Zorunlu trafik sigortası fiyatları

Kodla Büyü

kade

Site Gezgini
Öncelikle herkese iyi bayramlar. Aracına zorunlu trafik sigortası yaptıran var mı? Varsa fiyatlarınızı paylaşabilir misiniz arkadaşlar...

2005 almera var bende de araçtaki 2 yılım. ilk yaptırdığımda 370 tlydi. seneye 250 ye falan düşer demişlerdi. bu sene de 440 tl fiyat çektiler. neden çok fazla diye sorduğumda kanun falan değişti trafik sigortasının kapsamı falan arttı o yüzden arttı fiyatlar dediler :?: :!:

Z.Trafik sigortasınınbelirlenmesinde şirketlerin baktıklarıkriterlervar;

geçmişte trafik kazasınakarışmışolmanız

sürücü belgenizin ceza puanı ve kaç yıllık olduğu,

kaç yıldır trafik sigortası yaptırdığınız,

yaşınız, aracınızın hasar durumu gibi krierlerlebelirleniyor.

kısaca geçmişinize ve tecrübenize bakıp sizin kaza yapma yada kazaya karışabilme ihtimalinizin oranınagörefiyatveriliyor.

her şirket kendi fiyatını belirlemede serbestir. şahısa ve araca özel fiyat verilir. bundan dolayı başkalarının fiyatlarıyla kıyaslamak doğru sonuçvermez. en uygunfiyat için en az 3-4 farklı şirketten fiyat almakve en uygununa yaptırmak.

yıl sonlarında sigorta şirketleri yıllık hedeflerini tutturabilmek için özellikle aralık ayında müthiş indirimli fiyatlar verirler.tavsiye: poliçenizi yıl sonunda yenilerseniz her yıl uygunfiyat çıkar.

bazı sigortacılar 1 yada 2 firmayla çalışıyor bunlarla uğraşmayın bazı sigorta acenteleri bütün sigortalardan teklif alıp en uygununu buluyor en rahatı bu böyle bir sigortacı bulun yoksa tektek sormak canınızı sıkar

Re: Ynt: Zorunlu trafik sigortası fiyatları

Zorunlu Trafik sigortası bu adı üstünde zorunlu.
ABARTMAYIN.
Daha 5 yıl önce 120 tl gibi fiyatlarla yapılan sigorta.
Ne yapıyorsunuz? Arkadaşlar.
En ucuzunu seçin, pazarlık yapın. Ne yaptınız siz? Ne demek razı olmak? En ucuzu en iyisidir.Kapsamlısı vs. Boş laf para tuzağı. Gezin, dolaşın, suyunu sıkın, pazarlığı sıkı yapın, içebildiğiniz çayı için, hatta ruhsat cüzdanı ve oto kokusu vs. promosyonları bolca alın.
Kaptırmayın kafanızı, kolunuzu.

Hocam benimkı de su 10 gun ıcerısınde bıtecek sıgortam.net ve generalı den ınternet uzerınden teklıf aldım. Sıgortam.net 400 ustuydu genaralı 330 gıbı bır rakam verdı. Gecen senekı sıgortacıma gıtmedım daha. Fıyatı daha asagı alabılmek adına onerısı olan arkadas varsa sevınırım :roll:

alley_upp' Alıntı:
Hocam benimkı de su 10 gun ıcerısınde bıtecek sıgortam.net ve generalı den ınternet uzerınden teklıf aldım. Sıgortam.net 400 ustuydu genaralı 330 gıbı bır rakam verdı. Gecen senekı sıgortacıma gıtmedım daha. Fıyatı daha asagı alabılmek adına onerısı olan arkadas varsa sevınırım :roll:
Ziraat bankasina gidin musteri temsilcisiyle gorusun. Ben en uygun teklifi oradan aldim
sigortam.net fiyatlari bu sene sismis.
koalay.com danda fiyat alabilirsiniz

Geçen hafta yaptırdım. Aksigorta, aviva, neova, halksigorta, ergo, axa, allianz, HDI arasında iki senedir en uygun ergo sigorta veriyor. Ergo sigorta, benim aracın vergisini baz aldığımda en yakınındakinden (halk sigorta) % 15 daha ucuza yaptı.

Trafik sigortasını nereden yaptırdığımız önemli mi arkadaşlar?
Doğa sigorta 395 axa 495 fiyat verdi. Kasko gibi kapsamı önemli mi? bir de sorum şu 28 inde sözleşmem bitiyor bir hafta öncesinden yaptırsam sıkıntı olur mu? cvp için şimdiden tşkler.

Ben de sigortayı doğadan yaptırdım en uygunu o firma verdi. Sigortanın maddeleri standart oluyor Kasko gibi değil. Ayrıca 10 gün önceden yaptım sigorta bitmeden önce

Sayın hocam daha önceden üzerin bi sigorta yoksa en az 600 ü gözden çıkar. ilk kez araç sahibi olanlarda sigorta fiyatları müthiş artmış. ilk değil ise 200-300 e kurtulursun

Geri