Zorunlu hizmet erteleme belgelerinin geç gönderilmesi

Kodla Büyü

erdem175

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocalarım eş durumuyla zorunlu hizmetimi erteletmem gerekiyor 2016 şubatta atandım. Geçen gün çarşamba son gün diyerek benden salı günü apart topar belge istendi (telefonla herhangi bir şey tebliğ edilmeden) iki saat içinde belgeleri ayarladım tarattım onların yerine sisteme göndermeleri için yolladım insan kaynaklarına yüklemeleri gerekiyormuş . Şimdi de hala yükleyememişler onay verildiği için falan diyorlar, bakanlığa göndermişler email yoluyla onlar biz yükleyeceğiz demişler hala beklemede günü geçti sanırım. Bu durumda bir sorun olur mu ? Olursa nerelere başvurmalıyım ? Tecrübesi olanlar paylaşırsa sevinirim.

2016 şubatta eş durumuyla tayin oldum daha doğrusu. Orayı düzelteyim. Yani aradan 4 ay geçti aynı belgeleri tekrar istiyorlar tayin isterken veriyoruz zaten bu da ayrı bir konu.

ikbs.meb.gov.tr adresine okul kurum kodu ve şifresi ile giriş yapıp, belgelerin eklenmesi ve ilçeye birer nüshalarının gönderilmesi gerekiyordu.
Fakat gelen yazıda (yazı geleli 20 gün oldu) şu güne kadar şeklinde bir ibare geçmiyordu, ivedilikle diyordu.
Son günü ne zamandır bilemiyorum ama.
İller arası ve zorunlu hizmete bağlı yer değiştirme bugün açıldı.

aynen hocam da böyle bir durumdan dolayı başkaları yüzünden mağduriyet yaşarsam dava sürecini soruyorum sonuçta ailem dağılacak.

Geri