ZAMAN GAZETESİ İLE GÖRÜŞÜYORUM...

Kodla Büyü
zaman iktidarın gazetesi birşeylerin değişeceğini sanmam
bence muhalif bir gazete seçmeliyiz

ozcanikli' Alıntı:

İktidar tarafından kâle alınan ve Türkiyenin en çok satan gazetesi. İsabetli bir karar!

seraser' Alıntı:
ozcanikli' Alıntı:

İktidar tarafından kâle alınan ve Türkiyenin en çok satan gazetesi. İsabetli bir karar!
iktidarın bütün yanlışlarını halka överek doğru bişey gibi gösterdiği için kâle alınıyo zaten, doğruları doğru olarak yazsa o zaman belli olur yalaka gazete bişey cıkmaz bunlardan

bakan : eş durumu yapmayı düşünmüyoruz
ertesi güz zaman : meb eş durumu tayini yapıp tüm öğretmenleri eşlerine kavusturdu
bakan : maliye izin verirse 10 bin öğretmen atayacaz
ertesi gun zaman : mebe 10 bin öğretmen ataması yapıldı
bakan : okullara bilgisayar lab. kurmayı planlıyoruz
ertesi gun zaman : turkiyede %90 okulda bilgisayar lab kuruldu hedef % bin
....
....
hayır biziim durumuda çarpıtıp meb tüm cocuklara bebeklikten bilgisayar öğretti şimdi derse bile gerek kalmadı derler sonra ...
inanmayan açsın arşiv kısımlarından baksın tartısmaya gerek yok
zaman eski zaman değil hersey gibi o da değşti eskiden siyasete karısmazdı şimdi siyasetin 1 nolu gazetesi

arkadaşımız sorunlarla ilgili a veya b bir şekilde bir gazete muhabiriyle görüşme fırsatı yakalamış.

siz çıkmış en çok satan sattırılan bilmem ne olan gibi yorumlarla gereksiz tartışmalara giriyorsunuz.

zamana gazetesini zorla sattırıldıgını söyleyen arkadaşlarım zaman gazetesini ve haberlerini bende çok tasvip eden birisi değilim ama saygı duyuyorum ve sizlere de gidin sizde bir gazeteyi çok sattırın sattırabiliyorsanız diyorum. yoksa sizlerede mi zorla sattırıyorlar? sizde mi alıyorsunuz? merak ettim. bana zorla satamadılar ben almıyorum mesela ve zorla sattırılıp sattırılmadıgıyla da çok ilgilenmiyorum. beni ilgilendiren bişey yok çünkü.

bu kısır dögüye girdiğimiz sürece bize yapılanların hepsi müstehak oluyor. Sizlerden ricam gereksiz tartışmalara girip asıl problemimizin çözüm noktasından uzaklaşmamanız.

olay siyasi boyuta geldiğinde şundan emin olun ki nasıl bizlerin mesleği öğretmenlik ve bizler öğretmenlik yapıyorsak, birilerinin de mesleği siyasetçilik ve siyasetçilik yapıyorlar. dikkat edin parti değişir ancak siyaseti oynayanlar değişmez. Türkiyenin gerçeğidir bu. A partisi iktidar olur B partisi muhalif olur. A partisi gider yerine C partisi gelir, B partisi gider yerine D partisi gelir ancak değişmeyen birşey varki o partinin vekilleri ve siyasetçileri.
kısaca adamlar siyaseti oynuyor keyfine bakıyor biz birbirimizi yıpratiyor, birbirimizin kalbini kırıyoruz hepsi bu. Değer mi sizce?
@basın kardeşim emeklerin için teşekkür ederim.
saygı ve selametle.

basın' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar basınla görüşmeye devam;
ZAMAN gazetesinden muhabir arkadaşla hafta içi görüşeceğiz. inş. haber olacak..
bundan sonra dernek üzerinden haberlere devam...dernek başkanımız konuşacak..
özellikle hayat hikayeleri gerekiyor..
norm fazlası olup gittiği okulda tekrar norm fazlası olan ...
veya dersi hiç seçilmeyen..vb...

http://www.osmancan.com/wp-content/uploads/2010/06/zaman_osman_can_roportaji.jpg

Dostum emeklerine sağlık tekrardan, basında bugüne kadar çıkan haberlerin birçoğu senin elinden geçmişti, birçoğunun yaptığı gibi sadece e-posta göndermeden oturduğun yerden kalkarak teker teker gazete , dergi, televizyonları, yazarları ve ajansları ziyaret edip bıkmadan usanmadan üşenmeden bu sorun için çaba sarfettin, 2006 yılından bu yana taa derslerin 1 saate inip tekrar 2 saate çıkmasını sağlayan basın haberlerinde de hep senin imzan vardı. Yaptığın çalışmaları yakından bilen bir arkadaşın olarak tüm emeklerin için minnettarım kardeşim.

Bu arada hatırlatayım muhalefettir iş yapar ve eğitimcidir diye muharrem ince ile direk görüştüm ve ilgilenir gibi davransada ilgilenmedi !!! Bilginiz olsun... Bizim haklı mücadelemizde kim bize destek oluyorsa, kim çaba sarfediyorsa Allah razı olsun...

http://www.youtube.com/watch?v=I4eLKDbmM84

Hayata bakışımız böyle olduktan sonra daha çok saban çekeriz. zaman gazetesini bir dönem aldım. evet bir arkadaşın ısrarı ile. birkaç ay abonelikten sonra bıraktım. bırakınca da kimse ısrar etmedi. Zorla evime de göndermediler.

Ama olay bu değil. Görüşü ne olursa olsun (tarafsız gazete neredeyse kalmadı) bizimle ilgili doğru bir haber yaparsa teşekkür ederim. Ben de dahil ,olaylara sadece yorum yapıp elimizi taşın altında koymadığımız için bu haldeyiz.

İyi niyetli ve zümrelerini düşünen bir arkadaşımız basın yoluyla sesimizi duyurmak istiyor.Hangi gazete olduğunun ne önemi var.Ortada bir emek var.Taktir edelim.Yoo bu gazete yalaka vs vs deniyor .Arkadaşlar içimizde ki şu bir taraf olma duygusunu kenara bırakalımda ortak bir payda olan mesleğimizde buluşalım. Bence muhalif gazete olsun diyen arkadaşım. İletin eleştirmek değilde, bende muhalif bir gazete ile görüştüm onlardan söz aldım. Haberimizi yayınlayacaklarde de dört taraflı bu işe gönül verdiğimiz anlaşılsın.

Bu güne kadar dikkat ediyorum neden bir araya gelemiyoruz,neden sesimizi çıkartmıyoruz gibi yorum yapan arkadaşlar sanırım buradaki yazıları okursa nedenin cevabı bulunabilir. Kendi meslek grubumuzda olsa siyasi ayrımlarımız bizi bir araya getirmiyor. Şimdi eylem yapalım diyelim. Eğitim Sen işin içinde var Türk Eğitim Sen var nerede bu Eğitim birsen onların yüzünden böyle deniyorsa. Ayrım başlamış demektir. Bu örneğim farklı şekilde de anlatılabilir.

Mesleğimiz bir ama sendikalarımız ve siyasi görüşümüz farklı iken sendikalar arası saldırılar ile kendi zümrelerinizi etrafınızdan uzaklaştırıyorsunuz. Bazen suçlayıcı, bazen aşağılayıcı sebebi şu sendika gibi davranışlarla bu iş olmaz arkadaşlar. Birlik olalım diyoruz. Sen neden bu eylemde yoktun gibi cevaplar geliyor.Yaptığınız işi taktir ederken, insanları kendimizden uzaklaştırmayalımç Aksi halde biz birlikte hareket edemeyiz.... Saygılarımla

Arkadaşlar özür dilerim kırılan üzülen olduysa kendi adıma. Bu gazeteden ve türevlerinden pek hazzetmem (Zamanında ben de aboneydim). Ama sizin de görüşlerinize ve yaptıklarınıza çabalarınıza saygı göstermem gerekiyordu....

Şansımızı denemek lazım.Ama kendi durumumuzu kurtarmak için yapılan çalışmalara siyasi gözle bakılması açıkça çok gereksiz fikirler söylenmiş.Çamur atması kolay.Bir işe sen de baş koy.Bence herkes kendi işini yapsın.Taraftar değilim ama şu ülkede herkesin hakkı vardır yaşamak için.Çoğu zaman bi ermeniye,yahudiye verdiğimiz toleransı vatandaşımıza veremiyoruz.Onlar göze batmıyo.Ayrımcılığa hayır sonuna kadar.

gececiler' Alıntı:
seraser' Alıntı:
ozcanikli' Alıntı:

iktidarın bütün yanlışlarını halka överek doğru bişey gibi gösterdiği için kâle alınıyo zaten, doğruları doğru olarak yazsa o zaman belli olur yalaka gazete bişey cıkmaz bunlardan

bakan : eş durumu yapmayı düşünmüyoruz
ertesi güz zaman : meb eş durumu tayini yapıp tüm öğretmenleri eşlerine kavusturdu
bakan : maliye izin verirse 10 bin öğretmen atayacaz
ertesi gun zaman : mebe 10 bin öğretmen ataması yapıldı
bakan : okullara bilgisayar lab. kurmayı planlıyoruz
ertesi gun zaman : turkiyede %90 okulda bilgisayar lab kuruldu hedef % bin
....
....
hayır biziim durumuda çarpıtıp meb tüm cocuklara bebeklikten bilgisayar öğretti şimdi derse bile gerek kalmadı derler sonra ...
inanmayan açsın arşiv kısımlarından baksın tartısmaya gerek yok
zaman eski zaman değil hersey gibi o da değşti eskiden siyasete karısmazdı şimdi siyasetin 1 nolu gazetesi
Diğer gazetelerle de görüşün.

arkadaşlar sadece zaman gazetesi ile degil görüşebileceğimiz tüm gazete ve televizyonlar ile görüşmeli sesimizi duyurmalıyız... arkadaşımızı tebrik ediyorum... benim okulda bilgisayar yok ama ben 2 yıldır bilgisayar öğretmenliği yapıyorum.. :sleep:

belki kendi silahlarıyla vurmak daha çok işe yarayabilir.görüşüme yakın ya da değil.önemli olan bize faydası olup olmayacağı.Milli eğitim bakanımız daha bizim dersimizin ismini bilmiyor.bu sayede öğrenir en azından.
çok teşekkürler uğraşlarınız için.

Aksiyonda haberimiz çıkmıştı hatırlayın. Siyasi düşünmüyorum, hangi platformda dile getirilirse getirilsin. Girişimci arkadaşımızı tekrar :alkis:

hocam bence onlarla görüştüğünüzde elinize geçecek tek şey günlük gazete aboneliği olacaktır :D
hayırlı olsun :)

Eş dost hatrını zorlayıp insanların iyi niyetini kullanarak sendikada, gazetede, orda burada, tüm müdürlüklerde çoğunluğu sağlayıp ortalığın anasını ağlatmak konusunda siyasetin kralını yapan bir sistemdeyiz maalesef.

Basın arkadaşımızın yaptığı çalışmalar için ayrıca tebrik ediyorum. İster tarafta, ister zamanda, ister playboyda çıksın önemi yok. :)

Saygılar

Erdadas2010' Alıntı:
Kim zorla abone olur ki zorla abone oluyorsa gel seni abone yapalım
istememene rağmen cemaatten çok sevdiğin bir arkadaşın gelir ve hocam abone yapalım der zorla yaptırır misal eşimin müdür yardımcısı 1 ay uğraştı yok dedik sonunda bir öğretmenin tayını çıktı hocam sana şimdikinden fazla 3 ders geliyo şu adresi ver gazeteyi yollayalım dedi daha bi sürü örnek sayarım sana

ya arkadaş zaman akşam hürriyet neyi tartışıyorsunuz, asıl sıkıntı bu, fırsat buldunmu yapışacaksın.. bazı beyfendiler çıkmış iktidar yanlısı falan demiş, iyide bize ne, yakaladığın fırsatı değerlendir işte.. bakın bal reklamlarına çokmu iyi reklamları var ama herkes bal deresini biliyor.. :x

Bizim iş aynı filistin gibi orda el feith ve hamas bir türlü bir olup kendi davasını savunamıyor. Bizde aynıyız. Çıkaralım şu ideolojik gözlükleride hakkımızı arayalım yeter artık bir birimizle uğraştığımız ayıptır....

saçmalamanın alemi yok

cumhurbaşkanının ofisine bile trajda ilk 3 gazete giriyor
beğenmiyen arkadaşlar kendi yandaş gazetelerinde bölümümüz lehine haber çıkartabiliyorlarsa cıkarsınlar yoksa hocamın emeğine çocukça tükaka yapmasınlar

teşekkürler. çalışan arkadaşımıza destek olacağımıza ne diyoruz. başka gazetelerlede görüştü basın arkadaşımız. madem gazeteyi beğenmediniz sizde diğerleriyle görüşün :sleep:

Erdadas2010' Alıntı:
Kim zorla abone olur ki zorla abone oluyorsa gel seni abone yapalım
teşekkür ederim hocam,müdürüm saolsun 5 gazete ve 1 sızıntı dergisine abone yaptı beni..Maaşımıza zam gelirse bikaç tanesine daha abone olabilirim.O zaman ararım sizi.

Geri