Yurt Dışına İngilizce Dil Eğitimi Görmek Üzere Gönderilecek Atölye ve Laboratuvar Öğretmenleri

Kodla Büyü
Arkadaşlar Merhaba

BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN YURT DIŞINA DİL EĞİTİMİ İÇİN GÖNDERİLME HAKKININ GASP EDİLMESİNİ İLGİLİ MERCİLERE DUYURALIM LÜTFEN. Bizlere düşen aşağıdaki kalın yazıyı BİMER'e yada Milli Eğitim Bakanlığındaki yetkili kişilere iletmektir. Ben Milli Eğitim Bakanlığı'nda sizler gibi Bilişim Teknolojileri öğretmeniyim. Yurt Dışına İngilizce Dil Eğitimi Görmek Üzere Gönderilecek Atölye ve Laboratuvar Öğretmenleri kılavuzu yayınlandı ve bu bölümler arasında BİLİŞİM BÖLÜMÜ YOK. Evet yanlış duymadınız bilişim alanı yok. Bize düşen Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Kalite Geliştirme Daire Başkanlığının masa başında yaptığı bu büyük haksızlığı Milli Eğitim Bakanlığına şikayet edip ortadan kaldırmaktır. Lütfen aşağıdaki yazıyı siz de BİMER'e yada Milli Eğitim Bakanlığındaki yetkili kişilere iletin.

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü "Yurt Dışına İngilizce Dil Eğitimi Görmek Üzere Gönderilecek Atölye ve Laboratuvar Öğretmenleri" kılavuzu (http://mtegm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2018_02/13111837_MEB_MTEGM_KILAVUZ.pdf) yayınladığında kılavuzda bilişim alanının yer almadığı görülmektedir. İngilizce dil yeterliliklerinin arttırması gereken atölye ve laboratuvar öğretmenlerinin başında bilişim öğretmenleri yer alması gerekirken geçen sene kılavuzda yer alan bu alanın bu sene çıkarılması ve açıklama olarak geçen sene çok fazla gönderdik demek bu sene başvuruda bulunacakların hakkını geçen senekilere verdik demekle eşdeğerdir ve BU SENE BAŞVURACAKLARIN HAKKINA GİRMEKTİR. Bu programın amacı öğretmenlerin alanlarında uluslararası düzeyde çalışmaları takip etmeleri, bilgi ve becerilerini artırmalarını sağlamaktır. Bilişim bölümünde her program her cihaz ingilizce isme sahip olmakla kalmayıp bütün dökümanlar, kaynaklar yazılım ve programlama dilleri ingilizcedir. Teknolojinin dili ingilizcedir. Bir yandan yazılımı kodlamayı ilkokullara ders olarak okutup diğer yandan yurtdışına dil eğitimine bu alanı dahil etmemek mantığa ve akla aykırıdır. İlkokulda dahi öğretilen tek meslek alanı bilişimdir. Tüm bunlara rağmen geçen sene boş kontenjan kalmasın diye tüm başvuruları olumlu değerlendirip bilişim öğretmenini kontenjandan fazla göndererek geçen sene çok gönderdik bu sene bilişim öğretmeni başvurmasın demek, bu alanı geçen sene varken bu sene kılavuzdan çıkarmak bu sene başvuracaklara ÇOK BÜYÜK AMA ÇOK BÜYÜK HAKSIZLIKTIR. Hem bu sene başvuracak öğretmenlere hem teknolojik olarak daha ileri gitmeliyiz deyip buna ters hareket eden Milli Eğitimin temel ilkelerine... Benim gibi BU SENE BAŞVURACAK BİLİŞİM ÖĞRETMENLERİNİN HAKKINI YEMEYİN. Lütfen ama lütfen vakit geç olmadan kılavuza bilişim bölümünü ekleyin. Lütfen bu haksızlığa kılavuzda belirtilen tarihler geçmeden dur deyin.

Saygılarımla,

Son düzenleme:
hocam bir önceki başvuruda gönderilenlerin çoğu bilişimci olduğundan belki de koymamışlardır ama yapılan tamamen haksızlık. bir de UDSeşdeğeri bahsediyor artık YÖKDİL var ama o listede yok. garip bir durum

80 kişilik kontenjan hocam.. Her ilden bir tane referanslı(!) öğretmen olsa bile 81. kişiye kontenjan kalmıyor... Anlayacağınız ben kılavuzu okumadım bile.. O derece yıldım...
513 kişilik Şube Müdürlüğü Sınavı var?? Şansımız ne? 513/500.000 ( yaklaşık 1 milyon öğretmenden yarısını aldım).. Onun da kılavuzunu tam okumadım?? neden, şansımız yok..
Müdür yardımcılığına hiç girmeyeceğim.. O da aynı olay..
Dersimi anlatıp, kazasız belasız akşam evime dönüyorsam ona şükrediyorum.. Dün İl Zümre toplantımız vardı.. Acaba diyordum sadece ben mi sorun yapıyorum bu mesleği.. Lakin gördüm ki bütün zümreler kafayı yiyecek durumda..
Hakkımızda hayırlısı olsun..

Torpil adam kayırmacılık çok fazla devlette biliyorum.
Ama inanın bu olayda bana gidecekler belli değil. Bizzat geçen sene mülakata katıldım şahit oldum oradan biliyorum. Hatta oradaki kadına direk yüzüne bile söyledim katılacaklar belli ise o kadar belge toplatmayın lütfen dedim. Her ayrıntıya şahit oldum kimin gideceği gerçekten ayarlanmış değil. Mülakatı geçtim ben ama abamın kanser rahatsızlığı nedeniyle gidemedim. BİLİŞİM bölümünü geçen sene yurtdışına gideceklerde varken bu sene bu alanı çıkarmaları büyük haksızlık. Bu seneki gideceklerin hakkını yemektir. Lütfen bu konuda duyarlı davranalım şikayetimizi BİMER'e iletelim

benim dil puanım yetiyordu, ama alanımız yok diye gidemedik.
BT alanına yapılan bir haksızlıktır bu.

var mı bir gelişme? ne olursa olsun bilişim neden görmezden geliniyor ki??torpil morpil olabilirde olmayabilirdi bizzat çok yakın bir arkadşım 5 yıl almanya da yabancı öğretmen olarak görevlendirildi torpili falan da yoktu malum sendikadan bile değildi...bileğinin hakkıyla gitti...

Geri