Yurtdışı dil eğitimi başvuruları başladı

Kodla Büyü

mevzuat

Seçkin Üye
Seçkin Üye
MEB, yurt dışına ingilizce dil eğitimi görmek üzere 70 atölye ve laboratuvar öğretmeni gönderecek

İngilizce dil eğitimlerinin tamamı yurt dışında; İngiltere, İskoçya, İrlanda, ABD ve Kanada ülkelerinde gerçekleştirilecek.

İngilizce dil eğitimine gönderilecek öğretmenlerin; yurt dışı dil eğitimi masrafları, gidiş-dönüş ulaşım giderleri, konaklama hizmetleri giderleri, vize ve sigorta ücretleri Bakanlıkça yapılan hizmet alımı doğrultusunda yüklenici firma tarafından karşılanacaktır. Ayrıca kursiyerlere Bakanlıkça belirlenen tutar üzerinden günlük ödeme yapılacaktır.

aşvuru yapabilmek için, MEB'de kadrolu öğretmen olarak çalışmak şartı aranmaktadır.

Ayrıca, başvuracakların son başvuru tarihi itibarıyla eğitim-öğretim hizmetleri sınıfında en az 3 (üç) yıl hizmeti bulunması, başvuru yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 45 (kırk beş) yaşını doldurmamış olmaması gerekmektedir.

Yurt dışına gönderilecek öğretmenler sözlü sınavla belirlenecek olup, sözlü sınava son 5 (beş) yıl içinde yapılmış YDS/KPDS/ÜDS İngilizce dilinden en az elli (50) puan almış olmak kaydıyla Tablo-1'de ilan edilen kontenjan sayısının 4 katı kadar aday katılabilecektir.

Adayların gerekli evrakları hazırlayarak 17. ila 28 Temmuz tarihleri arasında okul/kurum müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

ATAMAYA ESAS ALAN:Bilişim Teknolojileri
SEÇİLECEK ÖĞRETMEN SAYISI :4
SÖZLÜ SINAVA ÇAĞIRILACAK ÖĞRETMEN SAYISI:16

kaynak:
http://www.memurlar.net/haber/681524/me ... =headlines

ilk bakışta cazip gibi görünse de çoluk çocuk ailesi olanlar için 3 ay uzun süre. şartları tutan arkadaş çok olur ama realitede gidenler için zor.

Gene bilişimin 80 altı görmeyeceğini tahmin ediyorum. Bir ihtimal gene başvuracağım ama mülakat olunca dönen şeylerden mütevelli pek de umudum yok.

Geri