Yurt dışı balayı tavsiyesi?

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
sayın hocalarım yurt dışı balayı tavsiyeniz var mı? Avrupa düşünüyoruz
ya da güvenilir bir turizm şirketi var mı bu işi yapan?
tecrübelerinizden faydalanmak isteriz eğer yurt dışına çıkan varsa?

ets yada anıturu tavsiye edebilirim..ikisiyle de seyahat ettim..ets azıcık daha pahalıdır ama profesyoneldir...

yabancı diliniz varsa tur şirketleriyle uğraşmanıza gerek yok bence...
Biz eşimle Roma'ya gittik balayımızda. 5 gün boyunca elimizde haritalarla heryeri gezdik.hiçbir yer de eksik kalmadı.çok da güzel oldu... :roll:

Geçen yıl evlendik.Balayı için eşim bana sürpriz yaptı.İtalya turu almıştı ünlü turizm şirketlerinin birinden.Sonra balayına kısa bir süre iptal ettiler.Uçak biletlerimizi bile almıştık.Üzüldük ama neyse ki sonu güzel oldu. http://www.karaaslanalabalik.com/ Buraya gittik.Kesinlikle tavsiye ederim.Çünkü balayı zaten yorucu bir süreçten sonra oluyor ve insan dinlenmeye fırsat bulamıyor.Böyle yerlerde kafanızı dinlersiniz.Yurtdışı çok yorucu olur diye düşünüyorum.

@lulu@' Alıntı:
Geçen yıl evlendik.Balayı için eşim bana sürpriz yaptı.İtalya turu almıştı ünlü turizm şirketlerinin birinden.Sonra balayına kısa bir süre iptal ettiler.Uçak biletlerimizi bile almıştık.Üzüldük ama neyse ki sonu güzel oldu. http://www.karaaslanalabalik.com/ Buraya gittik.Kesinlikle tavsiye ederim.Çünkü balayı zaten yorucu bir süreçten sonra oluyor ve insan dinlenmeye fırsat bulamıyor.Böyle yerlerde kafanızı dinlersiniz.Yurtdışı çok yorucu olur diye düşünüyorum.

teşekkürler inceledim güzele benziyor :)

Uçak bileti hariç (ör pegasusda 29 euroya bile bulunabiliyor bazen) mesela 5 gün veya 1 hafta kaç paraya mal oluyor arkadaşlar?
Bugune değin gitmedim ben de seneye belelux-italya-fransa-ingiltere herhangi birini düşünüyorum da... Ben-eşim-5yasinda kızım ve 1yasinda bebek...
Ben de bi yandan tur şirketi diyorum bir yandan da tur şirketinin gezi planını alam ve kendim bireysel gezem...
Ama her halukarda kaç para ayırmak lazım..

cyln' Alıntı:
Uçak bileti hariç (ör pegasusda 29 euroya bile bulunabiliyor bazen) mesela 5 gün veya 1 hafta kaç paraya mal oluyor arkadaşlar?
Bugune değin gitmedim ben de seneye belelux-italya-fransa-ingiltere herhangi birini düşünüyorum da... Ben-eşim-5yasinda kızım ve 1yasinda bebek...
Ben de bi yandan tur şirketi diyorum bir yandan da tur şirketinin gezi planını alam ve kendim bireysel gezem...
Ama her halukarda kaç para ayırmak lazım..
hocam ben almanyada okullar tatile girmeden izmir-stuttgart gidis donus biletini 2 kisi 1035 tl aldim. tatil donemine kalirsan hem ucak biletleri hem de konaklama cok daha pahali oluyor
22 gun boyunca almanya (2 kez), fransa, hollanda, cek cumhuriyeti ve avusturya turu yaptim. bu surecte sadece 5 gun otelde kaldim.
vize, ulasim , konaklama, yeme icme, alisveris hersey toplam 7500 tl (2 kisi) civari oldu. euro artmasaydi cok daha iyi olurdu. gecen sene 2,25 olan euro simdi 3e yakin malesef....
iyi arastirdim, o yuzden cok ekonomik oldu... 2 arkadasim ayni paraya sadece 6 gece ispanyada kaldilar
tur fiyatlarina internetten bakabilirsin, bunlara ilaveten turun ekstra ucretleri cikabiliyor... ekstra bir etkinlik varsa tabi... vize ve pasaport ucretleri ise en ekonomik yoldan kisi basi 83 euro + 275 tl.
kendin gezmen icin ingilizce gerekiyor. ayrica bizim yaptigimiz tur , cocukla imkansiz. tur dusun en iyisi

Ahhhh ahhh... En büyük hayalim çantayı sırta atıp universitedeki gibi otostopla diyar diyar dolanmak ama artık çoluk çocuk.. Olmaz...

Tesekkürler hocam bilgilendirme için...

cyln' Alıntı:
Ahhhh ahhh... En büyük hayalim çantayı sırta atıp universitedeki gibi otostopla diyar diyar dolanmak ama artık çoluk çocuk.. Olmaz...

Tesekkürler hocam bilgilendirme için...
avrupada o kadar cok seyehat eden ogrenci var ki, gorseniz sasirirsiniz. bizimkisi gibi vize derdi yok. ilk almanyaya giriste vize sordular, sonraki dolasimlarin hic birinde sormadilar bile. sinirlar kalkmis durumda. turkiyedeki sehir ici ulasimdan cok daha rahat. hizli trenle paris-bruksel arasi 2,5 saat, bruksel-amsterdam arasi 1.5 saat . adamlarin parasi da degerli, bizim gitmemiz luks resmen. prag gibi yerler turkiyeden de ucuz. hatta paris, amsterdam haric digerleri izmir antalyadan yuksek de degil....
gencken dolasmak lazim, gecen sene polonya ve letonyaya gitmistim. seneye de insalllah balkan ulkeleri olacak =)

Gezin bakalım.
Göreceğiniz toprakların, ağaçları, denizleri ve dağları, bizdekilerden değişikmiş diye duydum.

Paris'e gittik iyi ki de gitmişiz ama bir küçük suya 2-3 euro verdik dünyanın en pahalı şehri...
gezdiğimiz yerler: eyfel,louvre müzesi,disneyland, Champs-Élysées, concord meydanı, aşk köprüsü, opera binası,seine nehri tekne gezintisi

3 gece 4 gün kaldık...toplam maliyet 5000 tl...

only61' Alıntı:
Paris'e gittik iyi ki de gitmişiz ama bir küçük suya 2-3 euro verdik dünyanın en pahalı şehri...
gezdiğimiz yerler: eyfel,louvre müzesi,disneyland, Champs-Élysées, concord meydanı, aşk köprüsü, opera binası,seine nehri tekne gezintisi

3 gece 4 gün kaldık...toplam maliyet 5000 tl...
hocam ne kadar çok harcamışsın. evet paris avrupanın en pahalı yerlerinden ama en pahalı dönemde gitmişsin, hiç araştırmadan gezmişsin galiba. ben de 22 günlük tatilimin arasında 3 gece kaldım pariste. pariste hemen hemen aynı yerleri gezmişiz. 22 günde 7500 tl civarı harcadım herşey dahil.

Rüzgara karşı hocam
Zaman olarak hangi tarihlerde gittin? Pahalı dönem diyon yaa...
Bi de tur şirketiyle mi bireysel mi gittin? Harcama sadece 1 kişi için mi yoksa yanınızdaki de dahil mi

cyln' Alıntı:
Rüzgara karşı hocam
Zaman olarak hangi tarihlerde gittin? Pahalı dönem diyon yaa...
Bi de tur şirketiyle mi bireysel mi gittin? Harcama sadece 1 kişi için mi yoksa yanınızdaki de dahil mi
1-22 temmuz (2014) arası 5 ülke gezdik, 2'sinde tanıdıklarda kaldık. diğer 3 ülkede otelde kaldık. planı eşimle birlikte yaptık, tur değil. her gün sabah akşam gezdik diyebilirim. planlamayı iyi yaptığımız için ekonomik oldu. 2 kişi için vize pasaport hediye uçak otel yemek vs herşey dahil söylediğim fiyat.

only61' Alıntı:

hocam benim arkadaşlarım interbus ile 14 ülke gezdi 20 günde 990 Euro memnun kaldıklarını söylediler ama turlar otobusle oldugu için 30 veya 35 yas sınırı olması lazım bir inceyin isterseniz.

http://interbustur.com/

hayat86' Alıntı:
only61' Alıntı:

hocam benim arkadaşlarım interbus ile 14 ülke gezdi 20 günde 990 Euro memnun kaldıklarını söylediler ama turlar otobusle oldugu için 30 veya 35 yas sınırı olması lazım bir inceyin isterseniz.

http://interbustur.com/
15 günde 15 ülke diye hatırlıyorum... benim arkadaşım da gitmişti.
tam öğrenci işi. paris amsterdam gibi yerlere 1 gün veriyorlar. çoğu geceyi otobüste yolculukla geçiriyorlar. otel konaklaması 5 gece gibi birşeydi. öyle tatil mi olur... yurtdışını gördün mü gördüm mantığı sadece.

Geri