Zorunlu hizmet ertelenmesi ne kadar sürüyor?

Kodla Büyü

mayhem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar eşlerden birinin zorunlu hizmetini bitirmesi ile diğer eşin zorunlu hizmeti erteleniyormuş.
Peki bu erteleme durumu ne zamana kadar? Atıyorum 3 yıl sonra bana zorunlu hizmet bölgesinden bir okul zorla tercih yaptırırlar mı acaba ? Ve eşimin bu sene zorunlu hizmeti biteceği için sen il dışı tercihlerinde zorunlu hizmeti olmayan okulları yazamıyorsun dediler. Bu durum 3 sene sonrada 6 sene sonrada devam eder mi? Yani kendim bitirmedikçe il dışında her yer açılmaz mı? Son olarak bugün ilçe mem de artık mebbisten zorunlu hizmet durumlarını bakanlık kendi düzenliyor bizi karıştırmıyor dediler. Aslı nedir acaba? Tayin zamanında sıkıntı yaşamayalım. Şu an yapıyor yazıyor.
Teşekkürler.

Son düzenleme:
Sorularımın cevaplarını galiba buldum. Şuraki habere göre eşden dolayı sadece ertelenir hiçbir zaman bitirmiş sayılmıyoruz.
Fakat mazeretini her yıl belgeler yazıyor. Biz ikimizde öğretmen olduğumuz için bunu yapmak zorundamıyız ? Birde artık mebbis durumlarını (zorunlu yükümlüsü-yapıyor-ertelendi vs.) bakanlık kendimi düzenliyor?
http://www.mebpersonel.com/meb-pers...okullari-tercih-etmek-zorundalar-h222849.html

Evet ikiniz de öğretmen olsanız bile bunu belgelemek zorundasınız. En azından sistem şu an için böyle işliyor...

Geri