Zoom Uygulamasına Türkçe Dilinin Eklenmesi Hk.

Kodla Büyü

eagle50

Site Gezgini
Arkadaşlar uzaktan eğitim sürecinde 9 aydır Zoom uygulaması kullanılmakta lakin uygulamada Türkçe dili bulunmamakta. Sizden ricam https://zoom.us/feed adresnine giderek aşağıdaki metni yazmanız. Belki biraz çokluk oluşursa Türkçe dili eklenebilir. Şimdiden teşekkürler.

Dear Zoom officials,
In the pandemic period is approximately 9 months Zoom Meeting program is used in Turkey. But there is no Turkish in the language options of the program. about 7 million students are studying in Turkey with Zoom program. I would kindly ask you to bring Turkish language to Zoom Meeting program.

Thank you

2020-12-16 18_06_44-Feedback - Zoom.png

düşünce güzelde sistem hep aynı mesajlar geliyor deyip bot muamelesi yapmaz inşallah.

Many people are using your application in Turkey. Our people do not know enough English. Please add Turkish language to your application.

bunu gönderdim, benzer cümleler gönderebiliriz. Ama artık iş işten geçti. Öğrenmek isteyenler öğrendi, bahaneyle birazcık ingilizce öğreniyoruz.

Teşekkürler. Neden olmasın. Birlikten güç doğar. Bence diğer dillere yer verdikleri gibi birçok uygulamanın Türkçe dil desteğinin de olması gerek.
Bende feedback gönderdim.

Many People nin % 95 ücretsiz kullanıyor. Buna MEB de dahil.

Saban uyandığımızda ZOOM çalışmazsa ne olur ?

MEB ne hale gelir?

Türkçe yazdım görderdim. İnancı olmalı önce insanın. Benin Türkçe yazdığımı okumaya zahmet etmeyen Türkçe yi eklemez oraya...

Merhabalar Arkadaşlar. Öğretmenimizin ders yapıp yapmama ile iligili şikayet durumu var. Eba girişi ile değil direk zoom üzerinde yaptığını iadda ediyor. Biz de yapıyorsanız sorun yok hocam dememize rağmen işi büyütüyor. Zoon geçmişine bakılabilir mi? Varsa böyle bir durum nasıl bakabiliriz? Biraz araştırdım sitelerde bilgi bulamadım.

Allah Eric Yuan'a sağlık versin.Geçen gün 30 dk servisler gitti ders yapamadık.Meğersem zoom ne kadar büyük bir nimetmiş.

Merhabalar Arkadaşlar. Öğretmenimizin ders yapıp yapmama ile iligili şikayet durumu var. Eba girişi ile değil direk zoom üzerinde yaptığını iadda ediyor. Biz de yapıyorsanız sorun yok hocam dememize rağmen işi büyütüyor. Zoon geçmişine bakılabilir mi? Varsa böyle bir durum nasıl bakabiliriz? Biraz araştırdım sitelerde bilgi bulamadım.
ebaya harici canlı dersi girsin hocam öğretmen arkadaş. çünkü ebadan en azından dersin başlatılıp başlatılmadığı istatistiği çıkartılıyor. öğretmen de ebadan dersini başlatmalı. öncesinde zoom hesabını açmalı.

Gerçekten dışa bağımlı olmamalı, kendi yazılımımızı kullanmalıyız. Geçen gördük Google çökünce 30dk eğitim durdu.

Gelsin tabiki. Ben dil öğrenmek için Windows'u İng. kullanan bir iki hevesli üniv. hazırlık öğrencisi haricinde kimseyi görmedim.
Mevzu dil bilmek değil. Kaç milyon insan aylardır bu uygulamayı kullanıyor, devlet teşvik ediyor. Bu şirket için arayüze yeni dil eklemek nedir ki. Ülkeyi resmen ciddiye almıyorlar.

suggest an improvement ->
Kişisel hesap olduğu için bakamassınız, baksanızda sadece dersin saatini görebilirsiniz. katılım miktarını göremessiniz. Denemek isterseniz zoomda bir toplantı başlatın, sonra cepten de giriş yapın. toplantıyı bitrdekten sonra geçmiş toplantıları inceleyin.

EBA'dan yapmak zorunda, gelen yazıları inceleyiniz. Eğer idareci değilseniz idarecinizede bilmediğiniz söyleyiniz, çünki sizde karşıdaki kişide öğretmen, bir yetkiniz yok. Resmi yazılardaki açıklamayı tekrarlayabilirsiniz.
Eğer sorun yok diyorsanız ki var ve işlemediğine dair şikayet geliyorsa dersin video kaydını alsın.
Dersi planlarken " Automatically record meeting on the local computer " Türkçesiyle "Toplantıyı yerel bilgisayarda otomatik olarak kaydedin" seçerse ders sonunda bilgisayara kaydetmek için sorar, eğer bu ayarı unuttuysa ders sırasında record düğmesine basınca da aynısı olur... internetten araştırma yapabilirsiniz. Kabul etmiyorsa EBA'dan yapsın. Hatta kabul etsede ..

Şunu da söyleyeyim, EBA'dan hem EBACanlı derste hemde Harici derste EBAdan kaynaklanan birdefa sorunla karşılaştım. Mayıs ayından beri her hafta en az 4 saatim dersim oldu. Karşılaştığım sorunda da ikinci bir sekmede zoom.us adresine kullanıcı girişi yapınca düzeldi.
Arkadaşlar uzaktan eğitim sürecinde 9 aydır Zoom uygulaması kullanılmakta lakin uygulamada Türkçe dili bulunmamakta. Sizden ricam https://zoom.us/feed adresnine giderek aşağıdaki metni yazmanız. Belki biraz çokluk oluşursa Türkçe dili eklenebilir. Şimdiden teşekkürler.

Dear Zoom officials,
In the pandemic period is approximately 9 months Zoom Meeting program is used in Turkey. But there is no Turkish in the language options of the program. about 7 million students are studying in Turkey with Zoom program. I would kindly ask you to bring Turkish language to Zoom Meeting program.

Thank you

Ekli dosyayı görüntüle 68706
Sadece Turkey yerine Turkiye yazdım :)
+1

Pto hesapta böyle bir özellik vardı diye biliyorum, FREE hesap kullandığımız için imkanı yok gibi. Bence asıl sıkıntı harici dersi EBA ya niye tanımlamaması.

Zoom'a Türkçe dil desteği gelmiş
Son sürüm olan 5.8.6'a güncelleyince Windows, MacOS, iOS ve Android için kullanılabilir

Ekli dosyalar

• zoom.tr.jpg
    zoom.tr.jpg
    146.1 KB · Görüntüleme: 68
  • zoomtr2.jpg
    zoomtr2.jpg
    130 KB · Görüntüleme: 57
  • zoomtr3.jpg
    zoomtr3.jpg
    30.1 KB · Görüntüleme: 52
Geri