Zoom sabit program.

Kodla Büyü

kys

Üye
Merhaba,
Zoomda bir haftalık programı girip herhafta aynı programı tekrar ettirebilirmiyiz yoksa her hafta zooma dersleri tekrar mi girmem mi gerekir

Schedule Meeting penceresinde "Recurring meeting" onay kutusu ile her hafta aynı gün ve saatte tekrarlanacak şekilde planlama yapabilirsiniz.

Mobil zoomda repair seçilerek (her gün/her hafta/her 2 hafta/her ay/her yıl) seçenekleri var. Ama bilgisayardan oluşturulduğunda recurring meeting hangisine karşılık gelir acaba?

Hocam remember to check resurgence or repeat in your calendar invitation çıkıyor
Doğrudur. Onay kutusunu işaretlemeden önce tekrarlanacak dersin gün ve saat seçimini yapacaksınız. Ardından recurring meeting kutusunu işaretleyip devam edeceksiniz. Personal meeting seçilmeli. Böylece her hafta sabit ID ve şifre ile ders yapılmış olur.

Hocam remember to check resurgence or repeat in your calendar invitation çıkıyor
Hocam, o pencereyi direkt kapatabilirsiniz. Sorun olmuyor. Recurring Meeting seçtiğinizde istenilen her an ders Start ile başlatılabiliyor. Hiçbir şekilde tarih/saat/süre ayarlamaya gerek olmuyor.

Dersi başlatacağınızda MEETINGS bölümünden "Recurring Meeting" altındaki ayarladığınız ders ismini seçip START düğmesine tıklıyorsunuz. Tek dikkat etmeniz gereken öğrencilere bu dersin davet linkini gönderdiğinizden emin olmak...

Hocam ben şöyle yaptım. Her sınıf için ayrı e posta hesabı alarak zoomda hesap açtım. Zoomda sınıflar için sabit id ve şifre oluşturdum. Sabit id ve şifreleri ilgili sınıflar ile paylaştım. Sınıflar için oluşturduğum yönetici e-posta adreslerini ve şifrelerini öğretmenlerimiz ile paylaştım. Öğrenci ve öğretmenlere ders programlarını vereceğim. Ders programında hangi dersin eba da hangi dersin zoomda olacağını belirteceğim. Öğretmen dersi hangi sınıfta işleyecekse, ders başlamadan önce o sınıfın zoom hesabı ile sisteme giriş yapacak ve direkt new meeting diyerek dersi başlatacak. Öğrencilerde daha önce paylaşılan meeting id ve şifre ile derse girip dersi işleyecek. Yani zoomda herhangi bir ders programı oluşturmayacağım.

Hocam ben şöyle yaptım. Her sınıf için ayrı e posta hesabı alarak zoomda hesap açtım. Zoomda sınıflar için sabit id ve şifre oluşturdum. Sabit id ve şifreleri ilgili sınıflar ile paylaştım. Sınıflar için oluşturduğum yönetici e-posta adreslerini ve şifrelerini öğretmenlerimiz ile paylaştım. Öğrenci ve öğretmenlere ders programlarını vereceğim. Ders programında hangi dersin eba da hangi dersin zoomda olacağını belirteceğim. Öğretmen dersi hangi sınıfta işleyecekse, ders başlamadan önce o sınıfın zoom hesabı ile sisteme giriş yapacak ve direkt new meeting diyerek dersi başlatacak. Öğrencilerde daha önce paylaşılan meeting id ve şifre ile derse girip dersi işleyecek. Yani zoomda herhangi bir ders programı oluşturmayacağım.
New meeting dediğinizde otomatik id ve şifre atar. Sabit olması için randevu oluşturmanız gerekir. Tekrar tekrar randevu oluşturmak istemiyorsanız recurring meeting seçersiniz.

Eğer use my personal id yi işaretlemezseniz otomatik id atar. İşaretlerseniz sabit id atar hocam. Acaba yanlış mı biliyorum diye tereddüt ettim. Tekrar denedim. Sabit id ile toplantıyı başlatıyor.
New meeting dediğinizde otomatik id ve şifre atar. Sabit olması için randevu oluşturmanız gerekir. Tekrar tekrar randevu oluşturmak istemiyorsanız recurring meeting seçersiniz.

Merak ettiğim öğrenciler de hesap açsa, öğrenci hesapları contact bölümüne eklense canlı dersler sadece bu öğrencilerle yapılabilir mi? Dışarıdan yabancı girişini engellemek için.

Sevgili arkadaşlar zoom programını uzun süredir kullanan bir mühendis arkadaş aynı ipden farklı zoom id leri ile bağlantı yapmanın zoom tarafından şüpheli işlem olarak görülüp bloke edilebildiğini söyledi. Ayrıca aynı hesabı kullanan farklı öğretmenlerin açık unutacağı oturumlar yada dersi zamanında bitirmemesi gibi aksaklıkların işleyişi bozacağını öngörüyor. Çözüm olarak her öğretmenin kendi sabit id si ile sisteme girmesi ders programına bu idlerin işlenmesi ve öğrencilerle paylaşılması

Sevgili arkadaşlar zoom programını uzun süredir kullanan bir mühendis arkadaş aynı ipden farklı zoom id leri ile bağlantı yapmanın zoom tarafından şüpheli işlem olarak görülüp bloke edilebildiğini söyledi. Ayrıca aynı hesabı kullanan farklı öğretmenlerin açık unutacağı oturumlar yada dersi zamanında bitirmemesi gibi aksaklıkların işleyişi bozacağını öngörüyor. Çözüm olarak her öğretmenin kendi sabit id si ile sisteme girmesi ders programına bu idlerin işlenmesi ve öğrencilerle paylaşılması
Bir deneyelim hocam. Öğretmenlerin sabit id ve şifrelerinin olması durumunda da öğrenciler girmeleri gereken dersleri girmeyip, başka derslerde gezebiliyorlar. Tabi sınıfların sabit id olması durumunda da bu olumsuzlar yaşanabilir ama daha az yaşanır diye düşünüyorum. Öğretmenlere hesapları dersi bitirdikten sonra özellikle kapatmaları gerektiğini belirttim. Bir de kapatmama durumunda da web istesine girip orada sign out from all device diye bir seçenek var. Oradan sornu düzeltiriz diye umuyorum. Bakalım deneyip göreceğiz.

Eğer use my personal id yi işaretlemezseniz otomatik id atar. İşaretlerseniz sabit id atar hocam. Acaba yanlış mı biliyorum diye tereddüt ettim. Tekrar denedim. Sabit id ile toplantıyı başlatıyor.
teşekkürler hocam. siz doğrusunu biliyormuşsunuz. ya ben farketmemişim ya da zoom bu özelliği yeni sürümlerinde eklemiş. randevu oluşturmama da gerek kalmadı.

Hocam biz de bu şekilde yaptık ama şöyle bir sıkıntı oldu. 40 dakikayı geçtiği halde dersten atmadı sistem 80 dakika ders yaptım diyen oldu. Recurring seçtiğimiz için mi acaba?Bu ileride sıkıntı olabilir mi? Biz ücretsiz üyelik kullanıyoruz sonuçta ben anlam veremedim.

Hocam biz de bu şekilde yaptık ama şöyle bir sıkıntı oldu. 40 dakikayı geçtiği halde dersten atmadı sistem 80 dakika ders yaptım diyen oldu. Recurring seçtiğimiz için mi acaba?Bu ileride sıkıntı olabilir mi? Biz ücretsiz üyelik kullanıyoruz sonuçta ben anlam veremedim.
Başlarda izin veriyor hediye olarak ama süreklilik arzetmiyor. Blok işlemek yorucu oluyor bir süre sonra. En iyisi 30 dk. Dolunca toplantıyı sonlandırmak hocam

hiç tekrarlı derse ona buna gerek yok, aynı soru işaretleri benim kafamda da vardı ,çözdük. sabit bi ID var zaten, bi de şifre veriyoruz, sonra ders olduğu saatte o sabit ID ile dersi açıyoruz. Öğrenci nasıl girecek peki ? O sabit ID ve şifre ile oluşturulan linkleri gönderiyoruz, tüm öğretmenlerin listesini o kadar.

Hayat hocamın da dediği gibi hediye dakika vermesinden dolayı oldu. İleriki süreçlerde 40 dk sonra atacaktır.

Hocam mobil zoom da sabit id mizin altında görünen start butonu laptopta zoom meetings programında girdiğimde görünmüyor.sebebi nedir acaba.farklı id ve şifre işe oluşturuyorum dersi

Ekli dosyalar

• 3AB4E63F-767C-4104-984A-F6FCF3899582.jpeg
    3AB4E63F-767C-4104-984A-F6FCF3899582.jpeg
    28.6 KB · Görüntüleme: 17
biz iki haftadır kullanıyoruz. normal ders programı yaptık. öğretmenler zoomdan id sabitledi. şifre verildi. sınıf öğretmenleri whatsapp gruplarından attılar öğrencilere. gayet güzel gidiyor yani sıkıntı yok

Bu video işinizi görür hocam.

Ekli dosyalar

• upload_2020-10-6_12-35-52.png
    upload_2020-10-6_12-35-52.png
    23.3 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Geri