Yurtdışından alış veriş limitleri

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar yurtdışından birkaç parça birşey almayı düşünüyorum. ben net olarak limitim ne kadar öğrenmek istiyorum.
1-gümrüğe takılmadan en fazla ne kadarlık alış-veriş yapabilirim?
2-bir sene yada bir ay içinde işlem limitim ne kadar? yada böyle bir limit var mı?
3-kendi kredi kartımla başka kişilere alış-veriş yapsam yinede limite takılır mıyım?

şimdiden teşekkürler :)

Re: Ynt: Yurtdışından alış veriş limitleri

75 euro üzeri gümrük vergisi var.
En fazla 5 alışveriş
Gümrük bakanlığı sitesinde bu ve diğer ince detaylar var.
Kimin ödediği değil kime geldiği önemli
Yani eşimizin adına ve aynı adres olabilir.
Şarjlı pil gelemiyor almak istedim.Satıcı ingilizce yazdı bana. Türkiye ye girişi yasakmış.Allahtan uyanık çıktı adam.
İşte bu detayları bilmeden alışveriş yapma bence.
Sende hocam yani
dolar fırladı ben bıraktım
ama sen yeni başladın bu işlere.
Fiyatlar tr içi ile nerede ise aynı.

COBOL' Alıntı:
75 euro üzeri gümrük vergisi var.
En fazla 5 alışveriş
Gümrük bakanlığı sitesinde bu ve diğer ince detaylar var.
Kimin ödediği değil kime geldiği önemli
Yani eşimizin adına ve aynı adres olabilir.
Şarjlı pil gelemiyor almak istedim.Satıcı ingilizce yazdı bana. Türkiye ye girişi yasakmış.Allahtan uyanık çıktı adam.
İşte bu detayları bilmeden alışveriş yapma bence.

çok teşekkür ederim hocam. yılda 5 alış veriş hakkımız var yanlış anlamadım değil mi?

Kargodaki isme 5 defa
Yaa isimmi yok açarım 3 hesap çocuğuma bile oldu sana 15 işlem.
Yaş soran yok. Ama kargo 1 ay 4 ay arası uzayabilir ...başıma sıkça geldi
Birde işin yok adreste biri nöbet tutacak.
Alibaba ebay dan iyi bak Çinliler namuslu tacirdir.Ama ebay ürünleri de daha oturaklı ve sağlamdır.

Yalnız sanal Kart kullanmadan bu işi hiç yapma .Sisteminde kesin virüs vardır ve paran uçar

ilginç olan şeylerden biri de bu sayfa anasayfada görünmüyor çok garip

evet hocam bir süredir takip ediyorum fiyatlar tr ye bayaa yakın haklısın

Ne almayı düşünüyor sun?
Sakıncası yoksa
Gözlük telf kılıfı takı traş mak losyon vs.?
Aliba da Tlf pilleri kalitesiz tavsiye etmem
Ağır ürünlerde kargo yüksek tutar

Uzun zaman oldu 6 ay kadar önce bıraktım.Kredi kartını patlatacak kadar alışmıştım.Ayda 250 300 gidiyordu resmen.
Traş bıçağı ve nerede ise sigara mı bile alacaktım :)))
.
Aklına gelen ilginç ürünler varmı

Uyarı
sanal Kart kullanmadan bu işi hiç yapma .Sisteminde kesin virüs vardır ve paran uçar

hocam çanta alacağım genelde bir arkadaşım sen al ben satarım diyor bakalım böyle satılabilecek şeyler kendime değil yani

sanalkart kullanacağım İnşallah hocam yoksa olmaz zaten. elektronik ürünler pek içime sinmiyor hani burda bozulsa aldığına değmez gibi ama deneyimim yok tabi

buyey' Alıntı:
hocam çanta alacağım genelde bir arkadaşım sen al ben satarım diyor bakalım böyle satılabilecek şeyler kendime değil yani
Dediğim gibi fiyatlar çok yakın.
Kargo 4 aya kadar uzayabiliyor.Ben daha çok elektronik küçük ürünler aldım.Çanta da aldım 1 kere 15 dolar ama çok ta süper kalite değildi.
İyi ingilizce lazım yoksa satıcı ile iç mesajlarda sorun çıkar ve ürün detayı konusunda anlaşamazsınız

benimde canımı sıkan kargo süresi hocam 1 ay bile çok uzun bir süre zaten eğer 4 aya kadar uzarsa çile olur. küçük bir alış veriş yaparım ilk önce İnşallah sonra duruma göre bakarız artık. siz neler tavsiye edersiniz neler uygun mesela

Çin hava yolu kargosu öyle.Bedava ama 1 ay mucize.
Bayram dönemi yada Çinde bayram dönemi Avrupada cadılar bayramı 2 aya yakın sürer. Bazen 25 gün olabiliyor.

buyey' Alıntı:
benimde canımı sıkan kargo süresi hocam 1 ay bile çok uzun bir süre zaten eğer 4 aya kadar uzarsa çile olur. küçük bir alış veriş yaparım ilk önce İnşallah sonra duruma göre bakarız artık. siz neler tavsiye edersiniz neler uygun mesela
Losyon vs gibi cilde sürülen göze sürülen sıvıları alma derim.
Güneş gözlüğü 30$ civarı güzel oluyor.
Bıçaklar kaliteli ve küçük elektronik işi ucuz. Flash bellek sakın alma. WiFi adaptörleri kaliteli ve süper ben 7-8 tane aldım arkadaşlara
Şerit led ucuz ve süper ....arkadaşa aldım
Tv ve bilgisayar ek kabloları yazıcı kartuşları elekronik kit ve kompenentler terlik çorap ır-ısıölçer cep tlf kılıfları pilşarj aleti gözlük biley mak. Şarlı traş mk. vs aldım.
UYARI
SATICININ İTİBAR PUANI 97 ALTI İSE BAKMA VE KAÇ.

çok teşekkür ederim hocam çok yardımcı oldunuz. bıçak vb kesici şeyler gelmiyor diye biliyorum ama siz nasıl aldınız

Biley takımının hediyesi idi.Yani deneme amaçlı

Tomtom wifi adaptörler 15$ civarı sigara paketi kadar çift anten
Menzil ise arada bir apartman var oda içinden 900 m tarafımdan denendi.

hocam garantileri burada geçerli oluyor mu onların hiç öyle birşey yaşadınız mı?

Ne garantisi hocam.
Bayi mi var servismi var? 200 tl lık ürün.
Parayı ödemesi için onayı verdiğin anda biter.Namuslu firma ise kargo cebine kaynar ve geri alırlar 15 yada 20 gün içinde irtibata geçersen.

Ben satıcı itibar yüzdesi çook önemlidir diyorum

Geri