zor durumdayım, bilgisayarım hafıza kartımı görmüyorrrr

Kodla Büyü

izorya

Üye
selam arkadaşlar. umarın sorunuma çözüm olursunuz. geçenlerde hafıza kartım bozuldu.sandisk(SD) 128 mb. fotoğraf makinemde kullanıyordum.bilgisayarım hiçbir şekilde kartı görmüyor.içinde de çok önemli fotoğraflarım var.ne bileyim bişeylerle silsem falan işe yarar mı?yardımcı olabilir misiniz lütfennnn? şimdiden teşekkürler. :(

Telefon kartı okuyor mu?

Bilgisayar başka kartları okuyor mu?

Kart okuyucu harici mi? Bilgisayara dahil mi? Hangi bilgisayar? Kart okuyucularının driverlarında sorun olabilir mi?

öncelikle teşekkürler ilginiz için.telefona takmadım hiç.ama çeşitli okuyucularda denedim.mesela mp3çalarımın, fotoğraf makinemin okuyucularında.en son da laptopın kart okuyucusunda denedim.benim kartımı okumuyor hiçbirisi. önce okumuşlardı sonra bir anda gitti. önceden bilgisayar görüyordu en azından şimdi o da yok. kart okuyucularda sorun yok. çaresizim. bayramda çektiğim bütün fotolarım gittiii :cry:

aşağıdaki linkte ilgili programı indirerek bir deneme yapmaya çalışınız ancak kart okucular okumuyorsa sd kartınız bozulmuş olabilir. Hiç bir tepki vermiyorsa büyük olasılık kartınız bozulmuş olabilir. Programla bir deneyim belki tanımlama gerektirmeden direkt okuma sağlıyor olabilirler?

http://www.filerecoverytools.com/download/

Eğer ilgili program okumayı başarırsa demo olabilir içindekileri kurtarmıyor olabilir o zaman ücretsiz program arayışına girebiliriz. Eğer içindekileri kurtarırsa sd kartı sıfırlayıp tekrar kullanmayı deneyebilirsiniz.

teşekkür ederim programı indirdim denedim şimdi ama sanırım kartım bozuk.sadece sağ alt köşede donanım bulundu işareti geliyor ama hemen kayboluyor. program da kar etmedi malesef.sağolun

Geri