Yurt dışından siparişlere 30 euro sınırı geldi

Kodla Büyü
yuh artık....hiç getiremezsiniz deyin olsun bitsin...ha bi şey getirdiğimnden değil ama ;insanların alışveriş özgürlüğünü dahi bu derece kısıtlamak çok yakışıksız :-1: ekonomi de kriz yok diyenlere ithaf olunur...

"damat" amazondan fazla alışveriş yapıyormuş. en fazla onu etkiler sanırım. damadın amazon siparişleri diye aratabilirsiniz :wink:

150 euro olacağına yönelik haberler okumuştum. 150 euro inandırıcı gelmemişti ama 30 euro ya düşürmekte resmen ters köşe yaptı.

Mobilden Tapatalk kullanılmıştır.

Bence bütün bunlar pttkargo nun bir oyunu bu yurt dışından gelen kargolara ya para alamiyorlar yada cok cok düşük birşey aliyorlar. Baktilar olacak gibi değil en iyisi yurt dışından alış verişin önünü geçelim.

Zaytung haberi gibi, güya 150 olacaktı, iki katına çıkarmak yerine yarıya indirelim fikri kimden çıktı acaba :) Madem yarıya inecekti niye iki katına çıkacağı haberleri yayıldı? Güzel ülkemiz...

bunlara inat amazondan alışverişe devam, vergili haliyle bile buradan yarı fiyatına ürünler alınabiliyor.

Bundan sonra bizi için amazon, aliexpress, gearbest, bestbuy ne kadar site varsa sonuna kadar destek :D Yerli kazıkçılar batarsa batsın :D

Benim şansımamıdır nedir bilmem arkadaş ya kırk yılın başında birşey alacaz onada engel oldular
Avrupa da 22.5 euro felan demiş bakan ama ne kadar doğru bilmem

avrupa'dan alırsanız %18 diğer yerlerden alırsanız %20 eklerler.

devlet bence bize bi hesap no versin maaşı aldığımız gibi komple yatıralım yaptığımız harcamalara göre vergileri çeksinler .

Arkadaş üretim yok üretmiyorsun bari izin ver üretenden alalım şimdi gene her şeyin fiyatını arttırırlar vergi yükünden dolayı.

30€ siniri resmi gazete yayinlanmadi henuz degil mi?

suan icin bir sdd gecsem amazon.de den sikinti olumu?

sandisk ultra 240gb 160 liraya geliyor.

Keyfini çıkarın. Devlet yapıyosa bir bildiği vardır,ver vergini al kardeşim yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. Ya sev ya terket :tr:

satıcı arkadaşa mesaj atıyorsunuz kutunun üzerine fiyatı düşük yazdırıyorsunuz ya da "please write a gift" işlem tamam onlar işi bilirler zaten merak etmeyin
burhaneren' Alıntı:
Keyfini çıkarın. Devlet yapıyosa bir bildiği vardır,ver vergini al kardeşim yok öyle 3 kuruşa 5 köfte. Ya sev ya terket :tr:
ferman padişahınsa dağlar bizim :D

Bu hükümet yüzünden tam tamına 50 bin tl kaybım var devlete vergi görev ödev diye gitti.Bilmiyorum evlenmeye kalksam kimse kızını vermez.Serefsizlerin çok oldugu ülkedeyiz.Daha insanımızı koruyamıyoruz.Nasıl bir anlayısımız var düşünsenize inancı bozuk bir ülkede olsak halimiz gercekten berbat olurdu.Yine bir kaç iyi insan var tevekkul eden Gercekten Allaha yakın olan.Bazıları da toplumsal yasalara saygılı olan onlarda gitti mi sanırım bu ülke ya helak olur ya da biz kendimizi mahvederiz.Güneydoguya giden otobusu taşlayan insanımız ne kadar akıllı davranıyordu degil mi bir ara öyleydi.Düşünün o otobuste yabancı oldugunu...İnsanlar gercekten geniş düşünemiyor saf kereste mamuluyuz.Aslında tembeliz o yuzden kafa yormadan her şeye hadi yapalım hadi oy verelim diyoruz.Bu ülkede bu işler böyle yürümez.Allah vere de zombi olup sokakları dagıtmasak o gunler gelmez umarım zombi insanlar sıkıntılıdır... :mrgreen:

radicalbrain' Alıntı:
30€ siniri resmi gazete yayinlanmadi henuz degil mi?

suan icin bir sdd gecsem amazon.de den sikinti olumu?

sandisk ultra 240gb 160 liraya geliyor.
Ürün içeri girene kadar yayınlanmazsa sorun yok. Ürün girmeden yazı geçerse vergi düşer.

mevzuat' Alıntı:
Amazonda 300 $ Türkiye'de 2500 TL;
Şimdi ben bunu amazondan alsam. 300 $ + %18 yani 54 $ vergi + Kargo mu ödeyeceğim.

https://www.amazon.com/Dyson-Cinetic-An ... ords=dyson
"This item does not ship to Turkey." diyor hocam. Bunu yollamıyorlar muhtemelen. Ancak yollasalardı Amerika'dan geldiği için vergisi 20% olurdu. Üyeliğinizi açıp adresinizi sisteme kaydettikten sonra sepete atarak bakarsanız size tahmini bedelleri hesaplıyor sistem. Amazon.de 'ye de bakmanızı öneririm. 50 oyro üzerinde kargo ücretsizdi ülkemize. Bir de bu sıralar amazon.de üzerinde kupon olarak MERHABA yazınca 10 oyro indirim veriyor. Süresi bitmeden değerlendirebilirsiniz.

mkrkls' Alıntı:
bu yurtdışı alış nasıl oluyor. hiç almayan biri olarak soruyorum. bu 30 euro sınırı tek bir ürün için mi yoksa toplam tutar için mi. örneğin fare almak istiyorum. şunu
https://tr.aliexpress.com/item/High-Qua ... 40702.html

kaç tane alabiliriz vergisiz
Besş taneye kadar ticari olarak düşünmeyebiliyorlar yada koli toplamı limit ücreti geçmemeli. Tek seferde almak yerine ikişer ikişer birer gün arayla filan alırsanız sorunla karşılaşma ihtimaliniz azalabilir.

Geri