zorla il içi tayin iste diyor müdür

Kodla Büyü
madlion' Alıntı:
şu an herşey o kadar çorba durumda ki sizi atayacakları başka okulda da norm fazlası olma durumunuz var. müdür okulda seçmeli olarak bu ders yok demeyi neye dayanarak söylüyor. ders seçimleri artık öğrenciyle olacak http://www.uzmantv.com/ilkogretimde-secmeli-dersler-nasil-belirlenecek

e-okul üzerinden öğrenci doğrudan seçebilse o zaman seçmeli ders derim ben buna.. ama dersleri müdürler seçtikten sonra seçmeli ders olurmu onun adı hiç..

hocam norm fazlası olanlar okullarında kalamazlar.o yönetmelik değişti çoktan.şu andaki yönetmelik çok açık.norm fazlasıysanız size tercih hakkı verilir.tercih yapmasanızda yapıp yerleşemedinizse de resen atama yapılır.daha birkaç ay önce buradaki arkadaşların 2 tanesinin yeri değiştirildi.burda yapılacak şey tercih yapmayıp il dışını beklemek.orda olmazsa zaten size tekrar tercih hakkı verirler.kaldı ki bulunduğunuz ilçede gönderileceğiniz yerler bellidir.tercih yapsanız da yapmasanız da...

Arkadaşlar dik durun gibi laflar ediyorsunuz adama sanki kimse arkasında duracakk gibi ..Norm fazlası öğretmenler kesinlikle resen atanacaklar.Akıllı biri iyi bir okulu yazar anlaşabileceği bir müdürle çalışır yada kendini kabul ettirir. Valiye kaldıysa arkadaş acımaz kimse ..Bol keseden sallamasın kimse başına gelmeyenler bence ...

hocam dersleri seçmeli yaptıkları sürece ve ayrıca seçmeli dersi bile seçmeli dersler listesinde göstermedikleri sürece gittiğimiz her okulda piyon durumundayız.her an içimizde korku burada hangi okula gideceğiz diye.maymun olduk açıkcası.sene sonunda velilere seçmeli dersler listesinde bt dersini göstermedikleri için veli ve öğrencide göremediğinden dersi seçemediler.zorla öğrenciye bilgi kuramını seçtirttiler.çocuklara neden bt dersini seçmediniz diye soruncada hocam seçmeli dersler listesinde yer almıyorduki seçelim dediler bunun üzerine dilekçe ile ilçe mem başvurdum.okul müdürünün bahanesi hazır.öss sınavında soru çıkmadığı için öğrencilere seçtirmedik dedi.işin içerisinden çıktı.soruyorum acaba müzik resim bilgi kuramı beden eğitimi dersi öss sınavlarında çıkıyormu.??????

arkadaşlar ders saatleri benim de 0 girildiği için ben de norm fazlası duruma düşmüşüm...böyle bir gerizekalılık olamaz...ben de tek tercih meslek lisesine tayin istedim...tayinim çıkmazsa ne olacak?...bulunduğum ilçede mi resen atama yapacaklar?...Bizi tutup da ilin en uzak yerlerine gönderebilirler mi?...Lütfen kesin bilgisi olan yazsın...Müdürüm tayinin çıkmazsa okulunda kalacaksın,Eylül ayında normunu tekrar güncelleyip norm fazlası olmaktan kurtulacaksın dedi...Lütfen kesin bilgisi olan yazsın...

daha bunlar iyi günlerimiz bu seçmeli ders olayını millet iyice idrak edemedi, bu sene böyle geçer önümüzdeki 1-2 sene içerisinde hiç bir veli bizim derse çocuğunu vermek istemeyecek neden versin ki? dışarıda matematik, fen veya başka bir ders öğretmenine özel ders parası ödüyor bunun saatini düşürüp okulda daha fazla bu dersleri almasını ister, bence! ya sizce?

romero' Alıntı:
arkadaşlar ders saatleri benim de 0 girildiği için ben de norm fazlası duruma düşmüşüm...böyle bir gerizekalılık olamaz...ben de tek tercih meslek lisesine tayin istedim...tayinim çıkmazsa ne olacak?...bulunduğum ilçede mi resen atama yapacaklar?...Bizi tutup da ilin en uzak yerlerine gönderebilirler mi?...Lütfen kesin bilgisi olan yazsın...Müdürüm tayinin çıkmazsa okulunda kalacaksın,Eylül ayında normunu tekrar güncelleyip norm fazlası olmaktan kurtulacaksın dedi...Lütfen kesin bilgisi olan yazsın...
müdürünüz bunu söylüyorda hocam neden normunuzu sıfır gösteripte sizi norm fazlası duruma düşürdü acaba???.siz şikayetçi olmayasanız diye oyalıyor olmasın.

o da gelen yazıya göre eylülde öğrencilerle seçilecek seçmeli dersler dendiği için 0 girmişler...hatta ile de sormuş doğrusunu yapıyorsunuz demişler...ama şimdi ile sormuşlar yine...ders saatlerini girmeniz gerekiyordu demişler...

melissa hocam siz tayin istediniz mi...tayininiz çıkmazsa ne olacak peki...sizi bulunduğunuz ilçede atayabiliyor...az önce atama yönetmeliğini okudum...

romero' Alıntı:

aynı şey başıma geldi sınıfımın kapatılma ihtimalinden dolayı ders saatim 0 girilmiş, ama sınıfa gerek duyulmazsa eylülde norm açacakmış, ben tayin istedim ve diyelim ki çıktı, eylülde norm açman neyi değiştirir??? ki inşallah tayinim çıkar diyorum artık, keyfiyete göre iş yapılırmı???

hakand77' Alıntı:
hocam norm fazlası olanlar okullarında kalamazlar.o yönetmelik değişti çoktan.şu andaki yönetmelik çok açık.norm fazlasıysanız size tercih hakkı verilir.tercih yapmasanızda yapıp yerleşemedinizse de resen atama yapılır.daha birkaç ay önce buradaki arkadaşların 2 tanesinin yeri değiştirildi.burda yapılacak şey tercih yapmayıp il dışını beklemek.orda olmazsa zaten size tekrar tercih hakkı verirler.kaldı ki bulunduğunuz ilçede gönderileceğiniz yerler bellidir.tercih yapsanız da yapmasanız da...

norm kadro yönetmeliğinde bulamadım resen atamayı hangi bölümde..

http://www.meb.gov.tr/mevzuat/liste.asp ... ubmit2=Ara

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI
OKUL VE KURUMLARIN YÖNETİCİ VE ÖĞRETMENLERİNİN
NORM KADROLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK

Bakanlar Kurulu Kararı

: 16.7.1999-99/13184

Resmî Gazete

: 10.8.1999/23782

Ek ve Değişiklikler:
1) 5.11.2003-2003/6445 B.K.K. 30.11.2003/2530 RG
2) 17/1/2011-2011/1331 B.K.K. 22.2.2011/27854 RG

Aşağıdaki madde ne işe yarıyor???

1) 5/J1/2003 tarihli ve 2003/6445 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının hükmüdür.

Geçici Madde 1- Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihte halen koordinatör okullarda norm kadro fazlası konumda bulunan öğretmenler eski görev yerlerine norm kadro fazlası öğretmen olarak atanırlar.

Bu fazlalığın giderilmesine kadar, öğretmen fazlalığının bulunduğu branşta o okul ve kurumlara 21 inci madde gereğince yapılan atamalar hariç, hiç bîr şekilde atama yapılmaz ve ders dağılımları, mevcut norm kadrolarla ilişkilendirilen öğretmenler i!e norm kadro fazlası öğretmenler arasında ders bütünlüğü de dikkate alınarak eşit şekilde dağıtılır.

ben tayin istemedim.istemeyeceğim de .bakalım gelişmeleri hep beraber göreceğiz.okulda bt öğretmeni var.bt sınıfı var.akıllı tahta var.bt dersini almak isteyen ve bu konuda hevesli olan pek çok öğrenci ve veli var.bana kasıtlı olarak ders açmayıp beni norm fazlası duruma zorla düşüren müdür var.önce allaha havale ettim.sonra yasalar çerçevesinde her türlü hakkımı arayacağım.elimden ne geliyorsa yapacağım.

delete_end' Alıntı:
Arkadaşlar dik durun gibi laflar ediyorsunuz adama sanki kimse arkasında duracakk gibi ..Norm fazlası öğretmenler kesinlikle resen atanacaklar.Akıllı biri iyi bir okulu yazar anlaşabileceği bir müdürle çalışır yada kendini kabul ettirir. Valiye kaldıysa arkadaş acımaz kimse ..Bol keseden sallamasın kimse başına gelmeyenler bence ...

Aynen katılıyorum, hep söylemesi kolaydır, başına gelmeyen bilemez bu durumu...

romero' Alıntı:

Hocam il içinde istedikleri yere gönderebilirler orası kesin. Yakından uzağa gibi birşey yok, yani yüksek puanlılar yakın ilçelere gidecek gibi birşek yok yönetmelikte. Herşey il MEM'e bağlı. Resen atama olmadan önce size tercih hakkı vermek zorundalar. Bana sorarsan bunu il içi atamalarına dahil edemezler. Yani "il içinde tercih hakkı verdik, yapsaydınız" diyemezler. Ayrıyeten verilmesi gerekir.

Sanırım ben de ücretsiz izne ayrılacağım için okulda dersi seçmediklerinden dolayı norm fazlası duruma düştüm ama bana tebliğ edilmediği için de tayin istemedim, resen atama olursa tebliğ edilmeyip tercih istenmediği için iştiraz edebilirim diye düşünüyorum.

Aynı şerefsizlik bana da yapıldı.norm fazlası oldugumu tesadüf eseri ilçe mem den öğrendi, bana beyan edilmedi..bende norm fazlasıyim diye tayinimin çıkamayacağı okullar istedim.
Nasil olsa formator olacaksın mantığıyla seçilmeyen ders..ne mantıktir bu!!!!

Benim ilçede açık tek okul var o da mebbisten seçilmiyor ama yine de tercih etmedim, etsem de çıkmazdı... Ama il genelinde çok uzak yerlerde açık görünüyor :( hakkımızda hayırlısı

fatmazehra' Alıntı:
Sanırım ben de ücretsiz izne ayrılacağım için okulda dersi seçmediklerinden dolayı norm fazlası duruma düştüm ama bana tebliğ edilmediği için de tayin istemedim, resen atama olursa tebliğ edilmeyip tercih istenmediği için iştiraz edebilirim diye düşünüyorum.

Atandıktan sonra tebliğ edilmedi derseniz MEM "o sizin idarenizin sorunu" diyecek ve aradan çekilecektir. Yani en fazla okul idarenize dava açarsınız. Bir şey değişmeyecektir bu durumda..

Dersimiz zorunlu olmadığı sürece böyle devam edecek bu ve herkes sıra kendine gelene kadar sesini çıkarmayacak. Seçmeli ders öğretmeni mi olur kardeşim... Her sene bu norm sorunundan muzdaribim..

Hocam aynı durum geçen senelerde eşimin okulunda oldu sadece BİMER'e yazarak geri döndüler... Dava açmaya kadar gider yolu... Tercih yaptırmadan tayin edemeyeceklerini düşünüyorum

Hocam dava açabilirsin her zaman, tercihini elbet alacaklar ama duyuru yapılıp da sen tercih yapmazsan sana duyurular bağlayıcıdır denilir. Duymadım bilmiyorum deme hakkımız yok..

Resen atama yapmadan önce de tercih imkanı, hakkı sunmuyorlar mı? Kalmak isteiyorsan kal hocam bence.

tercih yapmadım.yapmayacağım.her türlü yasal hakkımı arayacağım.böyle keyfi uygulama olmaz.öğretmeni olmayan bilgi kuramı dersi öğrencilere sınavı yok diye zorla seçtiriyor.öğretmeni ve bt sınıfı olan okulda bt dersi öğrencilere seçtirilmiyor.

bizleri bu hale getirenleri nefretle kiniyorum, her branşın norm fazlası olmasını anlıyorum da bizleri bir türlü anlamıyorum!!!

Geri