Ziraat Bankası promosyon-EFT

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar bulunduğum ilçede tek ziraat bankası var, memurların çoğu (200-300) bu bankadan maaş alıyor.ve nasıl oluyorsa ihale felan olmadan her sene bu banka ile anlaşılıyor, bu banka promosyon vermediği gibi her hangi eft de 2 tl para kesiyor..öğretmenlerin çoğu şikayetçi olmasını rağmen kimseden ses çıkmıyor..
promosyonu da geçtim devamlı EFT masrafı alması artık zoruma gitmeye başladı..Şimdi tüm öğretmenlerin imzasını alıp nasıl bir dilekçe ile nereye başvurmalıyım? diğer bankalar ile irtibata geçmelimiyiz? bu işten anlayan bi arkadaş yardımcı olabilir mi aceba :?

Re: Banka promosyonu? yardım

şikayetvar sitesine yapılan bazı şikayetler
"Diyarbakır ili Kulp İlçesinde memurum. Burada faaliyet gösteren ve memurların maaşlarını dağıtan tek banka Ziraat Bankası. Bu ilçeyi tekelinde bulundurmasından dolayıdır mı bilinmez, neredeyse 2 yıldır bir lira maaş promosyonu almadığımız gibi, EFT işlemlerimiz için de masraf ödüyoruz. Niye bu şekilde olduğunu sorduğumuzda ise; burada banka olduğuna şükredin der gibi cevap alıyoruz. geriye dönük benim ve diğer tüm memur arkadaşlarımın hak ettikleri maaş promosyonlarımızın tarafımıza verilmesini istiyoruz."

"Çoğu banka müşterilerinden EFT ücreti almazken, çoğu küçük nüfuslu ilçede tekel banka olması özelliğini kendi lehine kullanan bu banka 2 TL EFT ücreti kesiyor. Üstelik çoğu bankanın verdiği maaş promosyonunu da vermiyor. Sonra da en çok kazandıran banka diye reklam yapıyor. En çok kazandıran değil aslında" en çok kazanan banka ".

Mail attığımızda memur arkadaşlarımızla muhatap alıp dönüş bile yapmıyorlar. Niye yapsın ki elimiz mahkum! Neyse ki ilçemizde olmayan ama hesaplarımızın olduğu diğer bankaların internet hesaplarından EFT'lerimizi yapıyoruz ama Ziraat'e yine ayda 2 TL kaptırmaktan kurtulamıyoruz."

"Ben maaşımı Ziraat Bankası'nda alıyorum ilçemizde tek banka olduğundan dolayı promosyon vermiyorsunuz . Ayda 10 tane EFT yapıyorum ınternet şubesinden her defa 1. 50 lira para kesiliyor , eder 15 lira. Biz bu paraları sokaktan toplamıyoruz .

Sabrımı taşıran nokta ise kredi kartıma yansıtılan 24. 06. 2013 tarihinde 25 TL kart üyelik aidatı bu nedir ya... Zaten kredi kartının yasal faizi işliyor . Birde üstüne aidat denen bir para koymuşsunuz. Bu kesintiyi iptal edip üzerinede 50 TL chip para istiyorum . Eğer kart aidatı ve hediye para vermeyecekseniz benim kartımı iptal edin."

bidene' Alıntı:
Bimere basvurdunuz mu sayin hocam
şimdiye kadar başvuran oldu mu bilmiyorum fakat ben başvurmadım. Ciddiye almıyordum bu günden sonra bu işin peşini bırakmıyacağım..
Bimer e başvursam sonuç alınır mı?

şikayet var falan hikaye hocam kimi kime şikayet ediyorsun..
devletin dili olmaz ama yazılı başvuruda bulunursanız illaki karşılıklı yazışma olur..
ayrıca bankayla kurumun bir şekilde anlaşması vardır ancak para kime gidiyor ilçeye mi yoksa personelemi bunun sonucu çıkar..
ayrıca promosyon memurun hakkıdır..

bidene' Alıntı:
şikayet var falan hikaye hocam kimi kime şikayet ediyorsun..
devletin dili olmaz ama yazılı başvuruda bulunursanız illaki karşılıklı yazışma olur..
ayrıca bankayla kurumun bir şekilde anlaşması vardır ancak para kime gidiyor ilçeye mi yoksa personelemi bunun sonucu çıkar..
ayrıca promosyon memurun hakkıdır..
ne yapmamı önerirsiniz hocam?

bimere başvurun süreci zaten başvuru numaranızla takip edersiniz hocam..
bence 147 ye telefonla başvuruda bulunun..
bimere başvuruda bulunun..
ikisiyle de şansınızı deneyin..

Hocam yetkili sendika hangisiyse yazıklar olsun ona. Ne demek hem maaşı dagit, promosyondan kaç, ustune eft parası al, sendikaniz varsa derhal istifa edin. Bunu cozemiyorlarsa ne diye sendikacılık yapıyorlar.

Bizim ilçede (doğuda) ziraat bankası kredi kartını almayan. Öğretmenlerin maaşlarına bloke koymuştu, yanı ayın 15 i maaş yatmış ama çekemiyorduk, sağolsun ebs li arkadaşlar müdahale etti, banka Muduru hem ozur diledi, hemen maaşları aynı gün çekebildik, kimsede kredi karti almadı.

kurtay' Alıntı:
Hocam yetkili sendika hangisiyse yazıklar olsun ona. Ne demek hem maaşı dagit, promosyondan kaç, ustune eft parası al, sendikaniz varsa derhal istifa edin. Bunu cozemiyorlarsa ne diye sendikacılık yapıyorlar.

Bizim ilçede (doğuda) ziraat bankası kredi kartını almayan. Öğretmenlerin maaşlarına bloke koymuştu, yanı ayın 15 i maaş yatmış ama çekemiyorduk, sağolsun ebs li arkadaşlar müdahale etti, banka Muduru hem ozur diledi, hemen maaşları aynı gün çekebildik, kimsede kredi karti almadı.
sendikam yok hocam, bu işi sendikasız halledeceğim

Ziraat Bankası'nın tek banka olarak bulunduğu ilçelerde durum hep böyledir. Yapacağınız şey; maaşınızı size en yakın ilçenin(birden çok bankası bulunan) bankalarına gidip biz imza toplayarak tüm ilçe olarak maaşımızı sizden alıcaz. Bize 3-5 atıverin diyeceksiniz. Onlar da şartnameyi hazırlayacak ve ilçe mem/ilçe mal müdürlüğü bunu imzalayacak.

yasarsahbaz' Alıntı:
Ziraat Bankası'nın tek banka olarak bulunduğu ilçelerde durum hep böyledir. Yapacağınız şey; maaşınızı size en yakın ilçenin(birden çok bankası bulunan) bankalarına gidip biz imza toplayarak tüm ilçe olarak maaşımızı sizden alıcaz. Bize 3-5 atıverin diyeceksiniz. Onlar da şartnameyi hazırlayacak ve ilçe mem/ilçe mal müdürlüğü bunu imzalayacak.
en yakın ilçede de durum aynı, en yakın şuan merkez..

bimer e de başvurdum hiç birşey değişmedi.. banka ile de gittim konuştum beğenmiyorsanız başka banka ile anlaşın dediler :verymad:

size bir kolaylık sunayım kendi adıma enpara, nuvo, cepteteb gibi ücretsiz eft yapabileceğin bankalara ziraat hesabından aylık olarak paranı gönder tüm işlemlerini ücretsiz olarak yapabilirsin ben böyle yapıyorum sorun olmuyor ziraat eşittir sıkıntılı devlet bankası

kurtay' Alıntı:

sözleşme imzalanması sırasında yetkili sendika temsilcileri sadece gözlem için oradalar, yoksa sözleşme zaten hazır, mem ler tarafından hazır olarak bankalara sunuluyor, hangi banka çok verirse onunla otomatik anlaşılıyor. sadece bazen son kalan 2 banka arasında çok büyük farklar yoksa birini seçebiliyor anlaşma kurulu. asıl sorun burada ziraat bankasında havaleye bile para kesiyor anlaşma yapılan yerlerde, sözleşmede eft ve havale ücreti kesilmez diye yazıyor zaten, sözleşme maddesini bankaya gösterdiğinizde, biz kesmiyoruz bddk payı o kesilen ücret diye cevap veriyor, çok da yapacak bişey yok yani.

aslında farklı ilçelerden bankalar da ihaleye girebiliyor. Tabi yetkili sendikanın ve mem in istemesi lazım

il merkezindeyiz 3 yıldır ziraat bankasından maaş alıyoruz. 2 tl olayı bizde de var. bir sonuç elde edemedik. sözleşme böyle diyorlar. maaşım yatar yatmaz çekip enparaya yatırıyorum. hiç bir ücreti yok. ayda 10 adet eft yapıyorum kafam rahat.

Bu işte Büyük bir ayrımcılık var. İstanbul'da Beyoğlu ilçesinde Ziraat bankası 3 senelik anlaşmaya 1300 TL veriyor ve masrafta yok.
Muhakkak bir çözümü, bir yere başvurulması gerekir...

Sayın hocam bu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hatası. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü biraz üstüne düşse bu iş olur. Örnek verecek olursak Düzce ili Yığılca ilçesinde de sadece Ziraat Bankası var. İlçe girişimde bulunmuş bir anlaşma yapmış. İlde Finans Bank İle anlaşmış. İlçeye bankamatik te kurdurmuşlar. Promosyon + Eft ücreti yok + kart aidatı yok.

Geri