zyxel 662HW-61 modem de wireless sorunu

Kodla Büyü

albatt

Üye
merhaba arkadaşlar

okulumuzda zyxel 662HW-61 modem var.
ancak modemin wireless özelliği çalışmıyor.
wireless ile ilgili modemin ne WAN ışığı yanıyor ne de web arayüzünde wireless ayarları var.
Ancak daha önceki senelerde okulda wireless çalışıyormuş.modeme reset de attım.
daha önce bu sorunla karşılaşmış olan var mı acaba ve çözümü ne olabilir?
teşekkürler.

Bende de aynı sorun var ve çözemedim...Modemin wireless ayarlarından kanalı 2 seçtim...Başka bi ayar var mı acaba...Dizüstü bilgisayar ağı hiç görmüyor!!!

Arkadaşlar ben de modeme wireless şifresi koyacam ama modeme giremiyorum.
ZyXel Prestige 652H/HW-31

Modeme nasıl giremiyorsunuz ?... biraz daha açıklayıcı olursa belki ....

Birde zaten biliyorsunuzdur ama ... Zyxel in bazı modemlerinde ilk girildiği zaman gelişmiş seçenekler sekmesi ile aç seceneği olması lazım . yada bunun gibi bir şey.. Bilmiyorum.. Sizin modeminizde de bu secenek varmı.. ( Yanızca hatırlatma bilgisi idi Kaale almayabilirsiniz.. :))

albatt' Alıntı:
merhaba arkadaşlar

okulumuzda zyxel 662HW-61 modem var.
ancak modemin wireless özelliği çalışmıyor.
wireless ile ilgili modemin ne WAN ışığı yanıyor ne de web arayüzünde wireless ayarları var.
Ancak daha önceki senelerde okulda wireless çalışıyormuş.modeme reset de attım.
daha önce bu sorunla karşılaşmış olan var mı acaba ve çözümü ne olabilir?
teşekkürler.

Hocam reset attığınızı söylemişsiniz. Modemin fabrika ayarlarında kablosuz aktif. Herhangibir ayara gerek kalmadan çalışması gerekiyor.

ceren2005' Alıntı:

Modeme girememekten kastınız nedir? Tarayıcınızın adres satırına varsayılan ağ geçidinizi ifade eden ip noyu girdiniz mi? Eğer girdiyseniz karşınıza şifre ekranı çıktı mı?

Arkadaşlar benim problem için laptop vista...Aynı zamanda arkadaşın laptopunda da denedim xp olmadı... wep ayarlarını seçtim 5 haneli şifre yazdım ..12345 diye....kanal 2 'yi seçtim...Başka ne ayar var kii...yok yok yokk...

Ama bi ara kıllandım telsiz tel var...yanında çakışır diye kapattım denedim yine olmadı...başka ne yapabilirim ki...

Şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederim...

Modeme kafayı atmak üzereyimmm..Az kaldı:) Ne kadar dır acaba bu alet...Pahalı ise...Atmayayım :lol:

Modeme reset atınca kurulum bilgilerinin(kullanıcı ad,şifre vs.) tekrar girilmesi gerekiyormu?

WIRELESS AYARLARI
ZyXEL 662HW ürününde wireless ayarı yapmak için aşağıdaki şekildede görüldüğü gibi ana menüde Advanced Setup başlığı altındaki Wireless LAN sekmesini tıklayınız.

Bu bölüme girildiğinde karşınıza wireless ayarlarının yapıldığı aşağıdaki ekran gelecektir.

Bu bölümdeki Wireless başlığında genel wireless ayarları yapılır

Enable Wireless LAN sekmesini tıklayarak cihazınızın wireless özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. ESSID kullandıgınız kablosuz ağı tanımlamak için verilen bir isimdir.Bu isim default olarak Wireless gelir.Buraya istediğiniz başka bir isim yazabilirsiniz.Bu ismin ortamdaki başka bir ağda kullanılmaması önerilir.Sadece aynı ESSID değerine sahip kullanıcılar kablosuz ağınıza giriş yapabilirler.Hide ESSID özelliği sayesinde girmiş oldugunuz bu değerin ortamdaki başka kullanıcılar tarafından görülmesini engelleyebilirsiniz. Channel ID ile de haberleşmenin gerçekleşmesini istediğiniz kanalı seçebilirsiniz. RTS/CTS Threshold ve Fragmentation Treshold değerlerinin default değerlerde bırakılması önerilir.
Web Encryption bölümünde router ile kullanıcı arasındaki wireless haberleşmenin şifreli olarak yapılmasını sağlayan ayarlar bulunur.Router ile kullanıcı arasındaki haberleşmenin şifreli olmasını istiyorsanız Enable seçeneği seçilir.Enable edildikten sonra aşağıdaki Key kısımlarına istediğiniz bir şifre girebilirsiniz. Bu bağdaştırıcı 64,128 ve 256 bit şifrelemeyi destekler.Haberleşmenin sağlanabilmesi için client tarafındada bu şifrenin aynen girilmesi gerekmektedir.

arkadaşlar....
ben zyxel'in o modemini yediğim için sorunu tanılayamıyorum....

vista kurulu bir dizüstü vardı...arkadaşımın...olmadı olmadı olmadı...
sonra makinaya xp kurdum....

ve ben hiç bir ayar yapmadan kablosuz çalışmaya başladı...

ömrümü canımı yedin vista....

:) Hocam bende ki problem xp de de var ...vista da da....Ben şu modeme gıcık oldum....Kıracam vallaahaa.....

Hocam ilk kanal 6 seçiliydi...2'yi seçtim sonra...

2si de işe yaramadı..Gıcık bi ayar var ama nee????

mefete' Alıntı:
Modeme kafayı atmak üzereyimmm..Az kaldı:) Ne kadar dır acaba bu alet...Pahalı ise...Atmayayım :lol:

Bazı gıcık tarafları olsa da piyasadaki en pahalı ve kaliteli modemlerden biridir Hocam. Kafa atarsanız pişman olabilirsiniz.

Kendi sitesinden destek alabilirsiniz. Bir de yazılımını güncellemeyi deneyin.

mefete' Alıntı:

Bazı gıcık tarafları olsa da piyasadaki en pahalı ve kaliteli modemlerden biridir Hocam. Kafa atarsanız pişman olabilirsiniz.

erolaguven' Alıntı:
mefete' Alıntı:

Teşekkür ederim hocam...Bi de yazılımı güncellemeyi deneyim...:) Pahalı ise kafa atmayalım yaa..

erolaguven' Alıntı:
ceren2005' Alıntı:

Modeme girememekten kastınız nedir? Tarayıcınızın adres satırına varsayılan ağ geçidinizi ifade eden ip noyu girdiniz mi? Eğer girdiyseniz karşınıza şifre ekranı çıktı mı? Eğer şifre ekranı çıktıysa varsayılan şifre 123456'dır.
admin diyorum
1234 diyorum 123456 diyorum açılmıyor acaba şifre mi değiştirildi. Peki ben bu modemi fabrika ayarlarına geri getirirsem okuldaki ağda bi sorun çıkar mı çıkmaz mı :(

Fabrika ayarlarına getirmek en iyi çözüm. Hiç bir problem de çıkarmaz. Şifreden de kurtulmuş olursunuz.

Önelikle default olarak 123456'dır şeklindeki cümlem için affınıza sığınıyorum. Bu modemi fabrika ayarlarına aldığınızda şifre ortadan kalkar. Modemin arayüzüne girmek için 192.168.1.1 yazdığınızda karşınıza şifre tanımlama menüsü çıkar. Orada yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Şifrenizi oluşturduktan sonra modemin arayüzü ile yüzyüze olursunuz. Bu aşamada kullanıcı adı ve şifreyi tekrar girmeniz gerekiyor (telekomun verdiği). Ve internet karşınızda.

Geri