Yüksek lisans yapan öğretmene, ilave hizmet puanı

Kodla Büyü
Bence de saçma bir uygulama olur. O zaman üniversitede İngilizce hazırlık filan okuyanlara da ek puan verilsin. Hizmet puanını, sadece çalışma süresi ve çalışılan bölge belirlemeli..

yüksek lisansa 44 puan doktoraya 90 puan tezsiz yüksek lisansa 36 puan, neden böyle bir puanlamaya gidilmiş verildiyse az puan verilse, puan verileceğine ek derse adam akıllı bir zam yapılsa daha güzel olmaz mı?

Zaten malum sendika bir çok ilde üyelerine paralı tezsiz yüksek lisans yaptırdı. Onları kayırmak için yapılmış saçma bir uygulama

Öğretmenlik yapabilmek için tezsiz yüksek lisansla pedagojik formasyon alanlar da havadan 36 puan mı alacak şimdi?

afsinbey' Alıntı:
Öğretmenlik yapabilmek için tezsiz yüksek lisansla pedagojik formasyon alanlar da havadan 36 puan mı alacak şimdi?
:++: Müthiş yakalamışsın hocam. Ben günlerdir buda nerden çıktı diyor işin içerisinden çıkamıyordum. Şimdi sen yazınca daha iyi oturdu herşey bende... Malum bu sene sonunda dersaneler güm. Şu an benim çalıştığım okula kaç tane stajer öğretmen geliyor inanamazsınız bir okulda öğretmen kadar stajer öğretmen var :eek: Onuda anlayamamıştım. Malumunuz bu sene tezsiz yüksek lisans ile pedagojik formasyonla dersane öğretmenlerine meb yolu açarlar, üstünede mayısta hepsine 2-3 yıllık öğretmen gibi puanı döşerler... iyi yine 36 az vermişler... Parayla tezsiz yapanları saymıyorum bile... He malum sendika parayla tezsiz yl anlaşması yapmıştı değilmi üniversitelerden biriyle oda gözden kaçacak şey değil...

hizmet puanı hizmete verilir bence de... yüksek lisans-doktora yapan maaşını zamlı alsın ancak fazla hizmet puanı bir başkasına zulümdür... sonuçta yüksek lisans-doktora yapan kendisi için yapıyor...

umutunyerindeyiz' Alıntı:
kimseye zorla yüksek lisans yaptırmıyorlar. isteyen gider yapar. yüksek lisans yapana ek hizmet puanı, ek para veya ek haklar kadar saçma bir şey yok. bak ne güzel kendinizi geliştiriyorsunuz, daha iyi öğretmen oluyorsunuz, kaliteniz yükseliyor. Türkiye'de 1000 tane tez yazılıyorsa, 990 tanesi hiç bir işe yaramaz.
biraz saygi bu tiye almak niye ogretmen forumu biraz meslege yakisan sekilde konusun

Aramızda ne kadar geri kafalılar varmış. Gördükçe şaşıyorum.

“Adamın biri cehennemi geziyormuş. Cehennemde her milletin ayrı ayrı kuyuları varmış. Her kuyunun başında da zebani duruyormuş. Kuyulardaki insanlar canla başla çıkmak için uğraşıyor birbirlerine destek veriyormuş. Tam biri çıkacakken zebani görevini yapıyor adamın kafasına vurup onu tekrar aşağı atıyormuş. ama insanlarım mücadelesi bitmiyor yeniden deniyorlarmış.Adam her kuyunun başında bu manzarayı görerek gezerken birde ne görsün başında zebanisi olmayan bir kuyu….hemen merakla sormuş
-Neden bu kuyunun başında kimse yok ?
yanındaki zebani şu cevabı vermiş;
-Bu kuyu Türklerin kuyusu, burada zebaniye gerek yok çünkü onlar içlerinden biri çıkacak olduğunda onu tutup aşağı çekerler. Bu yüzden buraya zebani koymuyoruz.”

Alıntıdır...

tezsiz o kadar puanı hak etmiyor. madem o kadar puan verecekler tezsize verilen parayı onlara verelim puan eklesinler para verene. onun dışındakilerin hakkıdır. 2. üniversite içinde verilmeli.

Özellikle özel üniversitelerde memur sendikaları aracılığı ile yapılanların durumunu iyi biliyorum. Çalıştığım okulda malum sendikanın ortak programıyla tezsiz yapanlar var. Rastgele bir arama ile buldukları dosyadaki isimleri silip yerine kendi isimlerini yazıp tezsiz yüksek lisans projesi diye teslim ederek bitiriyorlar. Düzenlemenin kapsamından özellikle memur sendikalarının ayarladığı programlar başta olmak üzere tüm özel üniversitelerin tezsiz programları çıkarılmalı bence de.

Devlet üniversitelerinin tezsiz programlarına da daha makul bir puan verilebilir. O kadar uğraştım tez hazırladım farkı 8 puancık mı yani. :)

Re: Ynt: Yüksek lisans yapan öğretmene, ilave hizmet puanı

afsinbey' Alıntı:
En sinir olduğum noktayı yakalamışsın hocam. Adam 140 puanla fen edebiyat okumuş, sonra formasyon alıp öğretmen olmuş. Ona veriyor 36 puan. Ben 200 puanla tef okuyup öğretmen olmuşum bana bir şey yok. Bence formasyon adına yapılan yüksek lisanslar bu puanı almamalı.

yıllarını dogunun bir köyünde harcamış olan biri ile rahatı yerinde yuksek lisansı da zevk olsun diye yapana fazladan puanı verip eşitleyecekler puanları.Bu adamda yine doguya gitmemek için avantaj kazanmış olacak.Lan biz uvey evlatmıyız.bunu kim akıl etmiş ise zorunlu hizmet olayından bihaber galiba.yapacaklar ise zorunlu hizmet görevini kaldır da göreyim.Biz enayi miyiz?

mütef' Alıntı:
Bence de saçma bir uygulama olur. O zaman üniversitede İngilizce hazırlık filan okuyanlara da ek puan verilsin. Hizmet puanını, sadece çalışma süresi ve çalışılan bölge belirlemeli..
:+1:

eğitimin içeriğinden çok saçma sapan uygulamalarla eğitimin kalitesinin artacağını mı zannediyorlar. yada eğitimin önemi yok öğretmenleri baskı altında tutmak adına uygulamalar mı yapılıyor. yetkili sendikası ebs olan bir dönemde herşey olur

Tezli yüksek lisansa girebilmek, okulla birlikte derslere devam etmek ve tez yazıp savunup bitirebilmek uzun bir süreç. Devlet üniversitelerinde sınırlı kontenjan var zaten. Süreçte de çok sayıda torpil dönüyor.

Geriye kalıyor ikinci öğretim ya da uzaktan eğitim ağırlıklı tezsiz yüksek lisanslar :!: Onlar için de hemen hemen bir 5000 TL yi gözden çıkarmak gerek.

Taslağa bu maddeyi ekleten kişiler özel üniversite sahipleri ile ilişkili olmalı. Adamların gözünde her biri 5000 er TL den bir kaç yüz bin kişilik devasa bir pazar demek :verymad: Gözleri $ $ işareti olan kişiler aklıma geldi :)

Burada amaç ne kalite ne de adaletle alakalı değil sadece öğretmenlerin sırtından birilerinin cebini doldurmak isteniyor.

yuksek lisans yapan ve puanı eklenen var mı? Bunun için bir yerlere dilekçe felan mı vermek gerekiyor acaba..

sancaktepe' Alıntı:
yuksek lisans yapan ve puanı eklenen var mı? Bunun için bir yerlere dilekçe felan mı vermek gerekiyor acaba..

henüz kesin birşey yok o sadece taslaktı belkide çıkmaz o şekilde yönetmelik

Yüksek lisansım var ancak yönetmelik çıkarsa kanuna aykırı olduğu için iptal olur. Bence de çok saçma yüksek lisansın yapılmasını desteklemeye çalışıyorlarsa farklı düşünmeleri gerek.

sancaktepe' Alıntı:

Hocam 3 Kasımdaki haberde meb müsteşarı 1 hafta 10 güne kadar yönetmelikteki düzenlemenin yapılacağını söylemişti. 1 ay oldu hiç bir gelişme yok.
Yönetmelik yayınlansın durum netleşir. Yüksek lisans yapana ek puan verilmesi kesinleşirse bilgiler zaten mebbiste var. Tekrar dilekçe alacaklarını sanmıyorum.

Anadolu liselerinde görev yapmak için girilen sınavdan sonra tercih ekranında ek puanlar otomatik olarak hesaplanmış geliyordu.

fahrican' Alıntı:
sancaktepe' Alıntı:

Hocam 3 Kasımdaki haberde meb müsteşarı 1 hafta 10 güne kadar yönetmelikteki düzenlemenin yapılacağını söylemişti. 1 ay oldu hiç bir gelişme yok.
Yönetmelik yayınlansın durum netleşir. Yüksek lisans yapana ek puan verilmesi kesinleşirse bilgiler zaten mebbiste var. Tekrar dilekçe alacaklarını sanmıyorum.

Anadolu liselerinde görev yapmak için girilen sınavdan sonra tercih ekranında ek puanlar otomatik olarak hesaplanmış geliyordu.
bence hizmet puanı ajtif olarak hizmet verilen yere ne geliyorsa onun dışında verilmemelidir. ha ücret bakımından 5-10 lira aylığa etki edecekse olabilir.yoksa ankarada yaşa yükseklisans yap ek puan al bu doğudaki öğretmenlere büyük haksızlık olur.

ben devlet üniversitesinde bötede yaptım. şu an mezuniyet işlemlerini yapıyorum.
3 yılıma mal oldu ve ağzımdan burnumdan geldi. zor iş yani. zahmetsiz olmuyor bu iş
lisans kadar emeğe sebep oldu nerdeyse

Geri