Zoom programı nasıl kullanılır?

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba Arkadaşlar;
bu zorlu süreçde biz de okul olarak uzaktan eğitim çalışmalarına başlamayı düşünüyoruz. zoom programı öne çıkıyor. ancak sınıf oluşturulabiliyormu göremedim.
bu programla ilgili deneyimleriniz var mı?
olanlar paylaşırsa sevinirim. şimdiden tş ederim

sınıf oluşturamazsınız diyebiliyrum hocam,her kullanıcı ıd ve(istenirse) şifre ile giriyor

Hocam okul hesabı oluşturulabilse güzel olurdu. Yani bir yönetici olacak, öğretmenlere hesap açacak onlar da canlı yayınlarını yapacak ama öyle değil maalesef. Herkes kendi hesabını oluşturacak ya da siz bir hesap oluşturup şifre parolayı paylaşacaksınız herkes onunla girecek. Ben sadece test amaçlı bir inceledim kolay kullanımlı geldi bana.

Hocam okul hesabı oluşturulabilse güzel olurdu. Yani bir yönetici olacak, öğretmenlere hesap açacak onlar da canlı yayınlarını yapacak ama öyle değil maalesef. Herkes kendi hesabını oluşturacak ya da siz bir hesap oluşturup şifre parolayı paylaşacaksınız herkes onunla girecek. Ben sadece test amaçlı bir inceledim kolay kullanımlı geldi bana.
öyle olsaydı çok iyi olurdu. Bize kolay ama öğretmen arkadaşlar zorlanır gibi geldi

Merhaba hocam program kullanımı kolay videolar da var fazlasıyla. Öğretmenler yeter ki öğrenmek istesin. Bence önce öğretmenler ile zoom programını kullanarak toplantı yapabilirsiniz.

1. Vİdeo - Zoom İle Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır? - 1. Bölüm |
2. Vİdeo - Zoom İle Uzaktan Nasıl Ders Anlatılır - 2. Bölüm |
3. Vİdeo - Zoom Uzaktan Ders Programı Nasıl Kullanılır - Öğrenci Kullanımı |

Merhaba Arkadaşlar;
bu zorlu süreçde biz de okul olarak uzaktan eğitim çalışmalarına başlamayı düşünüyoruz. zoom programı öne çıkıyor. ancak sınıf oluşturulabiliyormu göremedim.
Sınıf oluşturmak için teams kullanın hocam

Microsoft Teams de yapabilirsiniz

Merhaba Arkadaşlar;

Önemli hatırlatma: Zoom ücretsiz sürümünde, siz dahil 3 kişi den 100 kişiye kadar grup görüşmeleri 40 dakika ile sınırlı. panik yapmayın. öğrencilere bu durumu bildirin, 40 dakika sonunda yeni bir davet gönderin hepsi bu. toplantı yeniden başlasın:)

Hocalarım zoom programını kullanırken; aşağıdaki ekran zoom anasayfası.

upload_2020-3-31_13-58-54.png

Eğer öğrencilerinizin teker teker zoom hesabı açmasını sağlar iseniz "Contacts" bölümünde directory ve channels isimli iki tane sekme görünür:

Bu sekmelerden channels ile zoom hesabınıza arkadaş veya contact olarak eklediğiniz kişileri ekleyip toplu grup oluşturabilirsiniz.

upload_2020-3-31_14-0-30.png

Ancak yukarıda saydıklarım sizin için olmasa bile öğrenciler için karmaşık gelebilir.

Bu durumda en iyi çözüm: New meeting > ardından "start with video" ve "use my personel meeting id" seçeneklerini işaretleyin.

sonra "copy invitation" sonra bu daveti ister whatsapp web yoluyla, ister mail olarak siz bilirsiniz, öğrencilerinize ulaştırın.

kim bu daveti alırsa, akıllı cihazlarda uygulama kurarark, bilgisayarlarda ise zoom uygulamasını otomatik kurdurarak bu çalışmaya katılmalarını sağlarsınız.

upload_2020-3-31_14-4-14.png

upload_2020-3-31_14-8-10.jpeg

Biraz yoğunum. soruları olan hocalarım beni @metafor etiketleyerek bu konudan soru sorabilir:) fırsat bulduğum an cevaplarım

Ekli dosyalar

• upload_2020-3-31_13-58-16.png
    upload_2020-3-31_13-58-16.png
    106.9 KB · Görüntüleme: 17
google classroom ya da microsoft team ile de yapılabiliyormuş. peki ama hangisi daha kullanışlı nasıl karar verecez

Arkadaşlar biz zoomuda microsoft teams ide denedik yaklaşık 19 kisi ile denedik zoomun ses kalitesi daha kötüydü ekranda fare hareketleri biraz gec geliyordu.microsoft teamsde daha akici fare hareketleri vardi.ses kalitesi daha iyiydi.tercih sizin tabiki iyi calismalar

Arkadaşlar biz zoomuda microsoft teams ide denedik yaklaşık 19 kisi ile denedik zoomun ses kalitesi daha kötüydü ekranda fare hareketleri biraz gec geliyordu.microsoft teamsde daha akici fare hareketleri vardi.ses kalitesi daha iyiydi.tercih sizin tabiki iyi calismalar

hocam arkadaşlara iyi kötü vaktiniz olduğunca microsoft teams nasıl kullanılır şeklinde bi konu açıp yayınlarsanız sevinirim.

microsoft team icretsiz kullanım için okulunuza ait eposta girin diye uyarı veriyor.Öteki epostaları kabul etmiyor siz nasıl üye oldunuz ücretsiz kullanım için?

Bikaç özel okula sordum ne kullanıyorsunuz diye. 1 tane microsoft team var geri kalan hepsi zoom kullanıyormuş

Mevcudu az sınıflarda canlı ders iyi olabilir ama 40-50 kişilik sınıflarda verimli olacağını düşünmüyorum. Video ders cekmek daha iyi olur bence

Önemli hatırlatma: Zoom ücretsiz sürümünde, siz dahil 3 kişi den 100 kişiye kadar grup görüşmeleri 40 dakika ile sınırlı. panik yapmayın. öğrencilere bu durumu bildirin, 40 dakika sonunda yeni bir davet gönderin hepsi bu. toplantı yeniden başlasın:)

Hocalarım zoom programını kullanırken; aşağıdaki ekran zoom anasayfası.

Ekli dosyayı görüntüle 65673

Eğer öğrencilerinizin teker teker zoom hesabı açmasını sağlar iseniz "Contacts" bölümünde directory ve channels isimli iki tane sekme görünür:

Bu sekmelerden channels ile zoom hesabınıza arkadaş veya contact olarak eklediğiniz kişileri ekleyip toplu grup oluşturabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 65674

Ancak yukarıda saydıklarım sizin için olmasa bile öğrenciler için karmaşık gelebilir.

Bu durumda en iyi çözüm: New meeting > ardından "start with video" ve "use my personel meeting id" seçeneklerini işaretleyin.

sonra "copy invitation" sonra bu daveti ister whatsapp web yoluyla, ister mail olarak siz bilirsiniz, öğrencilerinize ulaştırın.

kim bu daveti alırsa, akıllı cihazlarda uygulama kurarark, bilgisayarlarda ise zoom uygulamasını otomatik kurdurarak bu çalışmaya katılmalarını sağlarsınız.

Ekli dosyayı görüntüle 65675

Ekli dosyayı görüntüle 65678

Biraz yoğunum. soruları olan hocalarım beni @metafor etiketleyerek bu konudan soru sorabilir:) fırsat bulduğum an cevaplarım

teşekkürlerr

teamlink programını kullanın.ücretsiz ve sınırlama yok.zoom a yüklenen çok

ben zoom ve teamlink her ikisini de kullanıyorum.ikisi de basit ama zoom biraz daha menüleri gelişmiş.birbirlerinin kullanımı aynı zaten.

Kendiniz video çekecek iseniz OBS Studio içerisinde çok gelişmiş seçenekler var. tavsiye ederim

Geri