ZOOM Cloud Meetings Uzaktan Eğitim Aracı Kullanımı (Toplantı Ve Ders)

Kodla Büyü

metafor

Site Admin
Yönetici
@hasari hocamız tarafından hazırlanan "Zoom Cloud Meetings - Uzaktan Eğitim Aracı Kullanma" konulu eğitim BBNET SEM'de yayınlanmıştır.

Bu videoda sizlere bir uzaktan eğitim ve toplantı aracı olan zoom uygulama aracını anlatmaya çalıştım. Zoom uzaktan eğitim ve toplantı aracına nasıl üye olunur? Zoom toplantıları nasıl başlatılır? Öğrenciler zoom toplantılarına nasıl katılır? gibi sorulara yanıt aradık.

BBNET SEM: Zoom Cloud Meetings

Elinize sağlık hocam:)

Son düzenleme:
zoom u 5. ve 6.sınıflarda kullanan var mı

bildiğim kadarıyla, 2. sınıftan lise sona kadar her kademede kullanılıyor. dersaneler, özel okullar, devlet okulları, bire bir eğitimciler.

kullandığını bildiğim kişi ve kurumlara göre söyledim:) tahmin değil:)

biraz önce kızımın fen bilgisi öğretmeni kullandı,sıkıntısız bir eğitimdi. eğitim 40 dk sürdü. zoom un ücretsiz sürümü kullanıldığında 40 dk ile oturumu sınırlandırıyor.

hocam bizim okulda da 5. ve 6. sınıflarda ders anlatmamız istendi bilgisayar dersi için kullanan varmı

biraz önce kızımın fen bilgisi öğretmeni kullandı,sıkıntısız bir eğitimdi. eğitim 40 dk sürdü. zoom un ücretsiz sürümü kullanıldığında 40 dk ile oturumu sınırlandırıyor.

40 dakikanın ardından hemen yeni bir görüşme başlatılabilir. bu konuda bir limit yok:)

Bugün öğretmenlerimiz için zoom programının bilgisayara kurulumunun anlatıldığı ekran görüntülerini hazırladım. @metafor hocam isterseniz size de göndereyim, uygun görürseniz dokumanlar bolümünde yayınlarsınız..

Hocam sıralı şekilde fotoğrafları bir rar dosyası içine toplayın,

Kaynak indir bölümüne yükleyin, yetkiniz var.

Emek sizin, teşekkür de size olsun:) elinize sağlık...

Canlı ders uygulama alt yapısı zoom. Programı kurup herhangi bir dosyanın üzerine geldiğinizde zoom yazıyor.

Screenshot_3.png

Zoom neyse whatsapp, facebook, instagram, skype, tiktok vs. aynı. Fark şurda Zoom Çin li, diğerleri Amerikalı:)

Bu konuda herkese açık tavsiyem şu: Kendi güvenliğinizi (ticari güvenlik, şifre kaydetme güvenliği, mahremiyet güvenliği) aldıktan sonra zarar görecek mesele kalmaz.

Eğer kendi güvenliğinizi sağlamamış iseniz; bırakın zoom uygulamasını, akıllı telefon bile kullanmayın derim.

Geri