Ziraat Bankası Altyapı Çalışmaları Komedisi

Kodla Büyü

girdab

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Maaşlarımızın Ziraat bankasına geçmesinden sonra klasik olarak gönderilen kredi kartını ilk başta kullanmak istemedim. Daha sonra maaşı aldığımız kart olması münasebetiyle kullanmaya başladım yaklaşık iki buçuk yıl oldu. Daha sonra avea hattımı turkcelle dönüştürünce şöyle bir sorun yaşıyorum. 3D Alışverişlerde cep telefonuma mesaj gelmiyor. Oysa ki telefonum sistemlerinde kayıtlı ve formatı 0533 0****** . Fakat 3-4 ay önce aradığımda 05** den sonra "0" ile başayan telefon numaralarında mesaj sorunu yaşıyorlarmıi ve bunun düzeltilmesiyle ilgili altyapı çalışmaları devam ediyormuş :). Az önce de aradım yine aynı cevap. Bir banka için çok komik bir durum. Hele bir de karşısındakinin mesleği bilgisayar olunca. Aman dikkat edin telefonunuz 5** dan sonraki rakamları 0 ile başlıyorsa yoğun bir altyapı çalışmasıyla karşılaşabilirsiniz. SOnra sel mel olur? Benden söylemesi. :)

Şu yere göğe sığdırılamayan Nokia markasının symbian işletim sisteminde 0505 ABC DEF GH ile 0553 ABC DEF GH gibi son 7 rakamı aynı iki numarayı ayırt edemeyecek şekilde programlanması da çok vahim bir durum. Avea'nın bir ara açtığı aynı numara farklı ön kod kampanyası da bu yüzden fiyaskoyla sonuçlandı, sessiz sedasız ortalıktan kayboldu. Ancak daha vahimi 0212 ABC DEF GH gibi bir numara aradığında da iş karışıyor. Yani son 7 numarayı karşılaştırıyormuş yazılım. İşin daha vahimi bu hatayı nokia'ya bildirmeme rağmen bu sorunun giderilmeyeceğinin, giderilemeyeceğinin söylenmesi...

Biri arar, diğerinin ismi çıkar, birini ararsın telefon kafasına göre diğerini arar. Bazen isim çıkmaz... Rezil bir durum.

Bu da onun gibi birşey olmuş...

Geri