Amiral Battı - Zeka Oyunları Enki - Android - iOS

Kodla Büyü
Hocam uygulamanız güzel olmuş tebrik ederim. Flutter dünyasına giriş yapmaya kendimi geliştirmeye çalışıyorum ancak kafama takılan bir durum var atıyorum sadece 4 fonksiyonlu bir hesap makinesi yapıp build ettiğimde ve apk yı telefona yüklediğimde boyutunun 27 MB olduğunu gördüm. Bu yalnızca kod yapımdan kaynaklanıyor olamaz diye düşünüyorum Build esnasında boyutlandırmaya faydası dokunacak herhangi bir şey yapıyor musunuz?

Hocam APK ye release olarak ki aliyorsunuz. Sorduğunuz şey, telefonda yüklenmiş haldeki boyutu ise ilk acikista gelen basit uygulamanın bile boyutu telefonda 20 megabayt falan oluyor. Ama kurulum dosyası 7-8 megabayt oluyor. Flutter in kendi dokumaninda built ile ilgili bölümü incelemenizi öneririm. Appbundle alirsaniz boyut biraz daha düşük oluyor. Yada APK alacaksaniz split per api ile release alabilirsiniz.

Hocam mangalada yapay zeka benim kuyuma taş atıyor bazen.Birde kuyuyu çift yapıp taşları alınca sıra bana geçmesi gerekirken yine oynamaya devam ediyor.Elinize emeginize sağlık. Hatalar duzeltilirse gayet güzel bir uygulama.

Hocam mangalada yapay zeka benim kuyuma taş atıyor bazen.Birde kuyuyu çift yapıp taşları alınca sıra bana geçmesi gerekirken yine oynamaya devam ediyor.Elinize emeginize sağlık. Hatalar duzeltilirse gayet güzel bir uygulama.

Teşekkür ederim hocam.
Hocam kendi kuyusundan aldığı taşları dağıtmayı bitirdiğinde elde taş var rakibin kuyularına taş bırakmaya devam etmesi gerekiyor. Normali de böyle değil mi?
Rakibin kuyusundaki taşları çift yapınca, kuyudaki taşların alınıp, sıranın rakibe geçmesi gerekiyor. Uygulamada benim tüm denemelerimde böyle oldu. Acaba hata var da bana mı denk gelmedi.

Hocam pardon kuyu yazmışım yanlışlıkla benim hazineme taş bıraktı.Sabah 2 defa denk geldi bana hocam çift yapma olayı.

Hocam mangala sorunlu kendi durduk yere benim taşı alıp öne geçiyo bazen iki kez üst üste oynuyor sıra bende iken

Birde düşünme işaretine basınca oynuyor kendi direk oynasın ben ona mı basmam gerek bilemedim

Hocam mangala sorunlu kendi durduk yere benim taşı alıp öne geçiyo bazen iki kez üst üste oynuyor sıra bende iken

Birde düşünme işaretine basınca oynuyor kendi direk oynasın ben ona mı basmam gerek bilemedim
Hocam pardon kuyu yazmışım yanlışlıkla benim hazineme taş bıraktı.Sabah 2 defa denk geldi bana hocam çift yapma olayı.

Hocam rakibin hazinesi e taş atma kısmı hatalı şimdi farkettim.
Ama diğer sorunla hala karsilasmadim. Yine de denemeye devam edeceğim.

Hocam oyuncunun son taşı kendi hazinesine denk gelince yeniden oynama hakkı kazanıyor. Bu şekilde 4-5 kez ustuste oyanama hakkı kazanılıyor.
Sizin taşı alma hakkı oluyor hocam kurallarda. Sizin de aynı şekilde rakibin taşını alma hakkınız varm kendi kuyunuzda taş yokken son yazınız oraya gelirse ve rakibin kıyısında taş varsa her iki kuyudaki taşları da alabiliyorsunuz.
Son tasiniz rakibin kuyusunu çift yaparsa yine oradaki taşları aliyorsunuz.

Turnuvalarda ve gerçek oyunlarda rakobin taşını almayı unuttiginizda ya da sıra sizde iken bunu fark etmediğimizde hakkınız yanıyor. Oyunda da aynı mantikla bu ispemi gerçekleştirdim. Yani sıra sizde olduğu halde unutup sırayı rakibe verebilirsiniz. Bu şekilde daha iyi olacağını mangala hakemi olan bir arkadaş tavsiye etti.

Son düzenleme:
Hocam birde niye hazinede taş sayısı 24 geçince otomatik bitiriyor oyunu.oyun bitene kadar oynansa daha güzel olur bence

Hocam birde niye hazinede taş sayısı 24 geçince otomatik bitiriyor oyunu.oyun bitene kadar oynansa daha güzel olur bence

Hocam başta öyleydi. Ama bilgisayar ortamında hazinede kaç taş olduğu belli oldugundan 24 taşı geçen zaten kazanmış oluyor. O noktadan sonra devam etmek anlamsız geldi. Aslında hazinede biriken taş sagisino göstermeyip sonuna kadar oynatmak daha iyi olur gibi. Sonraki versiyonda böyle yapabilirim.

çalışma çok güzel hocam udemyde bununla ilgili eğitim verirseniz almak isterim :)

Dokuztaş ve uctaş oyunları karşılıklı oynanabilir halde. Yeni bir güncelleme yayınladım.
Online oyunlarda ilk deneyimim. Online oynayıp yorum yapan olursa çok sevinirim.

Hocam online altyapısını nasıl sağladınız. Firebase veya google ın kendi oyun kütüphanesini mi kullandınız?

Güncelleme : iki kişilik oyunlarda tasarım geliştirildi ve süre eklendi.
sırada mangala ve hedef dört oyunları var.

hocam tebrik ederim uygulama gayet güzel olmuş. flutter ile bu kadar ileri düzeyde gelişmek için hangi kaynakları kullandınız acaba? malum Türkçe kaynak pek fazla değil.

hocam tebrik ederim uygulama gayet güzel olmuş. flutter ile bu kadar ileri düzeyde gelişmek için hangi kaynakları kullandınız acaba? malum Türkçe kaynak pek fazla değil.

Teşekkür ederim hocam
Udemy de Emre Altunbilek in kurşunu aldım ama üzerine çok fazla şey kattım. Genelde aklıma gelen bir projeyi yapmaya çalıştıkça, çıkan sorunları çözme şeklinde ilerledim. Stackoverflow sitesinden çok yaralandım. Bir de flutterin kendi dokümantasyonundan ve her paketin kendi sayfasindan özellikle yararlandim.
Dediğiniz gibi Türkçe kaynak malesef çok az. Belli bir noktadan sonra mutlaka İngilizce gerekiyor. İngilizce olmadan malesef yazılım alanında ilerlemek pek mümkün değil.

Güncelleme : Iki kişilik oyunlara eski Türk oyunlarindan mangala eklendi.
Çift kişilik oyunlarda mesajlaşma eklendi. Kötü niyetli kullanıcılar için engelleme, ve her oyun için hata bildirim bölümleri eklendi.

Oynayan arkadaşlar geri bildirimde bulunursanız çok sevinirim.

Zeka Oyunları - Enki

Hocam MEB hizmet içi zeka oyunlarındaki oyunları peyderpey hazırlayanın bulunmaz bir uygulama olur

Zeka oyunları hizmetici eğitimindeki birçok oyun şu anda uygulamada mevcut hocam. Geri kalanları da yavaş yavad eklemeye devam ediyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-02-06-13-52-55-863_bt.unel.zeka_oyunlari.jpg
    Screenshot_2021-02-06-13-52-55-863_bt.unel.zeka_oyunlari.jpg
    79.6 KB · Görüntüleme: 249
Güncelleme : Tasarım değiştirildi. Çevrimiçi satranc oyunu eklendi.

Zeka Oyunları

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-02-17-21-33-36-617_bt.unel.zeka_oyunlari.jpg
    Screenshot_2021-02-17-21-33-36-617_bt.unel.zeka_oyunlari.jpg
    73.4 KB · Görüntüleme: 238
  • Screenshot_2021-02-17-21-33-42-507_bt.unel.zeka_oyunlari.jpg
    Screenshot_2021-02-17-21-33-42-507_bt.unel.zeka_oyunlari.jpg
    66.9 KB · Görüntüleme: 238
  • Screenshot_2021-02-17-21-30-20-811_bt.unel.zeka_oyunlari.jpg
    Screenshot_2021-02-17-21-30-20-811_bt.unel.zeka_oyunlari.jpg
    68.5 KB · Görüntüleme: 239
  • Screenshot_2021-02-17-21-32-36-896_bt.unel.zeka_oyunlari.jpg
    Screenshot_2021-02-17-21-32-36-896_bt.unel.zeka_oyunlari.jpg
    51.3 KB · Görüntüleme: 240
  • Screenshot_2021-02-17-21-31-24-089_bt.unel.zeka_oyunlari.jpg
    Screenshot_2021-02-17-21-31-24-089_bt.unel.zeka_oyunlari.jpg
    57.9 KB · Görüntüleme: 237
  • Screenshot_2021-02-17-21-34-10-515_bt.unel.zeka_oyunlari.jpg
    Screenshot_2021-02-17-21-34-10-515_bt.unel.zeka_oyunlari.jpg
    63.9 KB · Görüntüleme: 238
Uygulamaya yeni eklenecek oyunlar,

Apartmanlar, altıgen, masalar, yol, oklar, rakam değiştir.

Her oyun için 3 adet ipucu eklenecek.

Bu güncellemek sonra uzunca bir süre güncelleme yayınlamayacagim.

Uygulama kullanan arkadaşlar, eksik gördüklerinizi, şöyle olsa daha iyi olurdu dediğini noktalar var iletirseniz çok sevinirim.

Geri