmesi gerekiyor resmi yazı olarak , çoğu müdürde onu yapmaz o da ayrı mesele..

Son düzenleme:
kişisel takıntıları ve egosu tavan yapmış idarecileri göz ardı edersek formatör olarak biz görevimizi hakkıyla yaparsak kimse yetkisi dışında amirlik yapmaya teşebbüs etmez diye düşünüyorum

görevini hakkıyla yapmak bile bazı kişileri kıskandırıyor özellikle öğretmen olmaması gerekirken öğretmenlerin başına müdür veya müdür yardımcısı olma yolunu bulmuş kişileri onlara göre siz potansiyel amir üst adayısınız çünkü işinizi düzgün tam ve eksiksiz yapıyorsunuz sizi tehdit olarak gördükleri için her fırsatta müdüre il ilçe şube müdürlerine aleyhinizde iftira dedikodu envai çeşit entrikaları itinayla atarlar hemde hiç sıkılmadan utanmadan bunun örneklerini çok gördüm çözümlerinden bir tanesi bu tip toksik ve sosyopat idarecileri deşifre etmeniz
edit: bazı arkadaşlar ciddiye almışlar kemik kırmak lafla olan birşey değildir burada mecaz vardır hayasızlığı terbiyesizliği kemikleşmiş kişiler için.. demektir o

Son düzenleme:
Geri