zorunlu hizmetimi 2yıl sonra yapmadı saydılar

Kodla Büyü

zfrkaya

Aktif Üye
daha önce zorunlu hizmeti 4 yıl olan okulda çalışıyordum. Norm fazlası oldum ve zorunlu hizmeti 3 yıl olan okula geçtim ve toplam da askerlikle birlikte 3 yıl çalışmış olduğumda eş tayiniyle zorunlu hizmet olmayan yere tayin oldum. Askerliği kısa dönem yaptığım için 2 yıl 6 ay 3 gün çalıştığımdan zorunlu hizmetimi tamamlamış saydılar ve mebbis sistemine işlediler. Aradan geçen yaklaşık 2.5 yıl sonra "zorunlu hizmetin bitmedi git" diyorlar. Zorunlu hizmet yönetmeliğinde böyle bir şey bulamadım. İl Milli Eğitime yazı yazdım neden diye hangi maddeden ötürü diye bana aşağıdaki gibi cevap verdiler ve reddettiler. Ne yapmalıyım fikri olan var mı arkadaşlar?

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    97.5 KB · Görüntüleme: 1,144
Hocam askerlikte sadece askerlik yaptığın bölgenin puanını alırsın doğu görevi sayılmaz ki.

Toplam 2 yıl 6 ayda nasıl bitti demişler?

hocam askerlik kısa dönem yapıldıysa zorunlu hizmete sayılmıyor maalesef. asker öğretmen olarak yapıldıysa sayılıyor diye biliyorum. 6 aylık süre ordan geliyor olabilir.

askerliği kısa dönem yaptım ve o bölgenin puanını aldım fakat zorunlu hizmete 6 aydan az kaldığı için bitirmiş sayıldım (yönetmelikte bu var ). Hocam sendikadakiler ohalden ötürü bir şey çıkmaz dediler ve açsam bile 3 aydan fazla süreceği kesin ve ben bu sene sonunda tekrar zorunlu hizmet yapmaya gönderirler o saatten sonra kazanmış olmak da bir anlam ifade eder mi bilemedim ?? :verymad: :verymad:

mahkemeyi kazanınca geri dönersin. bu senin için bir kazanım değil mi?

sana uygulanan şeyin ohal ile bir alakası yokki? bununla ilgili KHK olursa mahkemeye başvurmak işini çözmez. seninki bireysel bir durum. avukatlarla görüş. sendikadaki şahıslar senden benden daha fazla şey bilmiyor.

baynadir' Alıntı:
mahkemeyi kazanınca geri dönersin. bu senin için bir kazanım değil mi?

sana uygulanan şeyin ohal ile bir alakası yokki? bununla ilgili KHK olursa mahkemeye başvurmak işini çözmez. seninki bireysel bir durum. avukatlarla görüş. sendikadaki şahıslar senden benden daha fazla şey bilmiyor.

Hocam her durumda başvuracağım mahkemeye de dönem arası Ankara'ya yolum düşecek bakanlığa gitmeyi düşünüyorum inşallah bir sonuç alırım. Beni en çok düşündüren kısım bakanlıktan konuştuğum kişi haklısınız ama böyle karar verilmiş demesi :( :(

Hocam askerlikte geçen süre zorunlu hizmetten sayılmıyor ama,ZORUNLU HİZMETİN BİTMESİNE 6 AYDAN AZ KALA ÇEŞİTLİ NEDENLERDEN ZORUNLU HİZMET KAPSAMINA ÇIKANLARIN(EŞ DURUMU GİBİ) ZORUNLU HİZMETİNİ BİTİRMİŞ SAYILIR.Bunu kullanabilirsiniz.

Hocalarım teşekkür ederim ilginiz için bunu gösteriyorum ama bana ise;

(9) Bu madde kapsamında görev yeri değiştirilen öğretmenler, atandıkları yer için öngörülen zorunlu çalışma süresine tabi tutulur. Ancak, zorunlu çalışma süresi yönünden daha önce görev yaptıkları hizmet alanından daha az çalışma süresi öngörülen hizmet alanlarına atananlar, atandıkları tarihten itibaren en az bir yıl geçmeden ve zorunlu hizmet yükümlülüğünü tamamlamadan mazeret durumu hariç herhangi bir nedenle yer değiştirme isteğinde bulunamaz.

bu maddeden yapmadı saydık diye cevap verdiler. Yazıyı yukarı ekledim. Bakanlıktan biriyle görüştüm haklısınız dava açın diyor açacaz inşallah

zfrkaya' Alıntı:
Hocalarım teşekkür ederim ilginiz için bunu gösteriyorum ama bana ise;

(9) Bu madde kapsamında görev yeri değiştirilen öğretmenler, atandıkları yer için öngörülen zorunlu çalışma süresine tabi tutulur. Ancak, zorunlu çalışma süresi yönünden daha önce görev yaptıkları hizmet alanından daha az çalışma süresi öngörülen hizmet alanlarına atananlar, atandıkları tarihten itibaren en az bir yıl geçmeden ve zorunlu hizmet yükümlülüğünü tamamlamadan mazeret durumu hariç herhangi bir nedenle yer değiştirme isteğinde bulunamaz.

bu maddeden yapmadı saydık diye cevap verdiler. Yazıyı yukarı ekledim. Bakanlıktan biriyle görüştüm haklısınız dava açın diyor açacaz inşallah
Hocam sana bunu kim dediyse okuma yazması yok bence:)
Madde 43 /9 Zorunlu hizmete bağlı yer değişikliği yapanlar için sizin için değil.Onun sizinle ilgisi yok.Sİz eş durumu yapmışsınız ve zorunlu hizmet bitmesine 6 aydan az kaldığı için muafsınız.Bu kadar basit.İlden bu işlere bakan aklı selim biriyle görüşün.

Arkadaşlar yazayım dedim, zorunlu hizmetim için dava açmıştır sonuçlanmadan bugün bakanlıktan aradılar ve bittigini söylediler. MEBBİS sistemine hemen işleyin madem dedim islediler velhasıl yarın davamızı geri çekeceğim. İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim. :alkis: :+1:

Konusu geçmişken yazayım bu yüzden benim de zorunlu hizmet ek puanımı sildiler. bu maddeyi yanlış yorumluyorlar bana göre.
yönetmelik maddesi açık şekilde tayin istediğin yerin zorunlu hizmet süresine tabi olursun ancak bir yıl tayin isteyemezsin diyor. o bir yıllık sürede il dışı veya il içi kastediliyor. sonuç olarak gittiğin yere ben de dilekçe vereceğim büyük bir ihtimal red edilecek.

bu maddeye göre 7 yıllık yerde 1 yıl çalışıp 6 yıllık yere tayin istersem zorunlu hizmetim 5 yıl sonra biteceği için 5 yıl tayin isteyemez miyim yani.

Geri