Zorla Görevlendirme!

Kodla Büyü
BT Rehber öğretmenlik görevlendirmesi valilik görevlendirmesidir zaten ve var olan bir görev varken nasıl 2. bir görev verilebilir ayrıca valilik görevlendirmişken bunun üzerine kaymakamlık nasıl görevlendirme yapabilir

ofkar' Alıntı:
BT Rehber öğretmenlik görevlendirmesi valilik görevlendirmesidir zaten ve var olan bir görev varken nasıl 2. bir görev verilebilir ayrıca valilik görevlendirmişken bunun üzerine kaymakamlık nasıl görevlendirme yapabilir

Hocam bende anlamadım. Zaten görev yaptığım okulda Fatih projesi kapsamında valilik görevlendirmesi var. İlçe merkezine uzak bir köy ve okulda mevcut işlerim zaten yoğun. Ayrıca hangi zaman aralığında ne zamana kadar sürecek böyle bir bilgi de yok resmi yazıda..

denizlerb' Alıntı:
bence olmalısın.

bence de.

hocam valilik üzerine kaymakamlık görevlendirmesi yapılamaz.Bence sizin valilik görevlendirmenizden kaymakamlıktakilerin haberi yok isterseniz durumu birde ilçe mem dekilerle görüşün.

kaymakam vermiş görevi İlçeye falan dilekçe vermen manasız olur. Yap gitsin hocam böyle fırsatları değerlendir bence. Tavsiye ederim az yorulursun ama ilerde faydasını fazlasıyla görürsün

okuldaki bilgisayarların bakım ve onarımıyla görevlendirildim ....

Bu ibare hangi kanunda varmış... Tamirci değiliz biz... Oldu tüm ilçeyi size versinler.... Kanunen yaptıkları yasal değil

Valilik görevlendirmesinin üstüne kaymakamlık görevlendirmesi. Çok güzel yine iş bilmeyen yöneticilerle karşı karşıyayız.

Öncelikle yazılı olarak görevi kabul etmeyebilirsiniz.

Bir de o görevi yazan kişinin sizin öğretmen olduğunuzdan haberi yok sanırım. Öğretmene bakım onarım vs görevler verilemez. İşgüzarlıktan başka birşey değildir.

banada köy okulunun bilgisayarlarının tamir bakımını verdiler, gitmem dedim.
bilgisayarları yükleyip bana getirdiler, öyle hallettim.

hocam dilekçe yaz valilik görevlendirmem var zaten bu görevlendirme yasal değil ve kabul etmiyorum de okuluna ver onlarda ilçe milli eğitime yollasınlar gerisine karışma işine devam et sen.

aslında hocam bir gününü ayırıp sorunlarını halledebilirsin, şayet sürekli birşey değilse.

valilik görevlendirmeniz olmasa bile kaymakamlık size böyle bir görev tahsis edemez... hangi maddeye dayanılarak yapmış??? biz normal öğretmeniz kendi isteğimiz dışında böyle bir görev verilemez. gelen yazıyı size tebliğ etmeye çalışırlarsa imzalamayın. tamircilik görevi vermeye çalışmışlar...

hergün 20 + 20 km = 40 km lik yolluk karşılayacaklar mı? tabiki hayır. size yazı verilirse direk üzerine dilekçe yazıp valiliğe gönderiniz gereken yapılacaktır.

sayın hocam aynı durum benim başıma da gelmişti ilçede görev yaparken,bu iş işçe milli eğitimin saçmalığı ,il millli eğitimi aradım ebitefo ile görüştüm görevlendirme yapamaz dendi,çünkü valilik onayın var. kaymakam senin zaten görevlendirmen olduğunu bilmiyordur büyük ihtimalle,kaymakama ilçe mem eksik bilgilendirme yapmıştır kaymakamda sadece görevlendirmeyi onaylamıştır. btr ögrevlendirmesinde "başka görev verilmez" ibaresi vardı hala varsa çıkar meme göster, olmadı kaymakama kadar çık bence durumu anlat,

görevlendirildiğim okulda "hiçbir iş yapmam ben" deyip kavga etmiştim müdürle,iş yaptıramyıp görevlendirmenin iptalini istemişti,olmadı sende öyle yap.

Koskoca bakanlık BT Rehber Öğretmeni görev ve esaslarını belirlerken tamir ve bakım işlerini yapar yazamıyor kaymakamın hele ki bunu yazması ne yazıkki ben kaymakamım her görevi veririm anlayışından geliyor. Size hiçbir resmi evrak ile bu görevleri veremezler. Verebilecekleri görevler kanun ve yönetmeliklerle açıktır. Hiçbir BT öğretmeninin bu görevleri kabul etmemesi gerekir. Herkes tuvalet temizlemesini bilir biliyor diye kaymakam git tuvaleti temizle diyemez. Bu aynı mantıktır. Size bu görevleri istemediğiniz takdirde yaptıramazlar.

Mecbur gidersiniz de gidip de orada iş yaparsanız o da sizin bileceğiniz iş. Ben olsam giderim ama düzgün hiç birşey yapmam, vakit öldürürüm, hatta daha da bozarım.

Geri