Zıplayabilen, gözlerinden ışık çıkarabilen ve iki ayağı üzerinde hızlı hareket edebilen robot için..

Kodla Büyü
siz böyle yazınca DonanımHaber'in efsane olmuş Konu Dışı topiclerine baktım gülmekten gözlerimden yaş geldi Allah razı olsun hocam:D
Mizah ve espri anlayışında kimse elimize su dökemez zaten. "Kasayı Yan Yatır" repliği ile çözüm buluruz tüm sorunlara. Gülmekten gözlerim yaşarır, karnıma ağrılar girerdi Konu Dışı muhabbetlerine, Nick-Topic uyumlarına yemin ediyorum. Hey gidi günler hey... :D

Robotis Stem veya Robotis Dream Setlerini kullanabilirsiniz. Gözle İçin Led modül kullanın ama öyle lazer ışık derseniz onu bilemem, İki ayak üzeri gitmesinde problem yok o kolay fakat zıplamadan kastınız basit şekilde zıplasın derseniz motorların dengesini sağlamakta zorlanabilirsiniz fakat yere inişte tekerlerin etrafına dengeyi sağlaması için bi kaç parça takarak hal edebilirsiniz. Fakat uçacak kadar yani 10-20 santim ve üzeri gibi bir zıplamayı düşünemiyorum. Robot yapıcaksanız her ayrıntıyı düşünmeniz gerek!

İnsansı ve zıplayan robot.
Boston dynamics in atlas modeli olur. Gerisi oyuncak gibidir.

En basit yüzeysel inceleme ile;
Birden fazla dijital jiroskop
Çok sayıda gelişmiş step motor
Dayanıklı yüksek amperli bir batarya
Tabiki de kontrol ünitesi ve yazılım.

İnsansı ve zıplayan robot.
Boston dynamics in atlas modeli olur. Gerisi oyuncak gibidir.

En basit yüzeysel inceleme ile;
Birden fazla dijital jiroskop
Çok sayıda gelişmiş step motor
Dayanıklı yüksek amperli bir batarya
Tabiki de kontrol ünitesi ve yazılım.
paylaşım süper olmuş hocam.

Hocam yapınca haber ver bari, robot yarışmasına getirmeyi de unutma. Devlet övünç madalyası takarlar ona göre giyin. Bu arada ilerde lazım olur diye söyleyeyim hortum falan da takmaya çalışırsan musluğu değiştirmen gerekiyor. :)

çok güzel bir çalışma örneği olacak. sabırsızlıkla bekliyorum(z)..

Bana göre dalga geçilecek bir durum değil, belki arkadaş ilk defa robotlar ile bir çalışma yapıcak ifadeler vs yanlış olabilir. Bu kadar abartmaya gerek yok. İlk defa böyle saçma sapan bir yaklaşımda bulunulan bir konuya denk geldim. Sitenin amacına yaklaşım tarzına yakışmayan bir durum.

Şahsımı zikreden mesajınızın içinde bunu yazmışsınız.
Sizi kınıyorum hocam.

Moderatör tarafında düzenlendi:
sövmek kelimesi çok ağır kaçan bir ifade. Bu anlamda COBOL arkadaşıma katılıyorum. burada yanlış bir ifade var. düzelteceğine yanlışta ısrar etmişsin. oda enteresan.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir arkadaşımız kimine göre komik, kimine göre detaylı izah içeren bir başlık açmış, yardım istemiş

arkasından gelen ilk mesajlar aslında konuyu kısmen sulandırmak oluyor. Konuyu yazan arkadaşımızın hoşgörüsü , anlayışı ve şikayet etmemesi nedeniyle biz de aynı şekilde anlayışla karşıladık.

Ancak şunu da unutmamak gerekiyor, bir yanlışı düzeltelim derken bir başka yanlışa imza atmak hiç birimize yakışmaz. BBNET forum kurallarını geçtim, aynı amaç için bir araya gelmiş kişileriz. Eleştirilerimiz nezaket sınırlarını aşmamalı. İstemeden yanlış ta yapsak, kalp te kırsak, en azında edebiyle adabıyla olmalı.

Açık açık sinkaflı ifadeler kulllanmayı doğru bulmuyoruz. bunu forum kuralı olarak değil, insani ve ahlaki değerlerimiz gereği düşünelim.

İyi forumlar dilerim.

Saygılarımla.

Hangi forum yöneticisi sildi benim mesajlarımı ama keşke silmeseydiniz. Ben küfür etmedim, ilk önce sövmeyi düşündüğümü ama daha sonra vazgeçtiğimi ve de sonra keşke sövseydim diye belirttim. Televizyon yeni çıktığı zaman özellikle sinemacılar kim seyreder bunu diye eleştirmişlerdi, bilenler bilir. Hiçbir proje için anlatımı komik olsun olmasın eleştirmek bir yana dalga geçmek gibi bir hakkınız yok. Buradaki arkadaşlar resmen dalga geçmişler. Bir de kınama yarışına girersek iş çook uzar. Yıllar evvel ben bir yerlerimi yırtıyordum forum seviyesizleşiyor diye ama durum maalesef bu. Ben buna az da olsa neden olduysam herkesten özür dilerim. Ama buradakiler üsluplarına dikkat etmeli. Etkiye tepki meselesi yani. Sinkaflı ifade kullanmadığımı zaten herkes biliyor. Konuya daha da uzatmamak adına cevap hakkım hariç konuyu kendi açımdan bitiriyorum.

Sövdüm demekle burada sövme cümlelerini yazmak aynı şeydir. Sövecektim sövmedim yaz sonra sövdüm de. Sonrada mesajı kim sildi yaz. Buraya mesaj atan herkese geldi o küfür. Yönetim basiretsiz bence. Sadece mesajı silmişler. üyeliği geçici olarak bile askıya almamışlar daha mesaj atılabiliyor.

Geri