Yüz Yüze Eğitim İdare.

Kodla Büyü

zerziv

Site Gezgini
Arkadaşlar ben meslek lisesinde görevlendirme müdür yardımcısıyım.
Okulumuzda mesleki açık lisede yüz yüze eğitim verilmektedir ve bu dersler akşamla olmaktadır. Benim de açık lisede 7 saat dersim var.

Bu 7 saat varken veya yokken buradan gelecek ekders toplamı kaçtır.

Acaba ben bu derse girmesem nöbetçi idarecilikten herhangi bir ekders alabilir miyim? Derse girdiğim için böyle bir hak varsa hakkı kaybeder miyim?

yönetmelikteki son değişiklikle açık öğretim lisesi ek ders niteliğindedir. maaş karşılığını doldurmasanız bile ek ders yerine geçer. bizde idare olarak bu sene koordinatörlük görevlerini maaş karşılığı saydırarak doldurduk.
Nöbet konusu bence şöyle; nöbet görevi mesai saatleri içerisinde bitiyor, haliyle akşamki dersleri ek ders olarak alabilirsiniz. ancak bir günde 10 saatten fazla ek ders verilmez esasına göre ya dersin gününü yada nöbet gününü değiştirmeniz gerekebilir diye düşünüyorum.

Girdiğin dersler için açık liseden sorumlu müdür yardımcısı veya öğretmen olman farketmez. Girdiğin ders kadar ücret alırsın. En fazla haftalık 10 saat.
Açık liseden sorumlu md. yrd. ise diğer aldığı tüm ücretlerden bağımsız olarak sadece cumartesi ve pazar günü için 2şer saat ücret alabilir. Hafta içi akşam yapılan açık lise için bu ücret ödenmez.
Sizin dersler hafta içi olduğu için 2 saatli md yrd. ücretini alamazsınız. Girdiğiniz ders saati kadar ücreti ise alırsınız.

madde 8
http://www.ozkansoft.com/m-e-b-ogre...liskin-esaslar-2016-2017-ek-ders-yonetmeligi/

Geri