yurt disindan telefon getirmek

Kodla Büyü

volkankey

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaslar bir akrabamdan (almanya) samsung galaxy s3 gelecek bana
ama bunun kaydini yapmak icin yurt disindan geleli 30 günü asmamis ve daha önce kayit yaptirmamis olan bir pasaportlu birisi lazimmis

baska bir yolu var mi ya da bu nitelikleri tasiyan birini mi bulmam lazim :)

Hocam hacıların dönüş zamanı bulabilirseniz kayıt yaptırın bi de ben Babaminkini kayıt yaptırmadan telefoncu da kirdirdim ama samsung galaxy ace di . Bi telefonculara sorun s3 kirdiriliyor mu

tabi tabi çok güzel telefoncu kırıyo başka birinin telefonunun kodunu giriyo sisteme bir süre sonra orjinal telefon kilitleniyo. sonra uzun uğraşlardan sonra sadece bir numaraya açılıyo. ve orjinal telefonun sahibi nu işi yapana ve yaptırana bir güzel rahmet okuyo...

arkadasim s3 lere imei klonlama yapiliyor. sonrasinda her yapilan guncellemede ise arizandroid sitesine bakabilirsin. umarim yardimci olmusumdur

bildiğim kadarıyla almanyada 400 euro. tl karşılığı 900-920 yapar hocam. 100 lirada kaydı var. 1000 liraya gelir sana s3. birde sanırım yurtdışından gelince türkiyede garanti altında olmuyor. almanya garantisi oluyor. onuda araştır. bozulur falan elinde kalmasın sonra. türkiyede ithalatçı firma garantisiyle 1300 falan bulabiliyorsun. düşünüp değerlendirip ona göre al derim.

hocam bende yurt dışından S2 getirttim. hiç sorun yaşamadan kullanmak istiyorsan dediğin gibi 30 günü geçmemiş bir pasaporta 100 TL harç parası vererek kayıt yaptırıyorsun.
alternatif olarak telefoncular IMEI klonlayarak 20-40 TL arası fiyata yapıyorlar.bunun bir sürü dezavantajı var.
1-2 ayda bir imei numaran kara listeye alınıp telefonun çalışmaz duruma geliyor -ki tekrar klanlatman gerekiyor.
kendi kullandığın eski bir telefonun imei numarasını kullansan bile hiç kapanmıyor fakat bu seferde telefonun orjinalliği bozulduğu için yazılımsal problemler yaşıyprsun.
sesin boğuk gelmesi, donmalar,kamera hataları,yazılım güncelleyememe gibi.

zaten ben de pasaport kayitli yapmak istiyorum da
yurt disindan yeni gelmis ve üzerine kaydettirecegim kimseyi bulamiyorum sorun o :D

Geri