Z.Hizmetten muafım ama eşimin mebbisinde yapıyor görünüyor?

Kodla Büyü

sadoo_

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bildiğiniz gibi yarın il dışı açılıyor ve tayin istemeyi düşünüyoruz.
Yalnız bir problem var
1- Ben zorunlu hizmetten muafım ve mebbiste muaf yazıyor ama eşim zorunlu hizmet süresi 7 yıl olan okulda çalışıyor 5. yılı bitecek. Bu durumda ben muaf olduğum için onun mebbisinde de muaf yazması gerekmiyor mu ya da en azından yapıyor yazmaması gerekmiyor mu ?
2- Yarın il dışı açıldığında eşime sadece zorunlu hizmet bölgeleri mi açılacak yoksa tüm okullar mı açılacak?

bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim.
(Bu arada bulunduğum ilin mem ini aradım verilen cevap şu: tüm okullar açılmayabilir ama inşallah açılır :S )

Hocam eşinize sadece zorunlu hizmet bölgelerindeki okullar açılır. Siz zorunlu hizmet olmayan bir yere giderseniz sonra O' da zorunlu hizmeti ertelenmiş olarak sizin yanınıza gelebilir. Yoksa O'nun zorunlu hizmeti devam ediyor. Sizin bitmiş olması O'nu etkilemez. Sadece zorunlu hizmet olmayan bir yere özür grubundan geldiğinde ertelenmiş yazar. Hiç bir şekilde O muaf olmaz.

İl içinde aynı durum yaşanmıştı, yapıyor gözükenlere sadece zorunlu hizmet okulları açıldı. Ertelendi olanlara ise hepsi açıldı.

Yani ertelendi olması için illa bir defa eş durumu istenmesi lazım. Çok mantıksız ama napalım. Koskoca Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynaklarını arayıp santral hariç konuşup bilgi alacak 1 tek Allahın kulunu bulamadığımız bir kurumdan bununla ilgili bir şey yapmasını beklemek daha mantıksız

Geri