Zorunlu Formatörlük - Tek başlık

Kodla Büyü
ben ilk kez ilköğretimde çalışıorum.ilk etapta formatörlüğü istedim ama sekreter gibi kullanılmaya çalışılıyorum.memden bt formatör görevlendirmesi geldi ama adım geçmiyordu.şimdi bırakmak istiyorum.okuduğum kadarıyla zorunluysa istifa edemiyorum.eğer bingölde zorunlu değilse hemen şuan da istifa edebiliyor muyum? :(

BlackSoiL' Alıntı:
mütef' Alıntı:
Bu işi anlamadım gitti.. Geçen yıl hiç istememe rağmen zorla formatör yapıldım.. Bu yıl ise çok istememe ve ihtiyacım olmasına rağmen formatör olamadım.. Üstelik okulumdaki tek bilgisayar öğretmeni olmama rağmen.. İyice suyunu çıkardılar bu işin, bi adını koysunlar artık..
Hocam nerde görev yapıyorsunuz?

İstanbul Ataşehir'de görev yapıyorum hocam..

BlackSoiL' Alıntı:
mütef' Alıntı:
Bu işi anlamadım gitti.. Geçen yıl hiç istememe rağmen zorla formatör yapıldım.. Bu yıl ise çok istememe ve ihtiyacım olmasına rağmen formatör olamadım.. Üstelik okulumdaki tek bilgisayar öğretmeni olmama rağmen.. İyice suyunu çıkardılar bu işin, bi adını koysunlar artık..

hocam okulda bilişim sınıfınız yoksa o okulda formatorlukde yapılamaz. ama sınıf var ve görevlendirme vermedilerse o işte bir enterasanlık var.

champi0n' Alıntı:
BlackSoiL' Alıntı:
mütef' Alıntı:

hocam okulda bilişim sınıfınız yoksa o okulda formatorlukde yapılamaz. ama sınıf var ve görevlendirme vermedilerse o işte bir enterasanlık var.

Geçen yıl formatörlük yaptım hocam, bt sınıfımız var.. İlçede çalışan bir memurun ihmali yüzünden görevlendirmem çıkmadı.. Memur, okuluma görevlendirme başvuru yazısını göndermeyi unutmuş maalesef..

Dava açan arkadaşların davaları sonuçlanmadı mı yoksa konuya olan ilgilerini mi kaybettiler. Bizleri haberdar ederlerse çok sevinirim.

BlackSoiL' Alıntı:
Dava açan arkadaşların davaları sonuçlanmadı mı yoksa konuya olan ilgilerini mi kaybettiler. Bizleri haberdar ederlerse çok sevinirim.

Evet hocam ben de çok merak ediyorum ama kimseden ses çıkmıyor herhalde bu konuda dava açılmadı.

herkez kendi kafasına göre yorum yapıyor bazıları zorunlu diyor bazıları değil diyor benim çalıştığım ilde yapmamak için uğraşıyorlar, formatörlük görevini iptal etmek için bir çaba var. demek ki bu ülkede bu gibi görevlendirmelerin insiyatifini il mem'lere vermeyeceksin, ankaradan olacak böylece tek tip uygulama olur. okullarda bir de bt formatörü kadrosu açılsın herkez rahatlasın.

Arkadaşlar ben 180 saatlik kursa giderek formatör oldum görevlendirmem yapıldı daha sonra bilgisayar öğretmeni atandı. Bayan arkadaş formatör olmak istemiyor. Ocak ayındaki yeni görevlendirmede formatörlük ona isteği dışındamı verilecek yoksa onun başvuruda bulunmaması durumunda tekrar beni mi görevlendircekler? Görev yeri Aksaray

Arkadaşlar ben KPSS2010 sınavından 89 KPSS10 puanı alan bir BÖTEciyim. Yani büyük olasılıkla 6 Aralıkta atamam yapılacak. Benim derdim şu: Burada bu formatörlük işiyle ilgili ve angarya işlerle ilgili çok şikayet okudum. Şimdi ben atandığımda angut gibi davranıp birşey bilmiyorum, üniversitede donanım dersi almadık, biz bunları görmedik falan mı demeliyim? Yoksa Her verilen işi yapmalı mıyım? Bu yazılanları nasıl davranmam gerektiğini kestirmek için okuyorum ama okudukça da kafam karışıyor. Arkadaşlar sizler deneyimli BT Öğretmenleri olarak bana nasıl bir davranış stratejisi önerirsiniz? Yorumlarınıza muhtacım. Yorumlarınızı bilmeliyim ki, atandığımda ezilmeyim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

serserm06' Alıntı:
Arkadaşlar ben KPSS2010 sınavından 89 KPSS10 puanı alan bir BÖTEciyim. Yani büyük olasılıkla 6 Aralıkta atamam yapılacak. Benim derdim şu: Burada bu formatörlük işiyle ilgili ve angarya işlerle ilgili çok şikayet okudum. Şimdi ben atandığımda angut gibi davranıp birşey bilmiyorum, üniversitede donanım dersi almadık, biz bunları görmedik falan mı demeliyim? Yoksa Her verilen işi yapmalı mıyım? Bu yazılanları nasıl davranmam gerektiğini kestirmek için okuyorum ama okudukça da kafam karışıyor. Arkadaşlar sizler deneyimli BT Öğretmenleri olarak bana nasıl bir davranış stratejisi önerirsiniz? Yorumlarınıza muhtacım. Yorumlarınızı bilmeliyim ki, atandığımda ezilmeyim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

görev alanına girmeyen pclere elini sürme .
görev alanı(bilgisyar lab.) idari bilgisayarlar.

idari bilgisayarlar ve memur bilgisayarlarına sorumlu amir memu kartı hazırla. Pcleri her bozulduğunda PC bozulma sebebi teşhis ve arıza bildirimi arızanın nasıl giderildiğiyle ilgili boş bir kağıda elyazısıyla tutanak hazırla. bu tutanaklarının sakla.
bu tutanaklar siszin pc arızasını giderdiğinize veya gideremediğinize dair bilirkişi tutanağı olmuş olur.

tutanağı hazırlayan olarak okul müdürünü göster. ve imzalat. :idea: sen sadece bilrkişi ol.

okul dışından PC veya öğretmenlerin PC lerini ücretsiz veya maddi karşılıksız yapma.

teknik servislik öğretmenlik kapsamına girmez. ama neler yapabileceği hakkında bilgilendirme. yapabilirisin.

1 kere yaptınmı okulun tamircisi olmaya başlarsın. :+1:

Hocam bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demişler bende 3. senemde formatör olduğumda bir çok şeyi öğrendim. Sen hele bi atan en büyük yardımcın bilgisayarbilisim.net olacak kısa zamanda da usta bir tamirci ve web tasarımcı olacaksın görürsün :D

Yalvaç' Alıntı:
Hocam bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp demişler bende 3. senemde formatör olduğumda bir çok şeyi öğrendim. Sen hele bi atan en büyük yardımcın bilgisayarbilisim.net olacak kısa zamanda da usta bir tamirci ve web tasarımcı olacaksın görürsün :D

Naaaappptıınn hocam ya.... daha yeni atanacak... alıştıra alıştıra zorlayacaklar. zaten......hemen işin ortasına attın yaa..

işin başında ezilirse. bir daha kafası yukarı kalkmaz. :oops:

yaa arkadaşlar formatörlükten şikayet ediyorsunuz. ben ilçede tek bilgisayar öğretmeniyim bana formatörlük vermediler 18 aydır görevdeyim o kadar uğraşıyorum ki vermeleri için vermiyorlar ... ilçedeki bütün bilgisayar işllerini yapmama rağmen ne diyeyim allah hepsinin belasını versin... :verymad:

hacksaydo' Alıntı:
yaa arkadaşlar formatörlükten şikayet ediyorsunuz. ben ilçede tek bilgisayar öğretmeniyim bana formatörlük vermediler 18 aydır görevdeyim o kadar uğraşıyorum ki vermeleri için vermiyorlar ... ilçedeki bütün bilgisayar işllerini yapmama rağmen ne diyeyim allah hepsinin belasını versin... :verymad:
VALLA HOCAM Seni anlıyorum ilk görev yerimde bende tektim zor iş vermemelri ilginç...

Formatörlük yazısı bazı illerde değişik dönemleri kapsıyormuş..Mesela İkinci dönem için bazı iller temmuz da bazıları ise eylül de görevlendirme yapıyorlarmış. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
Benim görevli olduğum il de Haziran 30 da ilk dönem ki görevlendirme biter ..Temmuz 1 de ikinci dönemin görevlendirmesi başlıyor. Eylül de başlayan var mı aranızda?

diyarbakır biliyor o tarihlerde asvaltta yumurta pişer helal olsun doğru karar. Adana asvaltında omlet piştiğinden daha sosyetikya görevlendirme yaparlar ama:(

Ben de İstanbul'da (Eyüp) formatörlük yapıyorum. Normalde branşım Matematik. 180 saatlik kurstan sonra formatörlük veriyorlar 2 yıldır.

Arkadaşlar önceki sayfalarda 15 tatil ve yaz tatili yok demişler de orada kafam karıştı. Bizde (yani en azından bende) bunlar var. Benim görevlendirmelerimi tam tatil günlerine denk getiriyorlar ilçede. Hatta 15 tatil olunca sordum idareciye "tatilde kalacak mıyım?" diye. Kağıda baktı senin görevlendirme tarihin bu dönem için bitti boşuna bekleme ek ders veremeyiz dedi. Ben de tatil yaptım. Yazın da aynı şekilde 30 Haziran itibariyle görev bitti.

Branşım bilgisayar öğretmeni olmadığı için mi bende süreç böyle işliyor acaba? Yoksa sadece ilçeye (ya da ile) özgü bir olay mı?

ille alakalı bir durum hocam. il belirliyor görevlendirme süresini. istanbul'da liseler için yaz dönemi de isteğe bağlı görevlendirme çıkardı il mem bu yıl mesela.

işleyiş her ile göre farklılık gösterebiliyor. ama istanbul'da bu seneye kadar tatil döneminde görevlendirme yapılmadı.

Geri