ZAMAN GAZT. manşet Haberiz...

Kodla Büyü
emeğinize sağlık. şimdilik ortaokullar adına ortalık süt liman sayılır. 2-3 seneye kadar lablar iyice eskiyip bilgisayarlar kullanılamaz hale gelmeye başlayınca labsız ders nasıl olacak herkes görecek. malum yeni sınıflar kurulmuyor artık. en yeni bt sınıfları da 3-4 senelik. dersimizi aldık iyi güzel. lakin sıkıntıllar yakındır :)

Bu konuda emek gösteren arkadaşlara ve haberi yapan Zaman gazetesine teşekkürler.

TEŞEKKÜRLER ZAMAN GAZETESİ

ayrıca gazeteye laf atanları da ayrıca kınıyorum.

Türkiye ne çektiyse ideolojiye saplanıp kalmaktan çekti şimdiye kadar.

haber branşımız adına çok olumlu, o halde hangi gazete olursa olsun takdir etmek lazım...

joomlaci' Alıntı:

haber branşımız adına çok olumlu, o halde hangi gazete olursa olsun takdir etmek lazım...

Noktasından virgülüne kadar katılıyorum hocam :+1:

Haberde üstü kapalı olarak ilkokul ve liselerde bilişim teknolojileri dersi,
bilgisayar laboratuvarı destekli eğitim kaldırılsın diyor.
Üstelik Bunu Bilişim teknolojileri derneği (http://www.bte.org.tr/) yapıyor.
hepiniz bunu alkışlıyorsunuz işte buna şaşırıyoum.
Ne oldu ilkokulda formatör olarak görevlendirilen sınıf öğretmenleri görevden alındıktan sonra
eba da bulunan eğitsel içerikleri,
internet üzerinde bulunan eğitici oyunları
Yayın evlerinin hazırlamış olduğu eğitisel materyalleri
(Keloğlanla matematik öğreniyorum, Nasreddin hoca ile okuma yazma öğreniyorum........... hemen hemen her yayın evinin buna benzer eğitsel içeriği var) atıl durumda bulunan bilişim teknolojileri sınıflarına yükleyip öğrencileriyle kullanamıyorlar mı
Eğitim aşkları formatörlük görevleri bitince ne kadar çabuk sonlandı.

(ya da aylarca emek vererek edindikleri ileri düzey! formatörlük becerileri ne kadar kolay unutuluverdi de bu laboratuvarlar atıl durumda kaldı)

Fatih projesi ile tabletli eğitime Türkiye çapında kaç tane okulda %100 geçildi.
Kaçında proje %100 olarak eğitime entegre edildi de başarı ile uygulanıyor.

Birde tam olarak anlayamadım ama "Fatih projesi Bilişim teknolojileri dersini" daha mı önemsiz hale getirdi.
Bilişim teknolojileri dersini Liselerden "Kaldırtmaya mı" çalışıyorsunuz.
Ne oldu orta okulda olmayan laboratuvarlarda, güncellenmemiş müfredatla, olmayan öğretmenle, zorunlu hale getirilerek verilen derslerde öğrenciler bilişim canavarı olup bilgisayarın tozunu attırarak liseye Her şeyi bilen bir halde mi gelmeye başladılar.

Bir şeyin öğretilmesini nasıl engellerim! verimliliği nasıl azaltırım! zamandan, enerjiden gelirden...nasıl daha çok israf ederim! diye düşünmeye gerek yok
bizim yerimize yeteri kadar düşünen ve etkili olanlar var.

Fetulllahçılar ne zamandan beri kendi okullarını bırakıp devlet okullarıyla ilgilenir olmuşlar.
Bir firmalarının stokunda adi bilgisayarlar birikmiştir,satamayınca okulların ihtiyacını öne sürüp,her zamanki gibi vurgunlarını yapmak için ortamı hazırlıyorlar.

portatak' Alıntı:
joomlaci' Alıntı:

ben de fırsattan istfade edip abone olmaya davet edilmesini kınıyorum. bu haberi muhalif bir gazete ya da dergi yapmış olsaydı abone olun denilecek miydi. haberi yaptıran arkadaşlara teşekkürler. fakat bunu abonelik için fırsata çevirmek isteyenleri de eleştiriyorum. olay ideolojik değil kendi adıma...

amdturion' Alıntı:
portatak' Alıntı:
joomlaci' Alıntı:

ben de fırsattan istfade edip abone olmaya davet edilmesini kınıyorum. bu haberi muhalif bir gazete ya da dergi yapmış olsaydı abone olun denilecek miydi. haberi yaptıran arkadaşlara teşekkürler. fakat bunu abonelik için fırsata çevirmek isteyenleri de eleştiriyorum. olay ideolojik değil kendi adıma...
sonuna kadar katılıyorum...zaten üstteki mesajlarda haberi yapana ve yayınlayana teşekkür ettik...yalnız davet konusu hiç hoş değil

Zaman gazetesine teşekkürler...
Ayrıca abone davetine neden kızıldığını anlamadım. Abone olmak istemeyen olmaz...

basın' Alıntı:
QML' Alıntı:
Fetulllahçılar ne zamandan beri kendi okullarını bırakıp devlet okullarıyla ilgilenir olmuşlar.
Bir firmalarının stokunda adi bilgisayarlar birikmiştir,satamayınca okulların ihtiyacını öne sürüp,her zamanki gibi vurgunlarını yapmak için ortamı hazırlıyorlar.

merhaba arkadaşlar;
bu haberin yapılmasında dernek başkanımız ve ben vesile oldum. haberi yapma fikri bizden çıktı zaman ile de biz görüştük. aklımızda bir ihale almak yada vesile olmak yoktu. sadece şu an gittiğimiz okullarda atıl olan bilgisayarlardı..

gündemi abonelik ,cemaat vb. konulara çekmezseniz sevinirim yoksa konuyu buradan sileceğim. haberi okuması gerekenler okuyor. burada paylaşmama da gerek olmaz.

şu an İstanbul mem okullara dün sabah yazı yolladı.

lütfen bu tip tartışmalar girmeyelim

Şu konuya lütfen açıklık getirir misiniz
Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği
"Liselerde bulunan bilişim teknolojisi dersinin gerekliliği hakkında ne düşünüyor."

Türkiye'nin tirajı en yüksek gazetesinde manşet olarak bu sorunu dile getirenlere ve yazanlara teşekkürler...

intel4004' Alıntı:
basın' Alıntı:
QML' Alıntı:

merhaba arkadaşlar;
bu haberin yapılmasında dernek başkanımız ve ben vesile oldum. haberi yapma fikri bizden çıktı zaman ile de biz görüştük. aklımızda bir ihale almak yada vesile olmak yoktu. sadece şu an gittiğimiz okullarda atıl olan bilgisayarlardı..

gündemi abonelik ,cemaat vb. konulara çekmezseniz sevinirim yoksa konuyu buradan sileceğim. haberi okuması gerekenler okuyor. burada paylaşmama da gerek olmaz.

şu an İstanbul mem okullara dün sabah yazı yolladı.

lütfen bu tip tartışmalar girmeyelim

Şu konuya lütfen açıklık getirir misiniz
Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği
"Liselerde bulunan bilişim teknolojisi dersinin gerekliliği hakkında ne düşünüyor."

http://www.bte.org.tr/
derneğinize ait sitede bilişim teknolojisi öğretmenlerinin
1-meslek liselerinde görevlendirilmesine destek veriyorsunuz.
2-Orta okulda okutulan medya okuryarlığı dersininin bt öğretmenleri tarafından verilebilmesini destekliyorsunuz.

Ancak meslek liseleri haricinde bt derslerinin liselerde okutulmasına yönelik herhangi bir destekleyici çalışmanız olmadığını fark ettim.
Aksine liselerde derslerin seçmeli olması dolayısıyla öğretmen atanmayan ve ya ders seçilmeyerek bt kadrosu düşürüldüğü için laboratuvarları "atıl" duruma gelen liselerdeki bilgisayarların orta öğretim kurumlarındaki diğer okullara kaydırılmasını istiyorsunuz.

Bu bana göre "alanına sahip çık" anlayışına biraz ters düşüyor ama dernek olarak tabi ki bu sizin takdiriniz.
Anladığım o ki
Ortadoğu üniversitesindeki ve Ankara üniversitesindeki hocalarda bt derslerinin meslek liseleri haricinde liselerde okutulmasının gereksiz olduğuna kanaat getirmişler.

(Bu durumun yeniden formatörlüğe destek vereceğini halen anadolu liselerinde ve fen liselerinde farklı branştan öğretmenlerin formatör olarak görevlendirildiğini yine aynı nedenle orta okullardaki öğretmenlerin btr olarak, bt kadrosu olmayan okullara ek ders için görevlendirildiğini söylemeye gerek yok. Her iş olacağına varır...)

Ne diyeyim hayırlısı olsun...

Bu haberin hemen akabinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü http://btsanaliz.istbilfor.org/ sitesinden gerekli ayrıntıları tek tek istemiş. Okulların bilgilerini girdiklerine dair de teyit istemiş. Atıl durumda kalan bilgisayarların bir an önce kullanıma sunulması için iyi oldu bu yapılanlar. Dernek Başkanımız nezdinde tüm çalışanlara, Zaman gazetesinde haberi yapan ve menşete taşıyanlara, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Formatör Öğretmenlere teşekkürler bir daha...

Geri